Oltár Bangkok Erawan: Kompletný sprievodca

Posted on

 Oltár Bangkok Erawan: Kompletný sprievodca
Svätyňa Erawan v Bangkoku, známy v thajskej ako Saane Phra Phrom alebo Saane Thao Maha Phrom môže byť malý, ale jeho dedičstvo je veľký. Turisti milujú voľné tradičné tanečné vystúpenie tam často vidieť. Miestne zastavenie na ceste do práce, aby sa modlili, alebo dať vďaka za priazeň.

Na rozdiel od chrámov, ktoré vyžadujú viac času na návštevu, svätyne Erawan sa nachádza na jednej z najrušnejších chodníkov v Bangkoku. Sladká vôňa kvetín vence a horiace vonné tyčinky prenikať vzduch.

Socha Phra Phrom-thajský výklad hinduistického boha Brahma-Z vyššie uvedených parametrov aj veľmi staré. Pôvodná socha bola poškodili neopraviteľne v roku 2006 a rýchlo vymeniť. Bez ohľadu na to, svätyne Erawan pokračuje byť populárne s budhistami, hinduistami a sikhskej komunity v Bangkoku.

História svätyne Erawan

Starý animist zvykom v Thajsku, “duch domy” sú postavené vedľa budovy upokojiť duchmi potenciálne vysídlených výstavbou. Čím väčšia stavba, tým viac extravagantné duch dom by mal byť. Erawan Shrine začínal ako veľký duch dom pre štátnu Erawan Hotel bol postavený v roku 1956. The Erawan Hotel bol neskôr nahradený súkromnom vlastníctve Grand Hyatt Erawan Hotel v roku 1987.

Podľa tradície, výstavba Erawan Hotel sa potýka s nehôd, zranení a dokonca aj smrť. Profesionáli astrológovia zistil, že hotel nebol postavený v priaznivom spôsobom. Socha Brahma, hinduistického boha stvorenia, bola potreba, aby dal veci do poriadku. Fungovalo to; Erawan Hotel ďalej prosperovala.

Svätyňa Brahma bola umiestnená pred hotelom 9. novembra 1956; to sa vyvinulo v kráse a funkcie v priebehu rokov. Aj s skromných začiatkov ako ustarostený hotelové duch domu, Svätyňa Erawan sa stal jedným z najnavštevovanejších pútnických miest v meste!

Pokiaľ ide o menovca, “Erawan” je thajskej meno pre Airāvata, tri-viedol slona, ​​že Brahma bol vraj išiel.

Kde je Svätyňa Erawan?

Tie určite nebudú musieť ísť z vašej ceste alebo na obskurní susedstve vidieť svätyne Erawan v Bangkoku. Slávny svätyne sa nachádza v Pathum Wan District, obsadené, obchodné srdce pre vážne nákupy v hlavnom meste Thajska!

Nájsť Erawan Svätyňa sa nachádza v severozápadnom rohu Grand Hyatt Erawan Hotel vo veľmi prominentnú Ratchaprasong križovatky, kde Ratchadamri Road, Rama I Road, a Phloen Chit Road stretnúť. Mnoho centier a nákupných komplexov sú v pešej vzdialenosti.

Najbližšia stanica BTS Skytrain Svätyňa Erawan je Chit Lom, keď môžete chodiť od Siam stanicu (najrušnejšie a najväčšie Skytrain stanice) asi za 10 minút. Chit Lom sa nachádza na Sukhumvit Line.

Labyrintu CentralWorld nákupné komplex sa nachádza len cez veľké križovatke zo svätyne. MBK nákupné centrum, dobre známe, že rozpočet cestovateľov ako cenovo výhodnejšia alternatíva plný falzifikátov, je asi 15 minút chôdze od hotela.

Hosťujúci svätyne Erawan v Bangkoku

Hoci svätyne sa vyvinul do náhleho zastávky pre miestnych obyvateľov, turistov na obchodných misiách, vrátane prehliadky skupín rovnako, to nie je naozaj zásluh vybojovať vážne trase čas. V skutočnosti, mnoho turistov vyfotiť alebo dva a ísť ďalej.

Neočakávajte, že pokojný zážitok chrám: Svätyňa Erawan je často preplnené a chaotická. Na rozdiel od starovekých chrámov v miestach, ako je Ayutthaya a Chiang Mai, je to naozaj nie je miesto pre leňošenie a rozjímať v pokoji. To znamená, že v pláne zavesiť okolo dosť dlho, aby sledovať tanečné vystúpenie pri zachovaní ako zastaviť na svätyni sa stal integrovaný do každodenného života pre mnoho miestnych obyvateľov.

