Osem Singapur Festivaly by ste nemali nechať ujsť

Posted on

Osem Singapur Festivaly by ste nemali nechať ujsť

Singapur je pomerne mladá krajina, zošity z radikálne odlišných rás a kultúr. Niet divu, že ich sviatky sú tiež veľmi rôznorodé!

Obaja cirkevné sviatky a svetské oslavy sa uskutoční v Singapure, a hostia sa vyzývajú na účasť na niektoré z nich, bez ohľadu na to, aké sú vaše konkrétne náboženské alebo kultúrne vernosť. Počas náboženských / kultúrnych sviatkov, Singapure etnickej enklávy premeniť jasne osvetlených, bazár lemované slávnostné zón; Pre viac svetských slávností, aktivity prebiehajú po celom ostrove.

Čínsky Nový rok je Singapur je dovolenka zvýrazniť, oslávil s chuťou od singapurskej čínskej etnickej väčšiny. (V roku 2019, čínsky Nový rok začína na 5. februára .)

Čínske rodiny dať dohromady pre rodinné oslavy, dávať “Hong Bao” (obálky hotovosti) slobodným rodinných príslušníkov, a doháňa.

Návšteve Singapure Chinatown etnickej enklávy nájsť ulice rozsvietil lampy a ohňostroje: celý okres sa stáva jedno veľké nákupné trhovisko. (Prečítajte si o Nakupovanie v čínskej štvrti, Singapur).

Pozrite sa na dvoch významných podujatiach, ktoré sa konajú počas čínskeho Nového roka – za Chingay Parade, pouličný sprievod, ktorý sa koná po Formula One výbehu vedľa Singapore Flyer; a rieka Hong Bao, explózia Esplanade Park zábavy, hier a jedlo. Inde okolo čínskej štvrti, pozrite sa na slávnostné Street bazárov, večerné predstavenia na scéne, ktoré sa konajú iba okolo tejto osobitnej dovolenku.


Tamil obyvateľov Singapuru cťou hinduistického boha Subramaniam na Thaipusam. Oddaní sa zaväzujú, veľkolepé obete vyhrať priazeň Subramaniam, ako nesúci Kavadi: prenosný oltár pripojené k oddanému 108 kovových špajle uviazla cez kožu!

Títo oddaní môže byť videný v tradičnom chariot sprievod, ktorý začína v Perumal chrám Sri Srinivasa na Serangoon Road, prikročí k Vinayagar chrámu Layan Sithov na Keong Siak Road.

Thaipusam je pohyblivý sviatok vzhľadom k gregoriánskeho kalendára: v roku 2019, sa koná 21. januára .


Hari Raya Puasa označuje koniec pôstneho obdobia ramadánu, a je najviac dychtivo oslávil moslimský sviatok v Singapure. (V roku 2019, to sa odohráva na večeru 4. júna ).

Táto akcia je zameraná hlavne okolo arabsko / Malajzijské etnickej enklávy Kampong Glam: pouličné bazáre tam slúžiť širokú škálu malajskej jedlo v predvečer Hari Raya Puasa, lahodnú lámanie pôst pre mnoho hladných Singapuru.

V dopoludňajších hodinách, moslimovia zhromaždia v mešite, aby sa modlil, potom držať stretnutie s rodinami v zbrusu nové oblečenie. Historických budov okolo Kampong Glam sú zariadené slávnostne pre túto príležitosť a hotelov a reštaurácií po celom území rozdať špeciálna Hari Raya tematikou ponuky pre turistov i miestnych obyvateľov!

Oslava nie je čisto moslimská udalosť – je to stále populárnejšie pozvať nemoslimským priateľom do niečí domácnosti pomôcť osláviť deň.

4. Singapur Food Festival: sokoliarov a labužníkov Unite

Singapur Food Festival
Singapur je food-mad po celý rok – a to príde k hlave v Singapure Food Festival, čo je každoročná udalosť sa konala celý júl .

pevná kulinárske dedičstvo Singapuru dostáva do popredia záujmu v priebehu Food Festival, s miestne i medzinárodné kuchári preukazujúce ich šialených skillz na miestach po celom ostrove. Kulinárske dielne, potravinárske udalosti tematické, varenie súťaže a prednášky pozoruhodných kuchári predstaví návštevníkom, aby si chuť z celého sveta.

Singapur Hawker Feast čerpá väčšina špičkových pouličné stánky Singapur do jedného miesta, šetrí turistov ťažkosti roamingu po celom ostrove ich všetky vyskúšať. Hawker cestovné bude podávať súbežne kuchyni z najlepších kuchárov na ostrove, v akcii s názvom stre – hostia budú mať za úlohu rozhodnúť, ktorá je lepšia!

