Pai Canyon Tajlandia: The Complete Guide

Posted on


Pai Canyon ( Kong Lan w Thai) jest najpopularniejszą atrakcją przyrodniczą położony w pobliżu Pai, popularnej turystycznej miejscowości w północnej Tajlandii.

Chociaż sama nazwa wskazuje geologicznej wspaniałości, Pai Canyon nie jest aż tak duża. Niezależnie od tego, widoki z wąskich szlakach są bardzo dobre, a zachód słońca jest spektakularny remis w godzinach wieczornych.

Turystyka i przewlekły wokół kanionu nie zajmie więcej niż kilka godzin, ale uwaga: wysokość i brak barierek dać więcej niż kilka atrakcję spocone dłonie!

Jak się tam dostać

Pai Canyon znajduje się na autostradzie 1095, głównej autostrady północ-południe, około 5 mil (8 km) na południe od miasta w Pai Pai.

Podczas jazdy na południe od Pai kierunku Chiang Mai, szukać parkingu po prawej stronie tuż po minięciu „Love” Strawberry atrakcją po lewej stronie. Jeśli widzisz Memorial Bridge po lewej stronie, masz poszedł za daleko.

Najlepszym sposobem, aby dostać się między wieloma małymi zabytków i atrakcji w Pai jest wynająć skuter. Wypożyczalnie zaczyna się od nas 5 $ dziennie. Jeśli nie są wygodne na dwóch kołach, poszukaj songthaew (pickup transportu samochodowego z kanapy z tyłu) i zgadza się na cenę, zanim pojawi się w. Taksówki i tuk-tuks nie są powszechne w Pai.

Co wiedzieć przed wyjazdem

  • Wejście do Pai Canyon jest bezpłatne.
  • Zimne napoje i przekąski dostępne są od straganów w trailhead są.
  • Szlaki w kanionie są narażone na działanie promieni słonecznych; nie ma dużo cienia.
  • Dotarcie do pierwszego punktu widzenia wymaga wiele wędrówki w górę po schodach.
  • Podróżujący z lękiem wysokości mogą dostać zdenerwowany wędrówki obok pierwszego punktu widzenia.
  • Wąskie szlaki i brak poręczy uczynić będzie daleko w Pai Canyon nieodpowiedni dla małych dzieci.

Turystyka w Pai Canyon

Turystyka w Pai Canyon nie chodzi o sieć szlaków; nie można się zgubić, i nie ma mapy lub przetrwanie biegów jest konieczne. Technicznie rzecz biorąc, istnieje tylko jedna ścieżka z niektórych punktów widzenia, które wystają na zewnątrz. Pyłowe trasy są odsłonięte i podwyższone powyżej drzew. Niektórzy stają się wąskie z niebezpiecznych kropli ponad 100 stóp po obu stronach. Nawet jeśli wysokość nie przeszkadza wam, będzie narażony na działanie słońca przez większość czasu.

Jeśli poważnie myślisz o starają się dalej poglądów, będziesz miał lepszego, bezpieczniejszego doświadczenia z butów sportowych lub butów turystycznych. Chociaż wiele turystow zrobić przepychać przez kanion z sandały, istnieje kilka miejsc, gdzie trzeba użyć wszystkich czterech kończyn i mieć niezawodną trakcję na skałach.

Najlepszy czas na wycieczkę i wyścig w Pai Canyon jest w godzinach porannych. Musisz przybyć przed 10 rano, aby pokonać uciążliwy popołudniowy upał. Wieczory nieco ostygła, ale słońce ogrzewa się skały nadal emitować ciepło.

Duże grupy zaczynają przybywać około 5:30 po południu do słońca, i wiele osób może chcieć wyścig dookoła przed jej rozpoczęciem. Szlaki są liniowe z pewnymi szczypta punktach wzdłuż drogi, które mogą zapchać przepływ szlaku. Jeśli ktoś przed nami ma trudności nawigacyjnych wyzwanie, trzeba będzie poczekać.

Pierwszy punkt widzenia jest dość dobrze dostępne dla turystów na wszystkich poziomach, ale wymaga wędrówki w górę długi odcinek utwardzonych schodów. Dodatkowy zestaw schodów prowadzi do platformy widokowej, gdzie ludzie kolejce do zdjęć.

