Nil Nehri Seyir: Artıları, Eksileri ve Öneriler

Posted on

 Nil Nehri Seyir: Artıları, Eksileri ve Öneriler

Geleneksel olarak, bir Nil seyir ülkenin antik mekanlara arasındaki lüks içinde sürüklenen harcanan pastoral günlerin romantik görüntüleri çağrıştıran, Mısırlı bir tatil merkezinde kabul edildi. Viktorya zamanlarda, Nil seyir Mısır’ın en seçkin antik tapınaklar bazılarını görmek için tek yol oldu. Modern ziyaretçiler kendilerine sunulan daha fazla seçenek var; Nil yolculukları hala popüler iken ve, kendilerinin fikri başından bazı bulmak onların tatil çoğunluğu için bir teknede sınırlı olmak. Nehir geçmişte olduğu ve 200’den fazla yolcu tekneleri ticaret dolaşan birlikte kilitleri geçmek için çizgiler vardır ve her çıkartma noktasında dock kıyasla artık çok yoğun.

Eğer Mısır ziyaretiniz için uygun olup olmadığına karar verebilmeniz için en Nil seyir artılarını ve eksilerini tartmak edelim.

Ne bekleyebileceğinizi

En Nil yolculukları Luxor başlayacak ve Aswan disembarking önce Esna, Edfu ve Kom Ombo popüler siteleri ziyaret edin. Diğer güzergahlar Aswan doğrudan sinek ve aynı mekanlara Nil boyunca onların yolu kuzeye çalışırlar. Çoğu yolculukları en az dört gece sürecek. lüks, modern yolcu gemilerine (iyilik geçmişi ve özgünlük en iyi olanlar için uygundur) (o yönelikse kimin için yaratık konforları bir önceliktir) geleneksel kürekli vapurla arasında değişen, aralarında seçim için birçok farklı gemiler vardır.

Bütçeniz ve kişisel tercihleri ​​klima bir kabin için gözle kavurucu yaz aylarında tavsiye edilir olsa da, seçim hangi seyir belirleyecektir.

Çoğu yolcu şirketleri yol boyunca ziyaret antik mekanlara etrafında grup rehberlik edecek bir Egyptologist, hizmetlerini kullanır. Gün Öğleden yoğun ısı önlemek için erken başlar; ve Aşağıdaki gibi tüm yolculukları (yerleştirme sitelerinde aşırı kalabalık ve tapınaklar kendileri de yol açabilir) benzer bir programa işletme eğilimindedir. Modern gemiler genellikle sabah keşifler sonra serinlemek böylece bir yüzme havuzu var; Bazı oryantal dans gösterileri veya temalı giydirme akşamları şeklinde gece eğlenceleri sağlarken.

gemide Gıda set menü akşam yemeği menülerine cömert büfeler arasında değişen genellikle mükemmel. operatörünüze seçmeden önce dahil olduğunu öğrenmek için emin olun.

Yararları

zamanın ilerlemesi ile ortaya değişikliklere rağmen, Nil nehir gezisi hala Mısır’ın antik manzaraları görmek için en popüler yollardan biridir. Bunun bir kısmı geleneğidir ve bunun bir parçası pratiklik olduğu; Sonuçta, en ünlü mekanlarının çoğu bir seyir aralarındaki seyahat için en kolay yolu yapım nehri üzerinde yer almaktadır. Geceleri, tapınaklar ve anıtlar birçok aydınlatıldığı ve sudan bunların görme basitçe nefes kesici. Gün boyunca, bir yerden bir yere seyahat ederken göreceksiniz kırsal sahneleri binlerce yıldır büyük ölçüde değişmeden kalmıştır.

sabah erken başlar rağmen (ve seçtiğiniz damar bağlı olarak), yolculukları da harika rahatlatıcı olabilir. yelken yaparken, Mısır meşhur olduğu kaotik yollar, yoğun şehir sokakları ve kalıcı satıcıları ile ilk elden uğraşmak zorunda kalmadan ülkenin fikir edinmek mümkün olacak. Yol boyunca ziyaret edeceğiz siteleri kaçınılmaz kalabalık olmasına rağmen, büyük bir grup gelmeden bazı yolcuları daha rahat yapabilirsiniz. Ayrıca Sundu navigasyon açısından ve tapınaklar kendileri büyüleyici tarihi anlamak açısından hem bir uzman rehber bilgisi faydalarını göreceksiniz.

Dezavantajları

Birçok ziyaretçi için bir Nil seyir ana dezavantajı damarlarının akını, ne de sitelerinde dışlama değil (ikincisi sen bir seyir ya da değil bir parçası olarak onları ziyaret edip kaçınılmazdır). temel dezavantajı, bir seyir esnek olmayışıdır; Eğer bir tapınak ziyaret ettiğinizde dikte elde edersiniz ne kadar orada geçirmek bir dizi programa işletmek zorunda ve size iken gördüklerinizi ordasın gerçeği. Luxor adlı tapınak komplekslerinden anlatılmamış güzellikleri keşfetmek bir kaç saatten fazla harcama yapmak istiyorsanız, örneğin, bağımsız ya da bir kara tabanlı kılavuz ile orada seyahat etmek isteyebilir.

Bugünlerde kara turları düzenlemek ve daha fazla esneklik sağlamak için aynı derecede kolaydır. Hatta bir araba kiralamak ya da tüm bir organize tur bir parçası olmak istemiyorsanız toplu taşıma alabilir. Birçok seyir güzergahları Abydos Dendera’nın gibi değerli küçük mekanlara dışarıda bırakarak, en popüler tapınaklar odaklanmak. Mısır’da zaman sınırlı ise Alternatif olarak, daha ziyade nehir üzerinde transit çok tatilinizin harcama dışında bir veya iki manzaraları odaklanmak tercih edebilirsiniz. Eğer küçük çocuklu seyahat ediyorsanız gemide harcanan zaman dik tutar aynı zamanda bir dezavantaj olabilir veya çok geç öğrenirlerse senin adam seyir arkadaşları şirket keyfini olmadığını.

Önerilen Yolculukları

İyi Geleneksel

Buhar Gemi Sudan gemiye Audley Travel’ın beş gece güzergahlar münhasırlık ve Viktorya dönemi ayrıntılandırmasıyla son sözü sunuyoruz. Kral Fuad için 1885 yılında inşa edilmiştir Vapuru Agatha Christie’nin ünlü roman için doğrudan ilham kaynağı oldu Nil Nehri üzerinde Ölüm ve hala kusursuz Belle Epoque tarzında dekore edilmiştir. Onun 18 kabin ve beş suit her birinde, dönem antika eski telefonlara pirinç yataklar arasında değişir. Gemi artık Optimum sessizlik için bir melez dizel / buhar motoru tarafından işletilmektedir olsa da, senin hala orijinal pistonlar ve kürek tekerlekleri görebilirsiniz. Gemiye Yemek Buhar Gemi Sudan zengin büfe kahvaltı ve öğle yemeği ve görkemli dört ders yemekleri dahildir.

İyi Lüks

Geleneksel dış rağmen,  Oberoi Philae  22 kabin ve çağdaş bir 5 yıldızlı otelden beklediğiniz aynı tarzda dekore süitler sunmaktadır. Her odada yastık-üst yatak, yüksek hızlı WiFi, çoklu basınç duşu ve 24 saat kahya hizmeti içerir. Eğer bir güneş tembel ve ısıtmalı jakuzi küvet ile birlikte kendi özel teraslı paketi üzerinde özellikle çökmekte savurganlık hissediyorsan. Gurme dünya mutfağı için bir değer, geminin sıcaklık kontrollü açık yüzme havuzunun kenarında hafif yemekler ve içecekler için diğer seçim için iki restoran bulunmaktadır. Diğer lüks bir salonu ve spa bakım odaları için bir sinema ve dans pistine kadar uzanmaktadır.

İyi Bütçe

Bütçe gezginler On The Go Tours tarafından sunulan olanlar gibi felucca seyir rezervasyon düşünmelisiniz. Feluccas yüzyıllardır Nil üzerindeki ticaret uğraşıyorlardı benzeri olan geleneksel Mısır yelkenli vardır. Bu rüzgar enerjisi ve gibi daha sıvı bir yol vardır; Onların daha küçük boyut sağlarken onları daha büyük yolcu gemileri için altyapı yok ilgilenilen yerlerde kitlemek için kullanın. felucca yolculuk hiçbir lüks yoktur; Eğer yanınızda getirmek uyku tulumu içinde güvertede uyuyacak; Gıda temel ve aktivite beraberindeki destek teknede bir tuvalet ve duş ile sınırlıdır. Ancak, deneyim, nehir üzerinde en otantik (ve kesinlikle en ucuz) biridir.

Aileler için en iyi

Uzun bir süre için bir teknede yakalanan genç çocukları kapsar, özellikle aileler için zor olabilir. Abercrombie & Kent gelen bu 10 günlük programında dört gece Nil seyir ek olarak bazı kara temelli maceralar ile iki dünyanın en iyisini verir. Gemiye Aswan Luksor Yolculuğunuz Sanctuary Güneş Tekne IV kimin işi senin küçük olanlar yolda oyalamak için bir A & K Çocuk Aktivite Koordinatörü eşlik eder. Güzergah da etkileşimli, bol içeren uygulamalı eğlenceli olduğunu kültürel felucca yelken gezileri gelen deve gezintileri için eğitim, kına boyama ve ekmek pişirme olarak iki katına çıkar. Bir temalı akşam yemeği ve gemideki kostüm partisi çocuklar olarak bilinen geleneksel elbiseler içinde giyinmek sağlayan galabeyas .

Son kelime

kişisel tercihlerine bağlıdır için Nihayetinde olsun veya olmasın bir Nil seyir doğru seçimdir. Eğer bir seyir, kendi ihtiyaçlarını karşılamak için bir kap ve / veya operatöre bulmak için muhtemel olduğu anlamına seçenekler araçlarının sırf çeşitli fikir gibi. dezavantajları sizin için anlaşma bozucu gibi ses yukarıda sıralanan ederseniz, para tasarrufu ve bunun yerine alternatif bir seçenek organize daha iyi.