Skip to main content

Osiem Singapur święta nie można przegapić

Osiem Singapur święta nie można przegapić

Singapur jest stosunkowo młodym krajem, zszywane z diametralnie różnych ras i kultur. Nic dziwnego, że ich święta są również bardzo zróżnicowane!

Oba święta religijne i świeckie uroczystości odbywają się w Singapurze, a goście są zachęcani do wzięcia udziału w żadnym z nich, bez względu na swój szczególny wierność religijne lub kulturowe. Podczas wakacji kulturowych / religijnych, Singapuru etniczne enklawy przekształcić jasno oświetlonych, Bazaar wysadzanej stref świątecznych; Więcej świeckie uroczystości, działania odbywają się dookoła wyspy.

Chiński Nowy Rok to święto kulminacyjnym Singapuru, obchodzone z rozmachem przez chińskiego większości etnicznej Singapurze. (W 2019 roku Chiński Nowy Rok zaczyna się 5 lutego ).

Chińskie rodziny spotykają się na zjazdy rodzinne, dając „Hong Bao” (koperty gotówki) członkom rodziny niezamężnych i dogania.

Odwiedź Singapuru Chinatown etniczne enklawy znaleźć ulice oświetlone z latarniami i fajerwerków: cała dzielnica staje się jeden wielki bazar handlowy. (Przeczytaj o zakupy w Chinatown, Singapur).

Spójrz na dwóch dużych imprezach odbywających się w okresie chińskiego Nowego Roku – w Chingay Parada uliczna parada, które odbywa się po padoku Formuły obok Singapore Flyer; i rzeki Hong Bao, wybuch Esplanade Park zabawy, gier i jedzenia. Gdzie indziej wokół Chinatown, sprawdź uroczyste uliczne bazary i nocne pokazy sceniczne zachodzące tylko wokół tego szczególnego święta.


Tamil populacja Singapuru czci hinduskiego boga Subramaniam na Thaipusam. Wielbiciele podjąć spektakularne poświęceń, aby wygrać przychylność Subramaniam, takich jak nosząca kavadi: przenośny ołtarz dołączony do wielbiciela przez 108 metalowe szpikulce zatrzymany przez skórę!

Te wielbiciele mogą być postrzegane w tradycyjnej procesji rydwan, który rozpoczyna się w Perumal świątyni Sri Srinivasa w Serangoon Road, przejściem do Layan Sithi Vinayagar świątyni w Keong Siak Road.

Thaipusam jest święto ruchome w stosunku do kalendarza gregoriańskiego: w 2019 roku, zajmuje miejsce w dniu 21 stycznia .


Hari Raya Puasa oznacza koniec sezonu postu Ramadan, i jest najbardziej chciwie obchodzone święto muzułmańskie w Singapurze. (W 2019 roku, to odbywa się wieczorem 4 czerwca ).

Akcja skupia się głównie wokół arabskiej / malajski etniczne enklawy Kampong Glam: bazary uliczne tam służyć szeroką gamę Malay żywności w przeddzień Hari Raya Puasa, pyszne łamaniu szybko dla wielu głodnych Singapuru.

W godzinach porannych, muzułmanie zbierają się w meczecie, aby się modlić, a potem trzymać zjazdy z rodzinami w zupełnie nowe ubrania. Zabytkowe budynki w okolicy Kampong Glam są ozdobione świątecznie na tę okazję, a hotele i restauracje na całym obszarze rozdawać specjalne oferty Hari Raya-tematyczne dla turystów i mieszkańców!

Obchody nie jest czysto muzułmańskie wydarzenie – to się bardziej popularna zaprosić non-muzułmańskich przyjaciół do swojego gospodarstwa domowego, które pomogą obchodzić dzień.

4. Singapore Food Festival: Hawkers i Fine Dining Unite

Singapore Food Festival
Singapur jest jedzenie-mad cały rok – i to przychodzi do głowy na Singapore Food Festival, na dorocznej imprezy, która odbyła się cały lipiec .

stałe dziedzictwo kulinarne Singapuru zajmuje centralne miejsce podczas Festiwalu Żywności, kucharze z lokalnych i międzynarodowych pokazano ich szalonego Skillz w miejscach na całej wyspie. warsztaty kulinarne, imprezy tematyczne, konkursy gotowania żywności oraz wykłady wybitnych kucharzy przedstawić odwiedzającym cieszyć smaki z całego świata.

Singapore Hawker Święto czerpie większość najlepszych hawker stragany Singapuru w jednym miejscu, oszczędzając turystom kłopotów z roamingu na całej wyspie, aby spróbować je wszystkie. Hawker taryfa będzie służył obok kuchni z najlepszych kucharzy na wyspie, w wydarzeniu zwanym streat – Diners będą kwestionowane, aby zdecydować, co jest lepsze!

