Skip to main content

Pai Canyon Thailand: Kompletný sprievodca


Pai Canyon ( Kong Lan v thajčine) je najpopulárnejší prírodné atrakcie v blízkosti Pai, obľúbené turistické mesto v severnom Thajsku.

Aj keď názov napovedá geologické vznešenosť, Pai Canyon nie je zas tak veľký. Bez ohľadu na to, pohľady z úzkych chodníkov sú vynikajúce, a západ slnka je nádherný remíza vo večerných hodinách.

Turistiku a pretrvávajúce okolo kaňonu nebude trvať dlhšie ako pár hodín, ale pozor: výška a nedostatok zábradlia dať viac ako niekoľko cestovateľov spotené dlane!

Ako sa tam dostať

Pai Canyon leží na ceste 1095, hlavné severojužnej magistrále, asi 5 míľ (8 km) na juh od mesta Pai v Mae Hong Son provincii.

Pri jazde na juh od Pai k Chiang Mai, pozrite sa na parkovacie plochy na pravej strane krátko po absolvovaní “Láska Strawberry” príťažlivosť na ľavej strane. Ak vidíte Pamätná most na ľavej strane, ste zašiel príliš ďaleko.

Najlepší spôsob, ako sa dostať medzi mnohých malých pamiatok a atrakcií v meste Pai je prenajať skúter. Nájomné začína na US $ 5 za deň. Ak si netrúfate na dvoch kolesách, pozrite sa na songthaew (kamiónovej dopravy pickup s lavicami v chrbte), a dohodnúť sa na cene, než sa dostanete dovnútra. Taxis a tuk-tukšo nie sú bežné v Pai.

Čo je potrebné vedieť pred návštevou

  • Vstup do Pai Canyon je zadarmo.
  • Studené nápoje a občerstvenie sú k dispozícii od stánkov na začiatku chodníky.
  • Chodníky v kaňone sú vystavené slnečnému žiareniu; tam nie je moc odtieň.
  • Ako sa dostať do prvej hľadiska vyžaduje pešiu turistiku veľa schodov.
  • Cestovatelia sa strachom z výšok sa môžu dostať nervózny turistika okolo prvého pohľadu.
  • Úzke chodníky a chýbajúce zábradlie, aby sa ďaleko do Pai Canyon nevhodné pre malé deti.

Turistika v Pai Canyon

Turistika v Pai Canyon nie je o sieť chodníkov; nemôžete stratiť, a nie mapy alebo výbava prežitie je nevyhnutné. Technicky vzaté, je tam len jedna trasa s niekoľkých uhlov pohľadu, ktoré vyčnievajú. Prašné trate sú vystavené a zvýšené nad stromami. Niektorí sa stal úzky s nebezpečnými kvapkami viac ako 100 stôp na oboch stranách. Aj v prípade, že výška nemajú vás obťažujem, budete vystavená slnku po väčšinu času tam.

Ak ste vážne o miešať sa do vzdialenejších pohľadov, budete mať lepšie a bezpečnejšie skúsenosti s atletické topánky alebo turistické topánky. Aj keď veľa batohom na chrbte robiť ťahanice kaňonom s sandále, existuje niekoľko miest, kde budete musieť použiť všetky štyri končatiny a mať spoľahlivú trakciu na skalách.

Najlepší čas na výlet a zhon v Pai Canyon je v dopoludňajších hodinách. Budete musieť doraziť do 10 hod poraziť represívne popoludňajší teplo. Večery mierne ochladiť, ale slnko prehriate kamene stále vyžaruje teplo.

Veľké skupiny začnú prichádzať okolo 5:30 hod do západu slnka, a mnoho ľudí môže chcieť škrabať okolo pred tým, než začne. Zjazdovky sú lineárne s určitými štipka body pozdĺž cesty, ktoré môžu upchať prietok chodníky. Ak sa niekto vpredu má ťažkosti navigáciu úlohu, budete musieť počkať.

Prvé hľadisko je veľmi dobre prístupný turistov na všetkých úrovniach, ale vyžaduje pešiu turistiku dlhý úsek dláždených schodov. Prídavný set schodov vedie k vyhliadkovej plošine, kde sa ľudia v rade na fotografiách.