Zachód słońca w Pai Canyon

Łapanie słońca w Pai Canyon jest bardzo popularnym zajęciem w Pai. Skutery i songthaews gromadzą się w strefie parkingowej jako grupy zaokrągla się w mieście zejść na „obręczy”. W sezonie, zwłaszcza w miesiącach od grudnia do marca, będziemy chcieli przyjechać trochę wcześniej.

Paradoksalnie, niektóre z najbardziej spektakularnych pokazów wystąpić podczas sezonu „płonącego” (od marca do maja), kiedy dym i pył zawieszony w powietrzu pomocą wyolbrzymiać żywe kolory.

Wskazówka: Jeśli już widział słońca w Pai Canyon, czy to było trochę zbyt zajęty, dobrą alternatywą jest wspinać się po wielu schodach i oglądać z wielkim Biały posąg Buddy (Wat Phra That Mae Yen) blisko miasta. Pamiętaj, że „spot słońca” jest świątynią, a nie tylko atrakcją turystyczną; traktować go jako świętego miejsca.

Inne atrakcje w pobliżu

Pai Canyon zajmie tylko jedną do dwóch godzin, w zależności od tego, jak długo utrzymywał. Kiedy skończył, masz wiele do zrobienia i zobaczenia wzdłuż autostrady 1095.

  • Memorial Bridge: Tylko mile na południe od kanionu po prawej stronie jest stary Memorial Bridge. Spacer po zabytkowym mostem i przeczytać o historii wojny. Przekąski, napoje i drobiazgi są dostępne. Wstęp jest wolny, a to trwa około 20 minut, aby zobaczyć.
  • Podział działki: Przejazd na północ od Pai Canyon 3,1 mil, a następnie szukać oznak wskazujących na skręcić w lewo na Pam Bok wodospadu. Jeśli mała droga przechodzi przez lewej stronie świątyni, to znalazłeś właściwą. Land Podział był spowodowany aktywności sejsmicznej w 2008. Friendly rolnicy w obszarze zapewnić pewne suszone owoce i homegrown przekąski, a goście są zaproszeni, aby usiąść na pogawędkę. Koszt jest wolny, ale mała darowizna jest sugerowane. Ta podróż trwa około 30 minut, całkowite.
  • Pam Bok Waterfall: Jeśli jesteś ubrany zmoknąć, należy rozważyć kontynuację w dół tą samą drogą jako ziemia Splitu do Pam Bok wodospadu. Malowniczy wodospad znajduje się na końcu wąwozu i zapewnia doskonały sposób, aby ochłodzić (zakładając, że nie ma wody) po upieczeniu w Pai Canyon. Spadek ledwo sączyć podczas szczytu suchej. Musisz przebrnąć trochę się nim cieszyć.
  • Bamboo Mostek: Kontynuując obok wodospadu prowadzi do Boon Ko Ku So Bridge. Bambusa mostek wije ryżowych, które są szczególnie niedoświadczony i szlaki podczas uprawy (na mokro), pory roku. Podobnie jak w przypadku podziału gruntów, przyjaznych ludzi działających kawiarni na początku mostu to duża część powód wizyty. Koszt jest wolna, a czas zajmie to zrobić to około 30 minut.

Trekking w Pai

Pai Canyon zajmie co najwyżej jeden rano. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej poważny trekking w Pai, czyniąc to automatycznie kierowany jest bardzo trudne. Ślady nie może być dobrze oznakowane; niektórzy przechodzą na własność prywatną i przez pola ryżowe należących do wsi.

Lepiej rezerwacji odpowiedniego doświadczenia organizowany przez jedną z agencji przygoda w mieście lub zapytać w recepcji o wynajęcie lokalnego przewodnika. Przewodnik i transport do iz punktów startowych są wymagane dla kilkudniowych doświadczeń.

Niektóre z wędrówki dostępnych w Pai obejmują wyjazdy na rodzimych wsi Hill Tribe oraz pobieranie próbek lokalnych atrakcji turystycznych. Wszystko to żywność i wodę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *