Oslavuje Veľká noc v Taliansku – Svätý týždeň náboženských zachovávanie v Taliansku

Posted on

Oslavuje Veľká noc v Taliansku - Svätý týždeň náboženských zachovávanie v Taliansku
Ak máte to šťastie, že je v Taliansku na Veľkú noc, neuvidíte slávnu zajačika alebo ísť na veľkonočné vajíčka. Ale Veľká noc v Taliansku je veľký sviatok, na druhom mieste za Vianoce vo svojom význame pre Italy. Kým dni vedúce do Veľkej noci v Taliansku patrí slávnostné sprievody a masy,  Pasqua, ako sa to volá v taliančine, je radostnou oslavou označené rituály a tradície. La Pasquetta , pondelok po veľkonočnú nedeľu , je tiež štátny sviatok v celom Taliansku.

Veľká noc s pápežom v Ríme pri svätého Petra

Na Veľký piatok, pápež slávi  Via Crucis  alebo krížovú cestu v Ríme neďaleko Kolosea. Obrovský kríž s horiacimi fakľami svetla na oblohe ako krížová sú opísané v niekoľkých jazykoch. Na konci, pápež dáva požehnanie. Easter hmota sa koná v každom kostole v Taliansku, s najväčšou a najobľúbenejší slávil pápež v Bazilike svätého Petra. Pápežský prefektúra, subjekt zodpovedný za organizáciu pápežskej publikum, odporúča objednanie vstupeniek , ktoré sú zadarmo, aspoň 2-6 mesiacov vopred.

Veľký piatok a veľkonočné týždeň Procesia v Taliansku

Slávnostné náboženské procesie sa konajú v talianskych mestách v piatok alebo v sobotu pred Veľkou nocou a niekedy aj na Veľkonočnú nedeľu. Mnoho kostolov majú špeciálne sochy Panny Márie a Ježiša, ktorý môže byť pochodoval cez mesto alebo zobrazené na hlavnom námestí.

Účastníci sprievodu sú často oblečené v tradičných starovekých kostýmoch a olivové ratolesti sú často používané spoločne s palmovými listami v sprievodoch a na výzdobu kostolov.

Enna, na Sicílii, má veľký sprievod na Veľký piatok, s viac ako 2000 mníchov oblečených v dávnych krojoch prechádzali ulicami mesta. Trapani, tiež na Sicílii, je dobré miesto vidieť procesie, ktoré sa konalo niekoľko dní počas Svätého týždňa. Ich Veľký piatok procesia, Misteri di Trapani , je 24 hodín dlho. Tieto sprievody sú veľmi prepracované a pomerne dramatická.

To, čo je veril byť najstaršou Veľký piatok procesia v Taliansku je v Chieti v regióne Abruzzo. Sprievod s Secchi je Miserere hral 100 huslí, je veľmi dojemné.

Niektoré mestá, ako Montefalco a Gualdo Tadino v Umbrii, držanie živých pašiové hry v noci z piatku. Iní kladený na hrách nariaďovať krížovou cestou, alebo Via Crucis. Krásne svitu lúči sprievody sa konajú v Umbrii v kopcovitých miest, ako je Orvieto a Assisi.

Veľká noc vo Florencii a  Scoppio del Carro

Vo Florencii, Veľká noc sa slávi s Scoppio del Carro  (Explózia vozidla). Obrovská, zdobený voz je ťahaný cez Florencii biele voly, kým nedosiahne Basilica di Santa Maria del Fiore v historickom centre Florencie.

Po omši arcibiskup vyšle raketu holubica v tvare do ohňostrojov injekčných vozíka, vytvára veľkolepý displej. Sprievod účinkujúcich v stredovekých kostýmoch nasledovne.

La Madonna Che Scappa Piazza Abruzzo kraji

Sulmona, v regióne Abruzzo, oslavuje veľkonočnú nedeľu sa La Madonna Che Scappa Piazza . Na Veľkonočnú nedeľu sa ľudia obliekajú do zelenej a bielej, farby mieru, nádeje a vzkriesenie, a schádzali na hlavnom námestí. Žena hrá Virgen Mary je oblečená v čiernom. Keď sa sťahuje do studne, holuby sú uvoľnené a žena sa náhle oblečená v zelenej farbe. Hudba a hodovania nasledovať.

Svätý týždeň na ostrove Sardínia

Ostrov Sardínia je súčasťou Talianska bohatú tradíciu a dobré miesto pre zažiť festivaly a sviatky. Pretože jeho dlhé spojenie so Španielskom, niektoré veľkonočné tradície sú pevne spojené s španielskej Semana Santa .

Veľká noc Jedlo v Taliansku

Vzhľadom k tomu, Easter je koniec pôstnom období, ktorá vyžaduje obeť a rezervy, strava hrá veľkú úlohu pri oslavách. Tradičné veľkonočné jedlá cez Taliansko môžu zahŕňať jahňa alebo kozu, artičoky a špeciálne veľkonočné pečivo, ktoré sa líšia región od regiónu. Pannetone a Colomba (holubica v tvare) chlieb sú často dané ako dary, ako sú duté čokoládové vajíčka, ktoré zvyčajne prichádzajú s prekvapením vnútri.

Veľkonočný pondelok v Taliansku:  La Pasquetta

Na Veľkonočný pondelok, niektoré mestá držať tanca, bezplatné koncerty, alebo nezvyčajné hry, často zahŕňajúce vajcia. V Umbrian horskom meste Panicale, syr je hviezda. Ruzzolone hrá valcovanie obrovské kolesá syra, váži asi 4 kg, okolo dediny stien. Cieľom hry je dostať svoje syr okolo ihriska pomocou najmenším počtom úderov. V nadväznosti na syre súťaže, tam je kapela na námestí a samozrejme vína.