Pai Canyon Tayland: Complete Guide

Posted on


Pai Canyon ( Kong Lan Tay) Pai, Kuzey Tayland’da popüler turistik kenti yakınlarında bulunan en popüler doğal cazibe.

adı jeolojik ihtişamını ifade etse de Pai Canyon gerçekten büyük değil. Ne olursa olsun, dar yollar görünümlerinden mükemmel ve gün batımı akşamları muhteşem bir beraberlik.

Yürüyüş ve birkaç saat daha sürmez kanyon çevresinde kalan, ancak uyarılmalıdır: yükseklik ve korkulukları olmaması birkaç seyahat terli avuç içi daha ver!

Oraya nasıl gidilir

Pai Kanyon güney Mae Hong Son Province Pai şehrin 5 mil (8 kilometre) etrafında, Highway 1095, kuzey-güney ana karayolu üzerinde yer almaktadır.

Chiang Mai doğru Pai güney sürerken, kısaca soldaki “Aşk Çilek” cazibe geçtikten sonra sağ tarafta park alanında arayın. Solda Memorial Köprüsü görürseniz, çok ileri gittin.

Pai birçok küçük yerler ve konumlar arasındaki almanın en iyi yolu bir scooter kiralamak. Kiralama ABD $ 5 günde başlar. Eğer iki tekerlek üzerinde rahat değilseniz, bir songthaew (arka tezgah sandalyeyle kamyonet taşıma) arar ve önce sen almak bir fiyat üzerinde anlaşma. Taksiler ve tuk tuks Pai yaygın değildir.

Ziyaret öncesinde Ne Bilmek

  • Pai Kanyon giriş ücretsizdir.
  • Soğuk içecekler ve atıştırmalıklar trailhead tezgahlarda edinilebilir.
  • kanyonda Parkur güneşe maruz kalan; çok gölge yoktur.
  • İlk bakış Ulaşım birçok merdivenlerden yukarı yürüyüş gerektirir.
  • Yükseklik korkusu olan Gezginler ilk bakış geçmiş yürüyüş konulu sinir alabilirsiniz.
  • dar yollar ve korkuluk olmaması küçük çocuklar için uygun Pai Canyon içine uzadı olun.

Pai Canyon Yürüyüş

Pai Kanyon yürüyüş parkurları ağı ilgili değil; kaybolmazsınız olamaz ve hiçbir harita veya hayatta kalma dişli gereklidir. Teknik olarak dışarı çıkıntı bazı bakış açıları ile tek iz yoktur. tozlu yollar maruz kalan ve ağaç üzerinde kalır. Bazı her iki tarafta 100’den fazla ayak tehlikeli damla dar hale gelir. yükseklikler sizi rahatsız olmasa bile, orada çoğu zaman için güneşe maruz kalacak.

Eğer daha uzak bakış açıları ortaya çabalıyorlar konusunda ciddi iseniz, spor ayakkabıları veya yürüyüş botları ile daha iyi, daha güvenli bir deneyim olacak. sırt çantalı bir sürü sandaletler ile kanyon boyunca karıştırmak yapmak olsa da, dört uzuvları kullanmak ve kayaların üzerinde güvenilir çekiş olması gerekir birkaç yer vardır.

En iyi zaman zammı ve Pai Kanyon karıştırmak sabah bulunmaktadır. Sen baskıcı öğleden sonra ısı yenmek için 10’da önce gelmesi gerekir. Akşamları biraz serin ama güneş ısıttı kayalar hala ısıyı yayar.

Büyük gruplar günbatımıyla 5:30 pm etrafında gelmeden başlar ve birçok kişi daha başlamadan çevresinde karıştırmak isteyebilir. Rotaları iz akışını tıkar yol boyunca belirli bir sıkışma noktaları ile lineerdir. Birisi İlerideki meydan gezinme sorun yaşayan, beklemek gerekecek.

İlk bakış açısı her seviyede yürüyüşçü için oldukça iyi erişilebilir ama döşeli merdiven uzun streç kadar yürüyüş gerektirir. merdiven ek olarak bir dizi fotoğraflarda için sıraya izleme platformu yol açar.

