Nyepi: Bali diena Silence

Posted on


Nyepi, ko bieži dēvē par Bali diena Klusuma, ir Hindu tradīcija novērots Jaunajā gadā, saskaņā ar Bali Saka kalendāru. Par vienu dienu no gada, Bali ir draiskulīgs naktsdzīve un milzīgs mūzikas pietura. Pastāvīga rēkt motociklu apstājas uz dienu un patīkama, obligāti  klusums creeps pa salu. Pat mūžīgie aizņemts lidostā izslēdzas pēc 24 stundām!

Nyepi ir valsts svētku Indonēzijā pazīstams kā Upurēšanas Nyepi .

Ko gaidīt uz Bali diena Klusuma

Vietējie iegūt sagatavots dienas klusuma, iesaistot to visu ārā no savām sistēmām naktī pirms. Katli un pannas tiek sasitu, petardes tiek izmesti, veidols dēmonu tiek sadedzinātas, un gājieni staigāt pa ielām. Rituāli tiek veikta, lai padzīt ļaunos garus.

Bali diena klusuma sākas 6 no rīta Nyepi un turpinās 24 stundas, līdz 6. Nākamajā rītā. Paredzams Gan vietējie iedzīvotāji un apmeklētāji, lai šo pasākumu ļoti nopietni. Ielas ir patrulē pecalang, drošības vīriešiem tradicionālajā ietērpā, lai nodrošinātu to, ka nav tiesībpārkāpumu.

Kamēr tūristi nav sagaidāms, ātri un gudrot, paredzams, ka tās nevar atstāt savas viesnīcas teritoriju, un lai neradītu traucējumus. Pat apgaismojums ir blāvs un pārmērīga runāšana tur kluss. Uzņēmumus tuvu, televizori un radio tiek apklusināti. Neviens nav atļauts pārvietoties pa salu malā no drošības patruļu un avārijas transportlīdzekļiem uz glābšanas misiju.

Ceļošana uz Bali Nyepi laikā

Bali diena Klusuma noteikti ietekmēs jūsu ceļojumu uz Bali Ja abi sakrīt. Ngurah Rai starptautiskā lidosta Denpasar slēdz uz 24 stundām ar ne reisiem atļauts atstāt vai atkāpties. Viss transports ap Bali apstājas – paredzēto plānu!

Kā tūrists, jums nebūs atbrīvoti no vērojot Bali diena klusums. Pludmales ir pie robežas, lielākā daļa bāri un restorāni slēgts, un jums nebūs atļauts staigāt ielās nevajadzīgi. Ja vien jūs gatavojaties dzemdēt – viens no nedaudzajiem izņēmumiem no vērojot Nyepi – diena ir labs laiks, lai atpūsties, lasot grāmatu, un klausīties dabas skaņās Bali citādi aizklājusi satiksmi.

Nyepi datumi

Par Nyepi datumi mainās no gada uz gadu, jo Bali Saka kalendāru. Bali diena Klusuma parasti ietilpst martā vai aprīlī. In 2017, pasākums bija 28. martā. 2018. gadā pasākums būs 17.martā. In 2019, pasākums būs 7. martā. 2020. gadā pasākums būs 25. martā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *