Nice, Francúzsko pre gurmánov

Posted on

Nice, Francúzsko pre gurmánov
Nice, Francúzsko je piatym najväčším mestom, je dobre známy pre svoje kultúry jedla, rovnako ako jeho teplé stredomorské podnebie a prímorskej promenády. Nachádza sa na francúzskej Riviére, Nice leží na úpätí Álp. Mesto priťahuje ľudí, ktorí chcú žiť v prepychu na plážach a plaviť sa vody z ktorých mnohí ocenia dobré jedlo.

Nice je nádherný miestom pre jedlo a tých, ktorí ju pripraviť. Zistíte, že ovocie, zeleniny a slávne olivové oleje z neďalekého Provence, miestne mäsa špeciality a čerstvé-z-oceán morské plody.

Môžete nakupovať na trhoch, stolovať v jemných prímorských reštauráciách, a vziať triedy na miestnej kuchárske techniky počas svojho pobytu v Nice. Keď si ľudia myslia o Nice, si myslia o Nicoise šalát, ale tam je oveľa viac k tradičnému varenie Nice-omáčky sú ľahké, jedlo je čerstvé a miestne a olivový olej je používaný liberálno.

Trhy z Nice

Rozprávkové, zvodné trhu vo starej časti Nice , je jednou z najväčších atrakcií Nice. Nie je to turistická atrakcia, ale návštevníci z neho robí jeden z prvých zastávok. Ako známych zeleninové a ovocné trhy v Antibes, je to pracovný trh, navštevovaný miestnymi obyvateľmi a kuchári. Najlepší spôsob, ako to vidím, je prejsť na trh na svojom vlastnom, budeš ďalších chuťou miestnych lahôdok, príležitosť k nákupu syrov a hrozno pre piknik, a môžu vyzdvihnúť kyticu voňavými kvetmi.

Uistite sa, a preštudovať olivový olej stojí, pretože produkcia olivového oleja je vážna vec v oblasti Stredozemného mora. The (AOC) pomenovanie controlée, označujúci konkrétnu oblasť pôvodu , sa aplikuje na olivového oleja rovnakým spôsobom, ako CHOP-rovnako starostlivo vyrábané a rovnako drahé. A zistíte sami porovnaním “orechový s nádychom jabĺk” s zemité chute rôznych olejov, rovnako ako vy by mohol porovnať vybrané vína.

Na trhu je otvorená každý deň od 6 hodín ráno do 5:30 hodín mimo pondelok, v nedeľu popoludní a sviatky. Je to stojí za to ranné vstávanie pred turisti dorazí vidieť, ako miestni obyvatelia nakupovať, a to je prvou zastávkou pre každého ozajstného milovníka potravín.

Rušný rybí trh je skvelé miesto pre poznávanie druhov rýb nemusí rozpoznať a vidieť, čo kuchári rozoznať. Je to kúsok od starej časti Nice na námestí Place Saint-François a je otvorená od 6 hodín ráno do 1 hod denne okrem pondelka. (V roku 2018 bol trh dočasne premiestnený do blízkosti Place Toja kvôli električkovej výstavbu, ale očakáva sa, že sa vráti do pôvodného umiestnenia po skončení práce.)

Kde nájsť miestne špeciality

Nie je väčšie potešenie ako jesť miestne jedlá pripravené podľa informovaných kuchárov a Pekná má veľa oboje.

Skúste trhu Cours Saleya a uličiek Vieille Ville (Staré Mesto) pre Socci (tenkú placku vyrobený z cícerovej múky a olivovom oleji, pečené a crisped v rúre a ochutený čierne korenie, trochu ako krep), pizza, pissaladière (pizza, ako cibuľa koláč), petits farcis (lahodné plnené Provençale zelenina), šalát Nicoise, pán Bagni (čerstvé alebo pečivo plnené šalát Nicoise), Tourte aux blettes (koláč z mangold, hrozienkami a píniovými orieškami) a beignets de fleurs de cukety (vyprážané šišky v olivovom oleji so zeleninou, ako sú cukety kvety (squash kvetov).

Môžete si kúpiť tieto špeciality na stánkoch alebo vyskúšať miestne reštaurácie, ktoré podávajú tradičné pokrmy. Niektoré z najlepších reštaurácií s miestnou potraviny sú tie lacné.

  • Chez Pipo , založená v roku 1923, je miesto, kde miestni obyvatelia ísť za typické pre Nice pokrmy, ako  Socci.  Tento malý, tradičnej reštaurácii, 13 rue Bavastro je riadený kreatívny šéfkuchári, ktorí rozšírili repertoár a zavedené ďalšie Nicoise špeciality ako  pissaladière  a  Tourte aux blettes .
  • Na  René Socci , 2 Rue Miralheti, zostave kúpiť si  Socci  alebo  beignets , potom urvat exteriérový stôl a objednať nápoje.

Nicoise varenie

Ak chcete vedieť viac o Nicoise varení, si deň v Les Petits Farcis  školy varenia. Výučba prebieha v štúdiu na varenie, s priestorom pre osem študentov, 12 rue Saint Joseph na Starom Meste v Nice, päť minút chôdze od trhu Cours Saleya.

Cordon Bleu vyškolený majiteľ Rosa Jackson vás prevedie trhu Cours Saleya a predstaví vám svoje obľúbené producentov, ako Claude Aschani kto robí olivový olej, olivový pasty, špeciálne ocot a med na jej farme v Coaraze. Obchod, naučiť sa variť ingrediencie späť do školy varenia, potom jesť výsledky. Je to zábavné, informatívne a uvoľnene.

vinárne

Vinárne ponúkajú možnosť zbierať informácie priamo z dobre informovaných sommelierov. Na rozdiel od vinárne vo Veľkej Británii alebo USA, sa očakáva, že jesť rovnako, aj keď ponuka je menej formálne ako v pravidelnom reštaurácii. La Part des Anges  patrí medzi obľúbené. Olivier Labarde je sommelier, kto naozaj pozná svoje veci. Skúste odporúčanie od svojho 600-silná vínny lístok, a udržať triezvy s doskami údenín a syrov, jahňacie konfit a viac v tejto malej, bzučanie vinárni na adrese 17 rue Gubernatis.

Labužník Day Trip od mesta Nice

Aby si cestu do blízkych Antibes pre jej každodenné tržnica s ovocím a zeleninou (a ďalších antických trhoch). Nebudete ľutovať a Antibes je báječné pobrežné mesto navštíviť s celou radou atrakcií, ako malebného zámku Grimaldi so svojim malým Picassovho múzea a pamiatky pozdĺž Cap d’Antibes.