Notre Dame Cathedral Visitor Information

Posted on

Notre Dame Cathedral Visitor Information

Väidetavalt kõige uimastamist gooti katedraali maailmas, Pariisi Notre Dame Cathedral on kahtlemata kõige kuulsam. Eostatud 12. sajandil ja lõpule 14. nüüdseks ikooniks katedraali oli väga südamelöökide keskaegse Pariisis. Pärast perioodi hooletusse, see uuesti kinni püütud rahva kujutlusvõime, kui 19. sajandi kirjanik Victor Hugo surematuks seda “Jumalaema Notre Dame”.

Notre Dame dramaatiline tornid, tornikiiver, vitraaži ja kujud on peaaegu garanteeritud, et võtta oma hinge ära.

Sügavamale ajalukku põnev monument külastades maa-alune arheoloogiline krüpt. Latt Põhja torn saada Irvikuva seisukohast Pariisi on must, liiga.

Asukoht ja kontakt Info

Katedraal asub kesklinnas Ile de la Cité, valdkonnas Paris, mis jagab linna paremale ja vasakule pangad. Ile de la Cite ümbritseb Seine’i jõe. Lähimad vaatamisväärsused sisaldama  II maailmasõda Küüditamine Memorial , Sainte-Chapelle kabel, Ladina kvartalis Marais naabrus- ja Paris paadimatkad.

Aadress: Place du kirikutrepp de Notre Dame, 4. arrondissement
Metro: Cité või Saint-Michel (Line 4)
RER: Saint-Michel (Line C)
Buss: Lines 21, 38, 47 või 85
Telefon: +33 (0) 142 345 610

Parim aeg külastada

See üldiselt soovitatav külastada Notre Dame madalhooajal (üldiselt oktoobris-märts): teil on parem võimalus vältida massilist rahvahulgad ja pikad read.

 Lisaks argipäevased hommikuti ja õhtuti on üldiselt palju vaiksem kui pärastlõunal ja nädalavahetustel. Pea meeles siiski, et õhtul külastuste katedraali ei optimaalne vaatamise Notre Dame kaunis vitraaži.

Lõpuks külastavaid Päikeseloojang endale aukartustäratav vaade katedraali vitraaži, eelkõige kolm tõusis aknad.

Cathedral Tours

Tasuta giidiga katedraali välisilme ja aulas on saadaval inglise nõudmisel. Helista infopunkt lähemalt: +33 (0) 142 345 610.

Tours katedraali tornide alustada jalamil Põhja torn ja kaasata ronimine kokku 402 sammu. Tähelepanek ala katedraali 13-ton kella on Lõuna Tower. 20 külastajat on lubatud torni iga 10 minuti järel, ja viimane sissepääs on 06:45

Giftshop ja muuseum

Kingitustepoest asub katedraali aulas ja müüb Notre-Dame-teemastatud ehted, t-särgid ja muud kingitused.

Notre Dame muuseum asub 10 rue du Cloitre-Notre-Dame (ümber nurga katedraali) ja jälgi Notre Dame päritolu ja ajalugu.

kättesaadavus

Notre Dame on kättesaadav külastajatele piiratud liikuvusega. Helista infopunkt rohkem üksikasju.

Key ajaloolisi fakte ja kuupäevad

  • Gallo-Roman tempel pühendatud Jupiter ja kaks varajase keskaegsete kirikute kord seisis Notre Dame sihtasutused.
  • Ehitus katedraali algas 1163. Sajad töölised ja käsitööliste toiled ligi 200 aastat täielik meistriteos varajase gooti arhitektuuri.
  • Notre Dame oli rüüstatud ja tõsiselt kahjustatud Prantsuse Revolutsiooni ajal hilja 18. sajandil. 19. sajandi restaureerimistööd eesotsas Viollet-le-Duc korrata palju kahjustatud plekk klaasist kujud ja katedraali omanäolise tornikiiver.
  • Prantsuse Revolutsiooni ajal , Notre Dame oli ajutiselt ümber “tempel põhjus”.

Detailid tähelepanu pöörama

Notre Dame on täis pilkupüüdev, luksuslikud üksikasju, kuid veelgi on peen ja märkamatuks.

Huvitatud kaevamine sügavamale ajaloos tähelepanuväärne sait? Ka mõtlema külastate arheoloogiliste krüpt Notre Dame jaoks põnev pilguheit linna Gallo-Roman sihtasutuste ja selle edasisest arengust.