Nawet jeśli nie uczestniczyć w specjalnych wydarzeń festiwalu Żywnościowego, nie zostaną pominięte: restauracje i sklepy oferują świetne promocje na jedzenie o tej porze roku, więc jeść!


Hungry Ghost Festival zaspokaja duchów, którzy (Taoists uwierzyć) przemierzają ziemię na miesiąc każdego roku. (W 2019 roku, to rozpoczyna się 15 sierpnia ) Te duchy są łatwo zaspokojony z tradycyjnych chińskich oper i ekstrawaganckich święta, wszystko odbyło zewnątrz w widoku publicznego.

Festiwal stał się pełnoprawnym uroczystość tradycyjnej kultury chińskiej, występy chińskich rozrywki wszędzie, zmieszana z wszechobecnym zapachem Joss laski płonących przed małymi ołtarzami. Rodziny będą palić rzemiosła papieru w kształcie elementów nowoczesny (samochody, pieniądze, budynki mieszkalne) do korzystania z ich przodków.

Jedna rzecz nie będzie widać w Singapurze podczas Hungry Ghost miesiąc: transakcji biznesowych. Chińczycy wierzą, że nie powinno się podróżować lub dokonać ważnych decyzji biznesowych w tym czasie, jako że będzie zabiegał pecha!

Grand Prix Singapuru
Każdego września , Singapore Grand Prix odbywa się na ulicach! Kraju 3,14 mili Formula One trasa jest wokół nowoczesnej dzielnicy Marina Bay, pędzącego wokół niektórych z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Singapurze, a odbywa się w nocy (po raz pierwszy zostało to dozwolone występuje).

Można zapoznać się z wyścigów z jakiegokolwiek baru sportowego, ale nic nie przebije miejsce na trybunach, a nauszniki w celu ochrony przed ogłuszającym rykiem samochodów wyścigowych przeszłości. Formuła jeden fani mają teraz wiele możliwości jeśli chodzi o posiłki to dotyczy, w zależności od budżetu.

Wyścig F1 Singapur jest również zyskuje sławę jako wydarzenie muzyki pop, jak organizatorzy wprowadzają w olśniewającą tablicy muzycznego talentu, aby utrzymać publiczność rozrywkę między okrążeń. 2016 lineup obejmuje Adama Lamberta, Pentatonix i Kylie Minogue.

7. Diwali: Little India Strony dół


Hinduska społeczność Singapur obchodzi Diwali (znany również z resztą świata jako Diwali ), aby uczcić zwycięstwo Kriszny nad złem. Diwali jest początkiem indyjskiego Nowego Roku (w 2019 roku, będzie to mieć miejsce w dniu 27 października ) i obchodzony jest głównie w Little India.

Jak noworocznych obchodów innymi religiami regionu, Hindusi świętują sezon trzymając zjazdy rodzinne, rzucając „open house” partie, trzymając bazarach i rozliczania należności. Domy są urządzone ze sztuką podłogowej ( Kolam ), blichtr i liści mango. Dzieci światło ogni, a rzędy lamp naftowych są umieszczone w domu, aby nieść światło dobroci w gospodarstwie domowym.

Rynki w Little India są najlepszym miejscem dla odwiedzających, aby dostać się do nastroju Deepavali. Serangoon drogowy ożywa bazarach i imprez kulturalnych w całej października. Little India w Campbell Lane jest zorganizowane w bazarze ulicznej sprzedaży indyjskich rozmaitości, z przypraw sari. A Diwali Ulica Parada przekształca Little India w najgorętszej sceny partyjnej wyspy.

Little India świeci z łukami błyskotliwymi światłami i Serangoon drogowy ożywa bazarach i imprez kulturalnych w całej października. „Światło-up” z Serangoon Road piękne, aby zobaczyć, zwłaszcza na odcinku pomiędzy Sungei Road i Lavender Street.

Singapur Yuletide sezon rozciąga się na ponad sześć tygodni, począwszy od listopada , kiedy obszar zakupy Orchard Road inicjuje kolorowy Christmas Light-up; a kończąc na obchody Nowego Roku w Marina Bay.

Obchody Bożego Narodzenia na wyspie są śnie zakupowego – przedłużone godziny mall zachęcić klientów do nowych wysokościach przekraczających, pchanych przez nowych promocjach handlowych prawo i lewo.

W grudniu ustępuje Nowego Roku, Strony wyrwać dzwonić go od niezwykle popularnej ZoukOut do Bay New Year Party Marina, która kończy się uwalniając tysiące „Wishing Spheres” do wód zatoki użytkownika.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *