Obchod, reštaurácia a múzeum doba vo Francúzsku

Posted on

Otváracej doby, plány a typické hodiny vo Francúzsku

Obchod, reštaurácia a múzeum doba vo Francúzsku

Po príchode do Francúzska, môžete sami museli vysporiadať s viac ako jet lag, pokiaľ ide o načasovanie. Budete tiež zistiť, že reštaurácia, nákupy a prehliadka musí ohýbať k francúzskemu plánu. Namiesto toho, aby boj s ňou, vzdať typické hodín vo Francúzsku. Táto príručka pre jednoduchú úpravu.

To trvá niekoľko dní sa dostať do rytmu francúzskeho života. Spočiatku budete ocitnete sa snažia nakupovať alebo navštíviť múzeum, keď to bolo zatvorené … a rozhodli pre neskorý obed je skutočný no go; Väčšina reštaurácií a uzavrel na 2pm.

Francúzske Obchody

Francúzske obchody majú tendenciu byť otvorený v dopoludňajších hodinách až do poludnia, a mnoho (ak nie väčšina) blízko k ničomu až tri hodiny na obed. Oni typicky znovu otvorená v 2.30 alebo 3 hodín. V južnom Francúzsku, život sa na striedanie horúce krajiny. Takže nájdete obchody s potravinami najmä otvorením včasného a zostať otvorené neskoro. Môžu uzavrieť na obed (najmä v malých mestách a na dedinách), ale v hlavných strediskách otvárajú veľmi dlhé hodiny.

Takmer každý obchod je zatvorený v nedeľu , rovnako tak nemajú v pláne návštevu mesta, ktoré ste vždy snívali vidieť na deň odpočinku, pretože sa odpočívať. Je to zákon. Len obchody, ktoré predávajú potraviny sú legálne ostať otvorené vo Francúzsku, aj keď nespočet butikov robiť vyťahovať predpisov. Ak ste v priebehu nedele na návšteve, a bude potrebovať vôbec niečo z obchodu, kúpiť ho v sobotu!

francúzska múzea

Človek by si myslel, že múzeá zostane otvorená po celý deň.

No, niektorí robia, ale niektoré nie, takže je možné chytí von. Nie je nič viac frustrujúce, než sa objaviť na poludnie nájsť budete musieť počkať po dobu 3 hodín, kým atrakcie, ktoré chcete vidieť znova otvorí.

Francúzske reštaurácie a kaviarne

V týchto hodinách reštaurácií a kaviarní ožívajú. Ak nechcete chytiť obed v čase obeda, mohli by ste hladovať po dobu niekoľkých hodín (najmä v menších mestách alebo aj stredne veľkých mestách).

Francúzsky čas na večeru, je zvyčajne neskoro, okolo 8 hodín.

Ako sa vyrovnať

Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať, je jednoducho vzdať. Kúpte si raňajky v dopoludňajších hodinách, kedy úžasné pekárne ( boulangeries ) sú otvorené a croissanty sú čerstvé. Objednať café au lait a zastrčiť (a áno, ak je kaviareň nemá croissanty môžete mať svoj vlastný). Shopu, alebo navštíviť atrakcií do obeda, a potom sa pekný, dlhý, neuspěchaný francúzsky obed. Potom môžete pokračovať v poznávaní pamiatok, nasleduje večera.

Existuje niekoľko medzier k pravidlám, aj keď, ak nemáte pocit, že ohyb do francúzskeho plánovania vôle. Tu je niekoľko tipov, ako na celom francúzskom spôsobom:

  • Pozrite sa do obchodov a reštaurácií, ktoré majú výraz “non-stop” v okne. To neznamená, že sa jedná o miesto, ktoré je vždy otvorený. V skutočnosti, dokonca aj tie, ktoré hovoria, 24h / 24 7j / 7, ktorá má znamenať 24 hodín denne, sedem dní v týždni, môže nepredvídateľne zatvoriť. Čo sa “non-stop” znamená, že to nebude odstavovanie v stredu celodenné otvorenia. Napríklad reštaurácia sa nezavrie medzi obedom a večerou, alebo obchod neuzavrie na obed.
  • Jedným zo spôsobov, môj manžel a ja som zistil vysporiadať s francúzskymi zvykmi je spočítať prestávku na obed ako odstávky. Radi by sme chytiť rýchle sendviče z rýchleho zastavenia kaviarne, možno aj fľašu vína, a vrátiť sa do nášho hotela a odpočinúť si na pár hodín. Týmto spôsobom by sme byť vždy pod napätím, keď sa niečo naozaj deje vo Francúzsku: po obede.
  • Dokonca aj keď sú obchody zatvorené, to neznamená, že nemôžete vyklad. Aj v prípade, že múzeá sú zamknuté, stále môžete navštíviť ich. Nie, nemôžeš ísť dovnútra, ale môžete vidieť zvonku. Najviac katedrály sú ohromujúce, vonku aj dovnútra. Mnoho múzeí sú umiestnené v historických objektov, a sama architektúra je stojí za to vidieť.

Môžete tiež naraziť na podobné problémy pri návšteve v off-sezóny. Hotely, obchody, zaujímavosti, niekedy aj kancelárie cestovného ruchu v malých obciach, vypnúť úplne alebo majú zníženú hodín. To je zvyčajne od Vianoc do januára alebo vo februári. Nezabudnite sa pozrieť dopredu.