Nicea Carnival przewodnik do najlepszego karnawału we Francji

Posted on

Nicea Carnival przewodnik do najlepszego karnawału we Francji

Nicea Carnival jest jednym z najstarszych karnawałów na świecie. Od skromnych początków i pogańskich drodze powrotnej w 13 wieku, stał się sławny, roczny 12-dniowa impreza. Działa w różnych dniach (bez parady w poniedziałki na przykład.) Miasto Nicea wybucha z parady pływaków, imprez ulicznych i straganów i kulminuje z Mardi Gras w ostatnim dniu. Największym wydarzeniem zimy na francuskiej Riwierze, teraz przyciąga 1 mln odwiedzających rocznie.

parady

Wszystko zaczyna się od wielkiej parady około 20 pływaków, które czynią ich drogę przez zatłoczone ulice. Na czele jest królem karnawału w jego Corso Carnavalesque (Carnival Procesja).

Około 20 pływaków podejmują tematykę roku przy użyciu około 50 gigantyczne marionetki (zwane Grosses Tetes, lub wielkie głowy). Wykonanie dane masy papierowej jest dzieło sztuki w sobie, przy użyciu nim wiekowe techniki obejmujące warstwy papieru przyklejony, jeden po drugim w specjalnym formy. Gdy dane są tworzone, są one malowane przez specjalistę rzemieślników. Wreszcie kostiumy ubierać znaki są wykonane, tym bardziej ekstrawagancki, tym lepiej. Umieszczone na pływakach, potwory ważący ponad 2 tony i 7 metrów długości, 2 m szerokości i 8 do 12 metrów wysokości, dane ruchu i tkania jako pływaki przodu.

W nocy, to niezwykły widok.

The Battle of Flowers

Światowej sławy Bataille de Fleurs odbywa się w różnych terminach przez cały karnawał. Walki rozpoczęły się w 1856 roku, specjalnie na celu zabawiać gości zagranicznych, którzy zaczęli gromadzą się na południu Francji. Dzisiaj dwie osoby z każdej pływaka rzucać jakieś 20 kilogramów mimozy i świeżo ciętych kwiatów w tłumie jak one drogę wzdłuż Promenady Anglików obok lazurowego morza Śródziemnego. Ponad festiwalu, wokół są wykorzystywane 100000 świeże cięte kwiaty, 80% z nich produkowane lokalnie.

Wreszcie pływaki przybyć w miejscu Massena.

Dla najlepszego widoku w tym perfum wypełnione, kolorowe szaleństwo, kupić bilet do siedzenia na trybunach lub na wyznaczonym obszarze stojącej wzdłuż drogi.

Ulice pełne są dzień i noc ze straganów sprzedających prezenty, przedmioty prowansalskimi, lawenda, kolorowych tkanin i żywności. Jest to mocny i festiwal, który został zaprojektowany, aby poczuć, że zima jest za tobą i sezon wiosna rozpoczyna się tu na Riwierze Francuskiej. Na ostatniej nocy, król Carnival jest spalony. Potem jest wspaniałym ogromny pokaz sztucznych ogni do muzyki nad Baie des Anges, strzeliste fajerwerki odbicie w basenie Morza Śródziemnego.

Nicea jest tylko jednym z wielu Karnawał we Francji, ale jest to jeden z najlepszych i najbardziej znanych.

Początki karnawału

Najwcześniejsze terminy odesłanie do roku 1294, kiedy Charles d’Anjou, hrabiego Prowansji, zauważył „kilka radosne dni karnawału” na wizytę on właśnie wykonanego do Nicei. Uważa się, że słowo „karnawał” pochodzi od carne Levare (precz z mięsem). Była to ostatnia szansa dla bogatych potraw i nadmiar przed Wielkim Postem i jego czterdziestu dniach postu. Karnawał był dziki i opuszczony, oferując możliwość ukrycia swojej tożsamości za fantastyczne maski i cieszyć się przyjemnościami zakazane przez Kościół katolicki w pozostałej części roku.

Przez wieki było to wydarzenie prywatne niż publiczne, z kulkami w Grand okolicach odwiedzanych przez bogatych arystokratów i ich przyjaciół, a nie rozrywki ulicy. W 1830 roku pierwszy pochód zorganizowano; w 1876 roku pierwszy Kwiat Parady odbyły. konfetti gipsowe pojawił się w 1892 roku (trwało to aż do ostatnich walk w 1955 roku, które musiało być niewygodne), aw 1921 pierwsze światła elektryczne zostały zainstalowane, aby zapalić działań nocnych. Minęło coroczne wydarzenie od 1924 roku.

Król karnawału zawsze odgrywał ważną rolę w festiwalu, ale otrzymał tylko drugą oficjalną nazwę od roku 1990. Od tego czasu, on różnie był królem kina, sztuki, z 20. wieku i bardziej dziwne, Króla z Deranged Klimatu (2005) i króla Bats, kotów, szczurów i innych stworzeń Legendary (2008).

Praktyczne informacje

Pierwsze bilety do Nicea Carnival Wydarzenia
Wiele wydarzeń wokół Nicei Carnaval są darmowe, ale są opłaty za paradach i warto, aby uzyskać jak najlepszy widok. Bilety wahają się od 10 euro do 25 euro stojąc na trybunach siedzących.

Bilety od Billetterie Office du Tourisme et des Congres
5 promenada Anglików
tel .: 00 33 (0) 8 92 70 74 07
na stronie Turystyczna
czynna codziennie 9 am.-5:30pm.

Rezerwuj online