Pre viac autentický zážitok, beat turné skupín a navštíviť Svätyňa Erawan počas rannej dopravnej špičky (od 7 do 8 hodín ráno), keď miestni obyvatelia sa zastavil, aby sa modlili, zatiaľ čo na ceste do práce. Pokúsiť nezasahovať do veriacich, ktorí majú málo času. Pedway od stanice Chit Lom ponúka dobré fotky z vyššie uvedených.

Tradičné tanečníci často vidieť v blízkosti svätyne v skutočnosti nie sú tam priťahovať alebo baviť turistov, hoci oni robia oboje. Sú najímaní veriacich, ktorí dúfajú, že získať zásluhy alebo dať vďaka za modlitby odpovedal. Občas si môžete vychutnať aj čínskych lev tanečných súborov tam.

Byť úctivý! Hoci svätyne Erawan sa stal turistickým magnetom, je to stále považované za jedno z najvýznamnejších hinduistických svätýň v Bangkoku. Niekto by mohol namietnuť, že je jedným z najvýznamnejších pútnických miest na Brahma v Ázii. Nebuď protivný, alebo neúctivé počas krátkej návšteve.

Bezpečnostné tipy k návšteve svätyne

Hoci sužovaný incidentov v minulosti svätyne Erawan nie je o nič menej bezpečné než navštíviť ďalších miestach v meste.

Navyše prítomnosť polície okolo svätyne vytvorí niektoré turistické cielené podvody, než je odrádza. Jeden z najdlhších podvody zahŕňa policajtov v oblasti Sukhumvit Road sledovať z vyvýšených chodníkov pre turistov, ktorí fajčia alebo jaywalk. Dôstojník poukazuje na existujúcu ohorok cigarety na ulici a nárokoch ho klesla, a preto dostanete pokutu za hromadenie odpadov.

Aj napriek tomu, že miestni obyvatelia a vodiči môžu byť fajčenie v okolí, cestujúci niekedy si vybral platiť drahé pokuty na mieste.

Až budete pripravení opustiť svätyňu, nesúhlasí s “tour” z vodičom tuk-tuk. Buď nájsť taxikára ochotného použiť meter vyjednať tuk-tuk za primeranú cenu (nemajú m).

dať darček

Hoci hosťujúci svätyne Erawan je zdarma, niektorí ľudia sa rozhodnú dať malý darček. Peňažný tok z darcovstva krabíc sa používa na udržanie oblasť a dostane distribuovaný do charity.

Mnoho ľudí predávajú kvet veniec ( Phuang Malai ) vám pravdepodobne priblíži vo svätyni. Krásne, jazmín voňajúce reťazce sú obvykle vyhradené pre novomanželov, ďakoval vysoko postavené úradníkov, a zdobia posvätné miesta. Bangkok nie je Hawaii nerob nosiť kvety okolo krku! Umiestnite veniec ponúkať spolu s ostatnými na zábradlie, ktoré chránia sochu.

Sviečky a vonné tyčinky (kadidlo), sú tiež k dispozícii. Ak sa rozhodnete kúpiť nejaké, svetlo ich všetky naraz od jedného z olejových lámp, ktoré sú držané pálenie. Čakať v rade, dostať do čela, ďakujte alebo podať žiadosť, ako si držať vonné tyčinky s oboma rukami a vložte ich do označených zásobníkov.

Ctitelia bežne robiť obete-niekedy aj ovocie alebo pitie kokosové orechy, aby každý zo štyroch strán. Ak je to možné, chodiť okolo sochy v smere hodinových ručičiek.

Tip: Budete stretávajú ľudia predávajú malé, v klietke vtákov v niektorých chrámoch a svätyniach v juhovýchodnej Ázii. Myšlienka je, že môžete získať zásluhy uvoľnením vtákmi dobrý skutok. Bohužiaľ, oslabené vtáky nemajú slobodu dlho; oni sú zvyčajne vsietil opäť v blízkosti a ďalej predané. Byť viac zodpovedný cestujúci tým, že podporu tejto praxe.

Miesta, ktoré navštíviť neďaleký Svätyňa Erawan

Aj keď veľa jedla a nákupy možno nájsť v jeho blízkosti je Svätyňa Erawan nie je v dosahu pešej chôdze od Grand Palace, Wat Pho, a obvyklé poznávacie zastaví v Bangkoku.