Dokonca aj keď nechcete zúčastniť špeciálne akcie Food Festival má, nebude chýbať: reštaurácie a obchody ponúkajú akcie na jedlo skvelé v tomto ročnom období, takže zjesť!


Hladný duch festivalu zmieria duchmi, ktorí (taoisti veria) každoročne sužujú krajine po dobu jedného mesiaca. (V roku 2019, to začne 15. augusta ) Títo duchovia sú ľahko upokojil s tradičnými čínskymi opier a extravagantné hostiny, všetci držali vonku na verejnosti.

Festival sa stal plnohodnotným oslavou tradičnej čínskej kultúry, s výkonmi čínskych zábavy všade, zmiešané s všadeprítomnou vôňu vonné tyčinky pálenie v prednej časti malých oltárov. Rodiny budú horieť papier remeslá v podobe moderných predmetov (automobily, peniaze, kondomínium budovy) pre použitie ich predkovia.

Jedna vec, ktorú neuvidíte v Singapure počas Hungry duchov mesiac: obchodných prípadov. Číňania veria, že by nikto nemal cestovať alebo robiť veľké obchodné rozhodnutia, počas tejto doby, pretože to bude dvoriť smolu!

Singapore Grand Prix
Každé septembra , Singapur trvá Grand Prix do ulíc! Zem je 3,14 mil Formula One trasa je sústredený okolo modernej štvrti Marina Bay, careens okolo niektorých Singapure najznámejších turistických centier, a koná sa v noci (prvýkrát to bolo dovolené, aby sa vyskytujú).

Môžete sa pozrieť na preteky z akéhokoľvek športového baru, ale nič neprekoná sedačky na tribúnach, s chráničmi sluchu chrániť pred ohlušujúci rev pretekárskych vozidiel minulosť. fanúšikovia formule jedna majú teraz nepreberné množstvo možností, pokiaľ ide o miesta na sedenie, v závislosti na vašom rozpočte.

Závod Singapuru F1 je tiež získava ohlas ako pop hudobné udalosti, ako organizátori, aby v neprebernom množstve hudobného talentu, aby publikum baviť medzi kolesami. 2016 lineup zahŕňa Adam Lambert, Pentatonix a Kylie Minogue.

7. Deepavali: Malá India Strany Down


Singapur je hinduisti oslavujú Deepavali (tiež známy zvyšku sveta ako Diwali ) na pamiatku víťazstva Krišnu nad zlom. Deepavali je štart indického Nového roka (v roku 2019 bude konať dňa 27. októbra ), a je primárne oslavuje v Little India.

Rovnako ako novoročných osláv iných náboženstiev v regióne, hinduisti oslavujú sezónu organizovanie rodinných osláv, hádzanie “open-house” strany, držať pod holým nebom trhov a vysporiadanie dlhov. Domy sú zdobené podlahy umení ( Kolam ), pozlátko a mango listy. Deti zapáliť prskavky a radu olejové lampy sú umiestnené v domácnosti, aby svetlo dobra do domácnosti.

Trhy v Little India sú najlepším miestom pre návštevníkov, aby sa dostali do Deepavali nálady. Serangoon Road ožíva bazáre a kultúrne vystúpenia v priebehu októbra. Malá India Campbell Lane je organizovaný do ulice bazáru predávajú indickej drobnosti, z korenie do sárí. A Deepavali Street Parade transformuje Malá India do ostrovného najhorúcejšie scény strany.

Malá India svieti s oblúkmi žiarivých svetiel a Serangoon Road ožíva bazáre a kultúrne vystúpenia v priebehu októbra. “Light-up” v Serangoon Road je krásne vidieť, najmä úsek medzi Sungei Road a Lavender Street.

Singapur je Yuletide sezóna sa natiahne na viac ako šesť týždňov, začína v novembri , kedy nákupné zóny Orchard Road začne farebné vianočné Light-up; a končiac oslavu Nového roka v Marina Bay.

Vianočné slávnosti na ostrove sú snom Shopper – rozšírená mall hodín podnietiť zákazníkov k novým výškam prebytkom pritlačený nových nákupných akciách vľavo a vpravo.

V decembri ustupuje do Nového roka, strany vypuknúť to zvoniť, zo stále populárneho ZoukOut k Marina Bay Silvester, ktorý vrcholí v uvoľnení tisíce “prajúcich Spheres” do vodách Bay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *