Nerede ve Nasıl İtalya’da İlaçları Alınır

Posted on

 Nerede ve Nasıl İtalya'da İlaçları Alınır
İtalya’da, sen reçetesiz satılan ve reçete, eczane veya her iki birçok ilaçlar, satın alabilirsiniz , eczaneden . Her ikisinde de temel ilkyardım malzemelerini bulabilirsiniz gerçi çoğu reçetesiz ilaçlar ve vitaminler, süpermarkette kullanılamaz. OTC ve reçeteli ilaçlar için, bir eczane bulmak için, genellikle yeşil renkte aydınlatılmış çapraz işareti arayın. Kişisel otel ön büro en yakın eczaneye yönlendirmek gerekir. Bir Airbnb veya benzer kiralama kaldıkları ediyorsanız, check-in sırasında ana sorun emin olun.

Bu ABD’de yaklaşık olarak yaygın olmasa da çoğu büyük şehirler, bir veya daha fazla 24 saat eczaneleri var. Daha tipik “olduğunu farmacia di torno Belirli bir bölgede eczanelerin gece ve pazar günleri açık kalan sırayla” kavramı,. Bu saatten sonra veya Pazar günü açık eczane bulmak için yolumdan gitmek gerekebilir anlamına gelir, ancak birkaç mil içinde mevcut olan genellikle var.

Kişisel İlaçlar Birlikte Yolculuk

Eğer reçeteli ilaçlar alıyorsanız, İtalya’ya uçarken bagaj üzerinde taşıma-senin içinde (orijinal kaplarında) onları taşımak emin olun. senin Bagaja bunları paketi etmeyin. Eğer sıvı ilaç üzerinde üç ons taşıyan ediyorsanız, reçete ya da sizinle doktor raporunu getir.

Ayrıca sizi ilaçların bir reçeteniz kopyasını veya liste taşımalıdır durumda (gerçek ilaç isimleri, değil jenerik isimler) İtalya’da bunları satın almanız gerekir. Eğer sahip olmak için gerekli olan ilaçlar alıyorsanız, bu sizin reçeteli ilaç yerine gerekirse iletişime geçebilmesi için seyahat arkadaşı biri de birileri eve geri listesini vermek için iyi bir fikir de var.

Sen iken Yurtdışı İlaçlar Need Eğer

(Değil eczaneye, İtalya’da başını seyahat ederken ilaca ihtiyacınız varsa Drogheria, daha bir bakkal taşımaktadır). Eczacı orijinal reçete yok bile, herhangi bir nedenden dolayı daha gerekirse sizin için reçete ilaçların yerine mümkün olabilir. İstisnalar afyon, narkotik olacak ya da diğer yakından düzenlenen ilaçlar-bu İtalya’da doldurulmuş almak zor olacaktır. En güvenli yol sıkı kontrol edilen maddeler için, doktorunuz bir not bu ilaçlara ihtiyaç olduğunu söyleyerek, bunun üzerine orijinal reçete, isminizle şişe veya konteyner getirmektir ve.

Eğer reçeteli ilaçlar daha az İtalya’da ABD’de daha pahalı olduğunu bulmak olasıdır ederken, bazıları reçetesiz satılan ilaçlar, örneğin ibuprofen için hap başına daha fazla-kadar $ 1, mal olabilir. Eğer tercih belirli bir marka varsa özellikle sizin bu getirmek isteyebilirsiniz. Diğer ilaçlar, aspirin gibi, genellikle ABD’de aynı maliyeti hakkında olacaktır.

Hemen Medler daha fazla

Eğer biraz hasta hissediyorsanız, eczacı da size tavsiye vermek mümkün olabilir. En büyük İtalyan şehirlerde İngilizce konuşan eczacı vardır. Eğer bir küçük sağlık sorunu ve belirtileri açıklamak durumunda, eczacı genellikle OTC ürünü tavsiye eder.

Muhtemelen yardım için eczacıya sormak zorunda kalacak, böylece reçetesiz ilaçlar, genellikle ekranda değildir. Onlar almaya alışkın tam olarak aynı ilacı olmayabilir. Eczacı genellikle ihtiyaçlarınızı karşılayacak sizi vermek için eşdeğer bir şey bulmak mümkün olacak.

kolayca bir eczanede bulabilirsiniz Diğer şartları bebeğiniz için, güneş kremi, sivrisinek sprey, vitaminler, diş macunu ve gargara, feminen ürünler, ürün (ayrıca gözlük satan bir mağazada bu alabilirsiniz) kontak lens solüsyonları ve bazen böyle glutensiz makarna gibi özel diyetler için bile gıdalar.

Ne zaman İlaç için acile git

Eğer tıp tükenirse, orijinal reçete yok, ve / veya size bir dolum vermeye istekli bir eczacı, sen gitmek gerekir bulamıyorum pronto Soccorso veya acil serviste. Orada, bir İtalyan doktor o anda alıyor ilaçlar doğrulayabilir varsayarak size reçete yazabilir olacaktır. Eğer acil servise veya eczaneye gidip olsun, her zaman pasaport veya diğer fotoğraf kimliği boyunca getirmeyi unutmayın.