Nerede Georgetown, Penang, Malezya Shop

Posted on

Nerede Georgetown, Penang, Malezya Shop

hatta en kalıp sert pazarlık avcıları dışarı yakmak için alışveriş bol olduğu bir ticaret limanı aracı olarak Penang’ın tarihi önemi. Penang alışveriş, kozmopolit merkezleri yayılan küçük butik ve yerel pazarlardan yerli hem de turistler tarafından paylaşılan bir saplantı.

olmayan alışveriş boyunca sürüklenen alma için Penang ünlü sokak gıda sen mutlulukla dev megamalls arasında dikkati tutacak.

Georgetown Alışveriş

Penang küçük yerel pazarları müzakere rahat değil ziyaretçiler için ultra modern megamalls payını daha fazlasına sahiptir. Penang’ın merkezleri genellikle karışık bağımsız dükkan aşina perakende zincirlerinin birkaç kata dahil floresan ışıkları ve Batı çevre sizi aldatmasına izin vermeyin -. Rekabeti de ve fiyatları hala haggled!

Georgetown’ın büyük alışveriş merkezlerinden bazıları turistik bölgelerde sadece dışındadır.

KOMTAR: Resmi olarak adlandırılmış Kompleks Tun Abdul Razak , 64 katlı, KOMTAR Georgetown’ın en belirgin gökdelen olduğunu. KOMTAR Georgetown’ın ilk gerçek alışveriş merkezi oldu ve şehir için önemli bir otobüs terminali olarak da kullanılabilir. Restoranlar karmaşık Komtar altını doldurup bir gökyüzü köprüsü Prangin Mall bağlayan – Penang en büyük alışveriş merkezlerinden biri.

Prangin Merkezi: Prangin Merkezi, KOMTAR karmaşık bitişik büyük bir blok kaplar. Moda giyim arayan Georgetown’ın gençlik Genellikle tam meşgul Prangin AVM pazarlık avcının cennet beş katlı. Bir arcade ve sinema üst katta işgal eder.

Küçük Hindistan ve Çin Mahallesi: devasa alışveriş merkezleri yorucu hale gelirse, sahne değişikliği için Lebuh Campbell, Lebuh Chulia ve Lebuh Pantai dışarı baş. Bollywood müzik kaldırım hoparlörlerinden gümbürtü ise butik ve Küçük Hindistan küçük dükkanlar Wandering benzersiz bir alışveriş deneyimdir. Sıcak Malezyalı makarna yemekleri satan teh tarik ve sokak satıcıları yapma Mamak restoranları Yürümeye devam etmek enerjiye sahip olmasını sağlamak.

Chowrasta Çarşı: Orijinal Chowrasta Çarşı Penang Yolu üzerinde ünlü “ıslak piyasada” olarak bilinen 1890 yılında inşa edilmiş, Chowrasta Çarşı balık, gıda maddeleri ve giysi gibi daha düşük kalitede mal satmaktadır. Hindistancevizi ve diğer yerel baharatlar turist odaklı pazarlarda çok daha ucuza için hediye olarak burada satın alınabilir. İkinci el kitapların büyük bir koleksiyonu üst katta piyasada yukarıdaki dükkanlarda bulunabilir.

Gurney Plaza: sadece kuzeybatısında Georgetown Gurney sürücü sokak gıda çeşitli olmasıyla ünlüdür, ancak, Gurney Plaza Georgetown’ın swankiest merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Bir tam gün sonra tüm şanlı gıdalar örnek için geceleri sahil esplanade yürüme Gurney Plaza alışveriş yapılabilir.

Midlands Park Centre: Georgetown Burmah Yolu üzerinde bulunan Midlands Parkı Merkezi 350 perakende içindeki mağazaları ve dükkanlar arasında bir mola için bile bir bowling salonu vardır. Midlands Park Centre ucuz DVD, bilgisayar aksesuarları ve elektronik gitmek için harika bir yerdir.

Georgetown Penang Alışveriş Dış

diğer alanlara erişim için şehrin kolay Rapid Penang otobüslerin yakala birinde – Penang alışveriş Georgetown etrafında merkezli değil tüm.

Batu Ferringhi Souvenir Alışveriş: Georgetown Batu Ferringhi dışarıdan turist esplanade ucuz hediyelik eşya, gıda ve yapışkan keepsakes sahip açık çarşının içine gece dönüştürür. Tezgahlarda 6 civarında kurmak; pazarlık Fırsatlar iyi bir almak için esastır. Batu Ferringhi için adanın etrafında yolculuk yapıyorsanız, Balik Pulau durağında, Kek Lok Si, hatta Penang Milli Parkı düşünün.

Ada Plaza: Ada Plaza alışveriş şerit Georgetown Batu Ferringhi arasında yer almaktadır. Diğer alışveriş merkezleri bir “yukarıda çentik” olarak kabul edilen Ada Plaza’nın fiyatları yüksek tadı ile alışveriş hitap.

Bayan Lepas Queensbay Alışveriş Merkezi: uzak olmayan ünlü Penang Yılan Tapınağı’ndan Georgetown hemen dışında, Penang’ın en uzun alışveriş merkezidir. Queensbay Mall yemek ve perakende alanı 2.600.000 metrekarelik sahip modern, muazzam eğlence kompleksidir.

Bulma Özel Hediyeler

Batik Kumaş: Renkli ve kültürel, eve getirmek hediyeler çok yönlü kumaş yapmak ışığın bu parçaları. Birçok yapılır – – yanı sıra Penang Yolu üzerindeki dükkanlarda ve Batu Ferringhi gece turist çarşı Teluk Bahang etrafında batik kumaş fırsatlar için bak.

Güzel Takı: Güneydoğu Asya fazla altın ve mücevher mağazaları payını daha vardır. Lebuh Campbell ve Lebuh Kapitan Keling etrafında Georgetown saygın mağazaları bulun.

Antika: dünyanın her yerinden birçok eserler ve antikalar hala tozlu antika dükkanları keşfedilmeyi bekleyen büyük bir ticaret limanı aracı olarak Georgetown’ın rolü. Kayıp hazineler Jalan Pintal Tali ve Lorong Kulit bit pazarı etrafında darmadağın dükkanları kontrol edin.

Sanat: batik resim ve yerel ilginç sanat eserleri için Jalan Penang ve Lebuh Leith’in etrafında galeriler ve dükkanlar geniş bir ürün yelpazesine Müşterisi.

Aylık Little Penang Street Market

Georgetown Üst Penang Yolu kalabalık bir sanat, zanaat ve hatıra pazarı ile her ayın son Pazar günü canlanır. Sergiler, gösteriler ve lezzetli Malezyalı Hint yemekleri 70’den fazla tezgahlarda tamamlayacak. cadde yayalara; Piyasa akşam 10 am ve bitirir etrafında başlar.

Penang iken Alışveriş Fiyatları Müzakere

Penang alışveriş müzakere edilebilir iken Batı alışveriş için garip bir kavram olsa da, neredeyse her fiyat bulundu. Pazarlık ikisi de bekliyoruz ve pazarlık için zevk, satıcılar için bir yaşam tarzıdır. Özellikle birden fazla ürün satın varsa, bir indirim için sormak asla korkma!