Pai Kanyon’da batımı

Pai Canyon gün batımını yakalamak Pai çok popüler bir faaliyettir. gruplar kasabada yuvarlanır olarak Scooter ve songthaews inerler park alanında biriken “jantın.” Yüksek sezonda, Aralık ve Mart ayları arasında özellikle ay, sen biraz erken varmak isteyeceksiniz.

Hava yardımı duman ve partikül madde parlak renkler abartmaya zaman ironik, en muhteşem gösterileri bazı “yakıcı sezon” (Mayıs Mart) sırasında meydana gelir.

İpucu: Zaten Pai Canyon gün batımını gördüm, yoksa biraz fazla meşgul olursa, iyi bir alternatif birçok merdiven tırmanmaya ve kenti yakınlarındaki büyük Beyaz Buda heykeli (Wat Phra Mae Yen O) dan izlemektir. Bu “gün batımı nokta” bir tapınak değil, sadece bir turistik Unutmayın; kutsal bir yer olarak davranın.

Diğer Yakındaki Aktiviteler

Pai Canyon sadece dinlenmeye ne kadar süreceğine bağlı olarak, bir veya iki saat sürer. Bittiğinde, görmek ve Highway 1095 boyunca yapılacak çok var.

  • Memorial Köprüsü: güney sağda kanyonun Sadece bir mil eski Memorial Köprüsü olduğunu. Tarihsel köprü üzerinden yürümek ve savaş tarihini okumuştum. Atıştırmalıklar, içecekler, ve biblolar mevcuttur. Giriş ücretsizdir ve görmek için yaklaşık 20 dakika sürer.
  • Kara Bölünmüş: Sonra Pam Bok Şelalesi için solda bir dönüşü ifade etmek işaretleri arayın, Pai Kanyon 3.1 mil kuzeye sürün. Küçük yol bir tapınağın sol tarafına geçerse, doğru bir tane buldum. Bölgede 2008. Dostu çiftçiler bazı kurutulmuş meyve ve Homegrown atıştırmalıklar sağlamak Land Bölünmüş sismik aktivite neden oldu ve ziyaretçilerin sohbet için oturup davet edilir. Maliyet ücretsiz, ancak küçük bir bağış önerdi. Bu gezi toplam yaklaşık 30 dakika sürer.
  • Pam Bok Şelale: Eğer ıslanmasına giyinmiş ediyorsanız, Pam Bok Şelalesine Kara, Split ile aynı yolda devam düşünün. Doğal şelale, bir vadinin sonunda yer alır ve Pai Canyon de pişirildikten sonra (su olmaması durumunda) serinlemek için mükemmel bir yol sağlar. Sonbahar zorlukla kuru sezon zirve sırasında bir damlama olduğunu. Bunu zevk için biraz Wade gerekir.
  • Bambu Köprü: şelale Boon Ko Ku Yani Köprüsü getiren geçmiş devam ediliyor. Bambu köprü büyüyen (ıslak) mevsiminde özellikle yemyeşil ve doğal olan pirinç tarlalarında menderesler. Arazi bölünmüş olduğu gibi, köprünün başındaki kafede çalışan dostu millet ziyaret için neden büyük bir parçasıdır. Maliyet ücretsizdir ve bunu yapmak alacağım süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Pai Trekking

Pai Canyon tek sabah, en iyi işgal edecek. Pai daha ciddi trekking, yapıyor ilgileniyorsanız bu yüzden kendinden güdümlü çok zordur. Rotaları iyi işaretlenmiş olabilir; Bazı özel mülkiyet üzerinde ve köy ait pirinç tarlalarında geçer.

Şehirde macera ajansları biri aracılığıyla uygun bir organize deneyimini rezervasyon daha iyi olur ya da yerel bir rehber işe hakkında resepsiyonda isteyin. ve başlangıç ​​noktalarından bir rehber ve ulaşım günlü deneyimler için gereklidir.

Pai mevcut yürüyüşlerinden Bazı yerli tepe kabile köyü ziyaret ve ilgi yerel turistik bir örnekleme içerir. Tüm yiyecek ve su içermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *