Notre Dame Katedrali Ziyaretçi Bilgileri

Posted on

Notre Dame Katedrali Ziyaretçi Bilgileri

Muhtemelen dünyanın en çarpıcı gotik katedral, Paris’in Notre Dame Katedrali şüphesiz en ünlüdür. 14. 12. yüzyılda tasarlanan ve tamamlanmış, yeni ikonik katedrali ortaçağ Paris’in tam kalp atışı oldu. 19. yüzyıl yazar Victor Hugo “Notre Dame’ın Kamburu” bunu ölümsüzleşmiş zaman ihmal bir süre sonra, popüler hayal geri alınmasını sağladı.

Notre Dame etkileyici kuleleri, kulesiyle, vitray ve heykel neredeyse nefesinizi garanti edilir.

Zemin altındaki arkeolojik kripti ziyaret ederek büyüleyici anıtın tarihinin derinliklerine inin. Kuzey kule Tırmanma bir olsun Paris Gargoyle bakış açısı da bir zorunluluktur.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Katedral merkezi Ile de la Cité, şehrin sağ ve sol bankalar bölen Paris bölgesinde yer almaktadır. Ile de la Seine Nehri ile çevrilidir Cite. Yakın konumlar şunlardır  Dünya Savaşı Sürgün Anıtı , Sainte-Chapelle şapel, Latin Mahallesi, Marais Komşuluk ve Paris tekne turları.

Adres: Place du parvis de Notre Dame, 4 idari bölgesinde
Metro: Cité veya Saint-Michel (Hat 4)
RER: Saint-Michel (C Hattı)
Otobüs: Çizgiler 21, 38, 47, ya da 85
Tel: +33 (0) 142 345 610

En iyi Times Ziyaret etmek

Genellikle düşük sezonda Notre Dame (genellikle Ekim-Mart) ziyaret etmek önerilir: Eğer çok sayıda seyirci ve uzun çizgiler kaçınarak şansı daha olacak.

 Buna ek olarak, hafta içi sabahları ve akşamları genellikle öğleden sonraları ve hafta daha çok sessiz. gerçi, katedrale o akşam ziyaretleri Notre Dame güzel vitray görüntüleme için en uygun olmayacaktır unutmayın.

Son olarak, gün batımında ziyaret katedralin vitray hayranlık uyandıran manzarasını göze olacaktır, özellikle, üç pencere yükseldi.

Katedral Turu

katedralin dış ve ana salonun ücretsiz rehberli turlar talep üzerine İngilizce olarak mevcuttur. Daha fazla ayrıntı için danışma masası çağrı: +33 (0) 142 345 610.

katedral kulelerinin Turlar Kuzey Kulesi’nin dibinde başlayıp 402 adımların toplam tırmanma içerir. Katedralin 13 tonluk zili gözlem alanı Güney Kulesi bulunmaktadır. 20 ziyaretçi kulelere her 10 dakikada kabul edilmekte ve içinde geçen kabul 06:45 pm olduğunu

Giftshop ve Müzesi

hediyelik eşya katedralin ana salonunda bulunan ve Notre-Dame-temalı mücevher, tişörtler ve diğer hediyeler satan edilir.

Notre Dame Müzesi 10’da, rue du Cloitre-Notre-Dame (katedral köşeyi) bulunduğu ve Notre Dame kökenlerini ve tarihinin izlerini edilir.

Ulaşılabilirlik

Notre Dame sınırlı hareket kabiliyetine sahip ziyaretçiler için erişilebilir. Daha fazla ayrıntı için danışma masası arayın.

Anahtar Tarihsel Olgular ve Tarihler

  • Bir Gallo-Roman tapınağı Jüpiter ve iki erken ortaçağ kiliseleri adanmış bir kez Notre Dame temeller üzerinde durdu.
  • Katedralin inşaatı erken gotik mimarisinin şaheseri tamamlamak için yaklaşık 200 yıldır toiled işçi ve esnaf 1163 Yüzlerce başladı.
  • Notre Dame talan ve ciddi hasar gördü sonlarında 18. yüzyılın Fransız Devrimi sırasında. Viollet-le-Duc tarafından yönetilen 19. yüzyıl restorasyon hasarlı leke cam, heykel ve katedralin ayırt edici kubbenin çok çoğaltılmış.
  • Fransız Devrimi sırasında , Notre Dame geçici bir “Aklın Tapınağı” dönüştürüldü.

Detaylar için dışarı bakmak için

Notre Dame göz alıcı, görkemli detayların dolu, ama daha da ince ve fark edilmeyebilir.

Bu olağanüstü sitenin tarihinin derinliklerine kazma ilgileniyor musunuz? Ayrıca, şehrin Gallo-Roman vakıf ve sonrasındaki gelişmeler büyüleyici bir bakış için Notre Dame arkeolojik kripti ziyaret düşünün.