Nyepi: Dzień Milczenia balijski

Posted on


Nyepi, często określane jako Dzień balijski Milczenia, hinduska tradycja jest obserwowane na Nowy Rok według kalendarza balijski Saka. Na jeden dzień z roku, Bali rambunctious nocnych i dudniący zatrzymania muzyki. Stała ryk motocykli zatrzyma się na jeden dzień i przyjemny, obowiązkowe  cisza pełza po całej wyspie. Nawet wiecznie zajęty lotnisko zamyka w ciągu 24 godzin!

Nyepi jest święto w Indonezji znany jako Hari Raya Nyepi .

Czego można się spodziewać w Dniu Milczenia balijski

Miejscowi przygotować się na dzień ciszy przez coraz to wszystko z ich układami poprzedniej nocy. Garnki i patelnie są waliły, petardy są wyrzucane, wizerunki demonów są spalane, a procesje chodzić po ulicach. Rytuały są wykonywane odpędzić złe duchy.

Na Bali Dzień Milczenia zaczyna się o 6 rano na Nyepi i trwa do 24 godzin, aż do 6 rano następnego dnia rano. Oczekuje się, że zarówno dla mieszkańców i odwiedzających do podjęcia zdarzenie bardzo poważnie. Ulice są patrolowane przez pecalang, ludzi w tradycyjnych strojach bezpieczeństwa, aby upewnić się, że nie istnieją żadne wykroczenia.

Podczas gdy turyści nie oczekuje się szybko lub medytować, oczekuje się od nich, aby nie pozostawiać ich teren hotelu i nie powodować zakłóceń. Nawet światła powinny być wygaszone i nadmierne mówienie przechowywane cicha. Biznes blisko, telewizory i radia są wyciszone. Nikt nie może poruszać się po wyspie oprócz patroli bezpieczeństwa i pojazdów ratowniczych na misjach ratunkowych.

Podróżując na Bali Podczas Nyepi

Na Bali Dzień Milczenia z pewnością wpłynie na swoją podróż na Bali, jeśli dwa zbieżne. Lotniska Denpasar w Denpasar zamyka w ciągu 24 godzin bez żadnych lotów dopuszczonych do Odejść. Wszystkie Transport wokół Bali przestanie się poruszać – Plan odpowiednio!

Jako turysta, nie będą zwolnione z przestrzegania Dnia balijski ciszy. Plaże są poza zasięgiem, większość barów i restauracji zamknięte i nie będą mogli chodzić po ulicach niepotrzebnie. Chyba że masz zamiar rodzić – jeden z nielicznych wyjątków od obserwowania Nyepi – dzień jest dobry czas na relaks, czytać książki i słuchać naturalnych dźwięków Bali inaczej zasłonięte przez ruch.

Nyepi Daty

Terminy Nyepi zmienia się z roku na rok ze względu na kalendarz balijski Saka. Na Bali Dzień Milczenia zwykle przypada w marcu lub kwietniu. W 2017 roku, impreza była na 28 marca. W 2018 roku impreza odbędzie się 17 marca. W 2019 roku impreza odbędzie się 7 marca. W 2020 roku impreza odbędzie się 25 marca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *