Notikumi un Festivāli novembrī Romā, Itālijā

Posted on

 Notikumi un Festivāli novembrī Romā, Itālijā

Novembris nav uzreiz domā kā labākais laiks gadā, lai apmeklētu Romu, jo tas ir tad, kad laika apstākļi sāk griezties auksts, un tā var lietus. Lai gan Roma ir iecienījuši tūristi visu gadu, novembris ir mēnesis, kad romieši bieži Mūžīgo pilsētu diezgan daudz uz sevi. Tas ir labs laiks, lai baudīt teātra un koncertu sezonu, kā arī vairākas reliģiskās piemiņas.

Visu svēto diena

Šajā svētku gada 1. novembrī, itāļi atcerēties savu mirušo tuviniekus, apmeklējot kapus un kapsētu. Uz šo svinīgo notikumu, daudzi romieši apmeklēt vietējās baznīcas īpašām rituāliem un apmeklēt pilsētas slaveno romiešu katakombas, pazemes tuneļus, kur tika apglabāts pilsoņi senajā Romā. Visu dvēseļu diena 2.novembrī nav oficiāls Itālijas valsts svētki, bet tas ir arī novērots ar itāļiem, kuri nes ziedus uz kapsētām.

Roma džeza festivāls

Jau vairāk nekā 40 gadus, šis festivāls džeza koncerti notiek Romas Auditorium Parco della Musica , parasti pirmajā novembra nedēļā. Nedēļu ilgais svinības džeza piedāvā kaut ko ikvienam, kas atspoguļo itāļu un starptautiskos džeza zvaigznēm kalpo up eklektisks maisījums. Iepriekšējie mākslinieki ir iekļauti vokālists Gregory Porter, ka Dhafer Youssef Quartet, un Austrālijas Grammy uzvarētājs Sarah McKenzie. Trīs Svētdienās novembrī jūs varat apmeklēt bezmaksas mūzikas izrādes Teatro di Villa Torlonia.

Romaeuropa festivāls

Visā mēnešos oktobrī un novembrī Romaeuropa festivāls iepazīstina kultūras notikumus dažādās vietās Romā. Plaša programma ietver mūsdienu mūzikas koncertus, radošus deju izrādes, un dzīvu teātra prezentācijas.

Roma Film Fest

No oktobra beigām caur pirmajā nedēļā novembra Roma Film Fest rīko starptautisku filmu seansi, paneļi, nodarbības un citas kino saistītus notikumus. Pilnīgs sastāvs tiek paziņots sabiedrībai, izmantojot preses oktobra sākumā. Tikai viens no daudzajiem Itālijas filmu festivālos, šis viens ir, jo agrāk, Featured slaveniem Holivudas režisoriem, piemēram, Wes Anderson, Jonathan Demme un Mārtins Skorsēze, kā arī daudzas itāļu un starptautiskās režisoru un aktieru. Pasākumi notiek pie Auditorium Parco della Musica un citās vietās visā Romā.

Feast of Saint Cecilia

Gada 22. novembrī, romieši svinēt vietējo iecienītāko svētais, Cecilia patroneses mūziķiem. Viņas svētki tiek svinēti Santa Cecilia baznīcā Trastevere netālu no Romas, kā arī katakombām San Kallisto. 9. gadsimta baznīca Trastevere esot ir uzcelts uz vietas mājas Cecilia, kas augstākās klases sieviete, kas dzīvoja 3. gadsimtā. Baznīca ir skaista gaisā ar Cavallini un kustīgu statuja Saint Cecilia ar Stefano Maderno. Baznīca ir atvērta sabiedrībai visu gadu.