Môžete kombinovať návštevu Svätyňa Erawan s niektorými z týchto ďalších zaujímavých miest v okolí:

  • Jim Thompson dom: Jim Thompson House ponúka zaujímavý kultúrny zážitok, krátke výlety a príjemnú záhradu. Jim Thompson je záhadné zmiznutie je jedným z juhovýchodnej Ázii najlepšie strážených tajomstiev. Jeho krásny dom sa nachádza asi 20 minút chôdze od Svätyňa Erawan, alebo si môžete vziať na Skytrain jednu zastávku v minulosti Siam stanice do Národného štadióna stanice a pešo odtiaľ.
  • Bangkok umenie a kultúrne centrum: Tiež v blízkosti Národného štadióna stanice v Bangkoku umení a kultúrne centrum vitríny miestnej umelca v príjemnej zariadení. S trochou šťastia, môžete dokonca chytiť módna prehliadka miestnych návrhárov!
  • Lumphini Park: Ak ste mali si dosýta upchaté chodníkov, Lumphini Park je len 15 minút pešo na juh pozdĺž Ratchadamri Road. Rybníky, turistické cesty, a čínsky pavilón ponúkajú pauzu od Bangkoku hlučného tempom.

kultúrne Insights

V niektorých ohľadoch je Svätyňa Erawan poskytuje kultúrne mikrokozmos, ktorý ukazuje, ako hlboko je náboženstvo spätá s každodenným životom, spolu s trochou šťastia, povery a animizmu-presvedčenie, že duchovia žijú a všetko okolo.

Hoci Thailand prevažne predpisuje na Theravada budhizmu, a Brahma je hinduistická božstvá, ktorá sa nezastaví miestnych obyvateľov od platenia úctu. Budete často pozorovať ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, ktorí NOD, krátko predok, alebo podať wai s rukami pri prejazde svätyne-even Erawan pri odvaľovaní by na Skytrain!

Zaujímavé je, že nie je veľa chrámov v Indii sú výlučne venované Bhrama. Hinduistického boha stvorenia vyzerá, že má väčšiu nasledujúce mimo Indiu. Svätyňa Erawan v Bangkoku je jedným z najpopulárnejších, spolu s svätyne na Angkor Wat v Kambodži. Dokonca aj juhovýchodnej Ázie je najväčšia krajina môže byť pomenovaný Bhrama: slovo “Barma” je myšlienka k prišli z “Brahma.”

Uctievanie Brahma non-Hindi v Číne je pomerne časté. Thajsko je doma k jednému z najväčších etnických čínskych komunít na svete, a preto, prečo čínski lion tanečné vystúpenie niekedy nahradiť tradičné thajské tance v Svätyňa Erawan.

Incidenty v Svätyňa Erawan

Možno, že centralizované umiestnenie môže byť obviňovaný, ale svätyne Erawan v Bangkoku nazhromaždil trochu búrlivej histórii vzhľadom k jeho veku a veľkosti.

  • 2006: Pôvodný socha Brahma bol zničený 27-ročného muža s kladivom. Pouličné zametače naháňal vandal a doslova ho ubil na smrť. Muž bol neskôr určený k boli psychicky labilný.
  • 2010: CentralWorld komplex cez križovatku od svätyne bol vypálený počas protivládnych protestov.
  • 2014: Veľa z bojov počas protivládnych protestov, ktoré viedli k vojenskému prevratu sa konala v blízkosti svätyne. Priestrel a poškodenie boli opravené.
  • 2015: Svätyňa Erawan bol pozemok 2015 Bangkok bombardovanie, teroristický útok, ktorý opustil 20 mŕtvych.
  • 2016: Auto narazilo do svätyne, zranených sedem veriacich. Terorizmus bola vylúčená; Vodič vozidla utrpel mŕtvicu.

2015 Erawan Shrine Bombardovanie

Svätyňa Erawan bol terčom teroristického útoku 17. augusta 2015. Potrubie bomby odpálené v 6:55 hodín, zatiaľ čo svätyne bol zaneprázdnený. Je smutné, že 20 ľudí bolo zabitých a najmenej 125 zranených. Väčšina z obetí boli ázijské turistov.

Socha bola len ľahko poškodená, a svätyňa bola znovu otvorená za dva dni. Útok spôsobil prehnutie v oblasti cestovného ruchu; vyšetrovanie stále prebieha.