Západ slnka na Pai Canyon

Lov slnka na Pai Canyon je veľmi populárna aktivita v Pai. Skútre a songthaews hromadia na parkovisku ako skupiny zaokrúhľuje do mesta zostúpiť na “ráfik.” V sezóne, najmä v mesiacoch od decembra do marca, budete chcieť prísť o niečo skôr.

Je iróniou, že niektoré z najpozoruhodnejších show nastať počas “horiace obdobia” (marec až máj), kedy dym a častice vo vzduchu pomocou preháňať brilantné farby.

Tip: Ak ste už videli na západ slnka na Pai Canyon, alebo to bolo trochu príliš zaneprázdnený, dobrou alternatívou je vyliezť veľa schodov a pozerať sa z veľkého Biela socha Budhu (Wat Phra To Mae Yen) blízko mesta. Nezabudnite, že tento “sunset spot” je chrám, a to nielen turistickou atrakciou; zaobchádzať ako posvätné miesto.

Ostatné Zaujímavosti v okolí

Pai Canyon bude trvať len jednu až dve hodiny, v závislosti na tom, ako dlho budete otáľať. Po dokončení máte veľa vidieť a robiť pozdĺž cesty 1095.

  • Memorial Bridge: Len míľu južne od kaňonu na pravej strane je stará Memorial Bridge. Pešo cez historický most a prečítajte si o histórii vojnového. Občerstvenie, nápoje a tretky sú k dispozícii. Vstup je zadarmo, a to trvá asi 20 minút, aby ste zistili.
  • Land Rozdeliť: Cesta na sever od Pai Canyon 3,1 mil, potom sa pozrite na znamenie označujúce odbočiť vľavo na Pam Bok vodopádu. V prípade, že malá cesty prechádza po ľavej strane chrámu, ste našli ten správny. Land Rozdeliť bol spôsobený seizmickou aktivitou v roku 2008. Priateľské poľnohospodári v tejto oblasti poskytovať niektoré sušené ovocie a homegrown občerstvenia a návštevníci sú pozývaní, aby sa posadili na kus reči. Cena je zadarmo, ale malý dar je navrhnuté. Táto cesta bude trvať asi 30 minút celkom.
  • Pam Bok Waterfall: Ak ste oblečený zmoknúť, zvážiť pokračovanie dole rovnakou cestou ako Land Splitu do Pam Bok vodopádu. Scénické vodopád sa nachádza na konci tiesňavy a poskytuje perfektný spôsob, ako sa ochladiť (za predpokladu, že je voda) po praženie v Pai Canyon. Pokles je sotva pramienok počas vrcholu obdobia sucha. Budete musieť brodiť trochu si to užiť.
  • Bamboo Bridge: Pokračovanie okolo vodopádu sa dostanete do Boon Ko Ku So mosta. Bambusové most vinie ryžové polia, ktoré sú zvlášť zelené a scénické počas vegetačného (mokré) obdobie. Rovnako ako v prípade rozdelenia pozemkov, priateľskí ľudia bežiaci kaviareň na začiatku mosta sú veľká časť z dôvodov pre návštevu. Obstarávacia cena je zadarmo, a čas to bude trvať, než to urobiť, je asi 30 minút.

Trekking v Pai

Pai Canyon obsadia prinajlepšom jediný ráno. Ak máte záujem o vážnejší trekking v Pai, robí tak self-sprevádzaný je veľmi náročná. Chodníky nemusí byť dobre označený; niektorí prejsť cez súkromné ​​vlastníctvo a cez ryžové polia, ktoré patria do dedín.

Ste lepšie rezervácii riadnej organizovanej skúsenosti prostredníctvom jedného z dobrodružných agentúr v meste, alebo sa opýtať na váš príjem o prenájom miestneho sprievodcu. Sprievodca a dopravu do az počiatočných bodov sú požadované pre viacdenné skúseností.

Niektoré z výpravy k dispozícii v Pai zahŕňať návštevy domorodých dedín horských kmeňov a odber vzoriek miestnych pamiatok záujmu. Všetky patrí jedlo a vodu.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *