Nice, France Travel Guide – Získat všechny základní informace o Riviera dovolenou

Posted on

Nice, Francie Travel Guide - Získat všechny základní informace o Riviera dovolenou
Nice je nádherné francouzské Riviéře města a populární destinací pro páry, novomanželé na svatební cestě a slunečních ctitelů. Je to velké město, i když, a to může být těžké zvládat to. Zjistit všechny základy dovolenou pěkné, včetně toho, co má dělat, co vidět, kde se ubytovat, velký jednodenní výlety a jak se dostat kolem.

Dostávat se tam 

Nice je dobře sloužil u Nice-Cote d’Azur letiště kousek na západ od města. Je to mezinárodní letiště, tak tam jsou lety z více než 100 míst, včetně New Yorku.

Přečtěte si můj průvodce na cestě z Londýna do Nice vlakem v detailu; to je nádherný cesta a je skvělý start do dovolenou na Azurovém pobřeží.

Getting Around

Existuje mnoho kyvadlové autobusy a místní autobusové dopravy do Nice a další Riviera měst, stejně jako předražené taxi, aby vás do města, když přijedete. Pokud jste na cestách po železnici, Nice má tři železniční stanice, ale budete pravděpodobně dorazí do hlavního terminálu v Nice Ville. To bude dát vám pár bloků severně od pobřeží.

Vlakové nádraží a Travel

Existuje mnoho připojení od vlakového nádraží v Nice a do dalších měst ve Francii, ale také v Itálii, což je velmi krátké vzdálenosti.

autobusové linky

Hlavní sběrnice v Nice je Lignes d’Azur, která působí ve městě a také na az letiště a dalších okolních měst. Oni také pracují přes 130 autobusových linek v 49 městech, které tvoří celý Métropole Nice Cote d’Azur plochu.

Existují i ​​jiné regionální autobusy do okolních měst, a většina se zastaví na nádraží Gare Routiere právě severně od Place Massena. Existují vlakové spojení do většiny sousedních měst i s nejčastějšími zastávkami u nádraží Nice Ville.

V Nice je také Noctambus která provozuje 5 nočních linkách čas autobus od 9.10pm do 10.10 hodin, ale nejsou příliš časté.

K dispozici je také tramvaj. No 1 je 9,2 km čára, která vede od severu k východu a prochází středem města podél avenue Jean Médecin a přes Place Massena denně od 4.25am do 1.35am.

Náklady na autobusy

Koupit jednu vstupenku na na cestu, která také umožňuje změny v 74. minutě na 1,50 eur a různých jiných jízdenek pro různé délky pobytu velmi dobrá hodnota.

Více informací

Můžete získat mapy systému a brožuru se seznamem jízdní řády v turistické kanceláři na Promenade des Anglais, nebo u hlavního autobusového nádraží na Place Massena.

Nice Car

Můžete si půjčit auto, ale nejprve zkontrolujte, zda váš hotel má parkoviště a jaké náklady jsou. To může být docela obtížné, ne-li nemožné, aby zaparkovat auto v Nice. Pokud jste v Nice z jiné části Francie autem, pak zváží opuštění vozu v jedné z 5 ‚Parc relÈ‘ nebo stop-přes parkovištích mimo města. Je to zdarma k použití a můžete pak tramvají do centra města.

Top pěkná atrakce

Existuje bezpočet věcí vidět a dělat v tomto městě, ať už v centru města (Nice Centre), nebo v kopcích, které se táhnou za hlavním městem ( Les Collines ).

Zde je malý výběr z několika oblíbených míst vidět a co dělat:

  • Cours Selaya Květinový trh se musí vidět. To je také jeden z hlavních čtvrtí pro stolování, s restaurací, kaváren a barů čekají venkovní trh. Pokud chcete, mořské plody, to je na místě zasáhnout. Tam je také několik obchodů se suvenýry, gurmánské obchody a další butiky zde.
  • Vieux Nice (nebo Old Nice) je hned vedle trhu. Putovat tyto úzké uličky a objevte skvělé nakupování, stravování a některé z měst nejvíce děje barů. To je také skvělá destinace po pracovní době, ale jít se skupinou. Old Nice se naplněn temných uličkách, a osamělé poutníky se může stát terčem.
  • NICE Cimiez, asi autobusem za 15 minut z Nice Centre do kopců, má malou koncentraci muzeí a atrakcí. Musée Matisse obsahuje nádhernou sbírku velkého díla místních umělců. Archeologie muzeum vedle je zajímavá, ale co je více fascinující je ruiny římského amfiteátru, veřejné lázně a dlážděné ulice.
  • Promenade des Anglais je něco, co někdo návštěvu pěkná je určitě vidět. I když jsou nehorázně předražené, udeřil jeden z přímořských soukromá pláž / restaurací alespoň jednou během vaší návštěvy. Pronajmout lehátka pár kroků od břehu, a nechat číšníci (obvykle nesnesitelně pomalí a neochotní) přinést oběd a nápoje.
  • Pěší zóny ( zóna pietonne ) je trochu past na turisty, ale tam je to dobrý důvod. To je krásný prostor na procházku, protože auta jsou zakázány kromě časných ranních hodinách (a darebáků, kteří uhánět tudy vlastně během jiných časů). Zdejší obchody jsou na laciné-tee-košile stupnice ve většině případů, i když existuje několik skvělé oblečení obchodní řetězce a pěkné obchody, jako je gurmán butiku Ducs de Gaskoňska. To je ideálním místem pro popíjet café au lait a dívat se na svět jet.

možnosti rezervace

  • Existuje bezpočet hotely v Nice a má neobvykle vysoký počet čtyřhvězdičkových prostorů. Ale pro léčbu vyzkoušet Hotel Windsor, kousek pěšky od pláže a pěší zóny, a poněkud delší chůze do Cours Selaya a staré město. Všechny pokoje jsou za rozumnou cenu, a personál je velmi užitečné kolem. Všechny pokoje mají také svou vlastní osobnost, nejvíce zdobené různými umělci a unikátních nástěnných maleb. Ujistěte se, požádat o pokoj s balkonem.
  • Hotel Negresco je asi pěkná nejslavnější hotel. Téměř každé fotografie Nice pobřeží bude přerušován hotelu Art deco fasádou. Národní kulturní památka, to nábřeží hotel je ztělesněním Niçois elegance.

Denní výlety

Existuje několik velkých měst nedaleko Nice, obvykle jen několik minut. Podívejte se na průvodce po nejlepších jednodenních výletů z Nice, pohádkové centrum této oblasti.