Októbra vo Francúzsku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

 Októbra vo Francúzsku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Október je magický mesiac vo Francúzsku. Jesenné farby sú v ich najlepšom a často teplé počasie dovolí nádherné dni prechádzky vonku. Vinobranie sezóna je v plnom prúde okolo francúzskych vinárskych oblastí, a francúzska láska festivalov pokračuje s radom podujatí tešiť. Mnohé z týchto atrakcií sú otvorené, ale bez davov letných a hotely tendenciu ponúkať nízke ceny ramenné sezónu.

Vzhľadom k tomu, večery vtiahnuť, môžete sedieť pred praskajúce otvoreného ohňa na konci dňa, popíjanie pohárik vína a pozorovať západ slnka nad jesenné lístie.

Francúzsko Počasie v októbri

Počas októbra sa počasie vo Francúzsku môže byť veľmi variabilný, hoci teplotné priemery v 50. rokoch. Väčšina dni sú slnečné, ale asi 12 dní za mesiac dostať dážď alebo ľahké sprchy (najmä v Paríži).

  Priemerná Nízka teplota priemerná Vysokoteplotné Priemerný počet daždivých dní
Paríž 50 F 64 F 12
Bordeaux 46 F 64 F 14
Lyon 45 F 61 F 12
Pekný 63 F 70 F 11
Strasbourg 43 F 57 F 13

čo zbaliť

Obal pre Francúzsko v októbri je ošemetná vec. By ste mali určite pripraviť na chladné počasie v určitej fáze počas vašej návštevy, ak ste v južnom Francúzsku na začiatku tohto mesiaca. Ale aj tu môže existovať chladné dni. Na severe sa počasie môže byť nádherné, ale je to rovnako ako nestály. Zbaliť vrstiev, ako sú svetre a vesty, vodotesné vetrovku, s teplou bundu na večer, a dobré vychádzkové topánky.

-Li dážď je v prognóze, priniesť topánky a robustný dáždnik, ktorý môže odolávať vetru.

Október Udalosti vo Francúzsku

Októbra prináša celý rad podujatí a festivalov vo Francúzsku.

  • Nuit Blanche  sa oslavuje po celom Francúzsku 6. októbra 2018. Každoročný festival umenia je, keď atrakcie, múzeí a parkov zostať otvorené celú noc. Obdivovať umenia, poraďte sa so svojím milovníkov kolegami kultúry, potom raňajky druhý deň ráno v kaviarni nad fajčiacom šálkou cafe au lait a maslové croissanty.
  • Lumière Film Festival  sa koná vo veľkom meste Lyone, kde filmu začala s bratmi Lumière. Od októbra 13-21, 2018, bude viac než 400 filmov predstaví 174 filmov z celého sveta. Herečka a producentka Jane Fonda bude tiež udelená Lumiere Award na 10. výročie festivalu.
  • Amiens Rederie , jeden z najväčších blších trhoch a jarmokoch krajiny, preberá Amiens 7. októbra 2018. Ide o druhý najväčší  Brocante  veľtrh vo Francúzsku po Lille Braderie, ktorý je na prvý víkend v septembri.
  • Jazz medzi Dve veže  v La Rochelle na pobreží Atlantiku privíta okolo 100 medzinárodných hudobníkov etapách po celom meste. Týždenný festival je plánované na október 1-7, 2018.