Skip to main content

Oslavuje Bastille deň v Paríži

 Oslavuje Bastille deň v Paríži
Každý 14.července, Paris oslavuje Bastille deň (označovaných ako La Fête de la Bastille a La Fête Nationale vo francúzštine), ktorý označuje Dobytie väzenia Bastily v roku 1789 a prvé významné udalosti francúzskej revolúcie v roku 1789.

Zničenie väznice Bastille v centre Paríža bol vybraný ako symbol francúzskej prvé náznaky demokracie, aj keď to bude trvať niekoľko reinstated monarchie a krvavé revolúcie nadviazať trvalý republiku.

Svojim duchom podobať americkému sviatku alebo Canada Day, Deň Bastily je slávnostná udalosť, ktorá špliechať ohňostroje a vlastenecké sprievody po celej Paríži. Je to skvelý spôsob, ako si niektoré letné vonkajšie sprievody a položil-back atmosféru a zároveň sa dozvedieť viac o (a ktoré sa zúčastňujú), francúzsky a parížsku históriu.

Akcie a slávnosti

Oslavy Bastille deň v roku 2018 sa uskutoční nielen na 14. júla, ale v dňoch viesť až k národnému sviatku. Pre komplexný sprievodca po tohtoročných špeciálnych akcií, vrátane prehliadok a slávností, konzultovať mestský oficiálnych internetových stránkach . Tiež, prejdite nadol na informácie o tradičných činností a festivalov na a okolo dovolenku.

Holiday a jeho história

Prečítajte si tento užitočný sprievodca pre francúzske štátny sviatok, a budete mať slovnú zásobu, ktorú potrebujete, aby skutočne priniesť v Fête Nationale (štátny sviatok) v autentickom, úplne prirodzené cesty! Koniec koncov, vedel niečo o miestnom jazyku, je dobrý spôsob, ako sa dozvedieť o samotnej kultúry.

Tento historický obrázok znázorňuje Dobytie väznice Bastille v centre Paríža na 14. júla, 1789. Väzenie, ktorý sídli v opevnené stredoveké štruktúry, ktorá bola neskôr spustošil požiar a zničil, bol zameraný kvôli svojej veľkej obchody so zbraňami, a tým Dobytie povstalci bol kritický moment v prvých záchvevy francúzskej revolúcie. Dnes, Colonne du Juillet stojí na mieste, aj keď to nie je v skutočnosti pripomínať útok Bastille, ale skôr 1830 revolúcie známej ako “Les Trois Glorieuses”. Ultracontemporary Opera Bastille teraz zaberá námestia a je hlavným lákadlom tu.

Ako sláviť sviatok Inde

Nemôže byť v Paríži tejto zábavnej príležitosti? Nehovoriac o worry– existuje veľa ďalších miestach po celom svete, kde si môžete priniesť do francúzskeho národného sviatku.

Tradičné Deň Bastily Aktivity

  • Ohňostroje sú takmer vždy v ponuke na oslavy Bastille deň vo francúzskom hlavnom meste a zvyčajne rozžiaria oblohu okolo súmraku. Často sa začala v blízkosti Eiffelovej veže, štvrti Saint Germain des Prés a Montparnasse okolo, ohňostroje si môžete vychutnať z iných miest po celom meste, a poskytuje tak sú vysoké dosť získať dobré Vantage bod. Niektoré navrhované škvrny sú hľadisko zo strechy Centre Georges Pompidou, Montmartru, alebo Belleville.
  • Bal du 14 juillet je obrie tanečné party tradične koná na námestí Place de la Bastille (kde kedysi zaútočili väzenia stála) na večer pred Bastille deň (13. júla). Iným témou je zvolený každý rok, zvyčajne poskytujú príležitosť don prepracované kostýmy a vypočuť živú hudbu.
  • Tradičná vojenská prehliadka na Champs-Elysées začína pri Víťaznom oblúku na slávnej Avenue v popoludňajších hodinách 14. júla a šíri po celej Paríži. Pohybujúce sa pocta, alebo okázalosť a okolnosť? Otázkou vkusu.
  • Hasiči Galas: Francúzsko má unique– a rozhodne quirky– tradíciu firehouses otvára svoje dvere verejnosti 13. júla a 14. pri príležitosti Bastille deň, ktorý ponúka živé ukážky a tanec. Gýčovité zábava zaručená. Dary sú všeobecne požiadal pri dverách.

You may also like