Pai, Tajlandia Przewodnik: rzeczy do zrobienia, i czego się spodziewać w Pai

Posted on

Pai, Tajlandia Przewodnik: rzeczy do zrobienia, i czego się spodziewać w Pai
Świeże powietrze, góry zielone, przyjazne Lanna ludzie – nic dziwnego więc wiele vagabonding podróżujący raz postanowiłem wrzucić swoje paszporty i osiedlić się w mieście nad brzegiem rzeki Pai w północnej Tajlandii.

Położony w dolinie zaledwie cztery godziny na północ od Chiang Mai Pai jest przyjemny, łatwo dostępne ucieczka w górach, gdy hordy turystycznych rozpocząć zatykanie Fosa wokół Chiang Mai. Ale wieś toczone-miasto to na pewno nie jest już cicho „hippie” Cove przewodników raz twierdził.

Pai jest ważnym przystankiem dla turystów wzdłuż Banana Pancake szlak dla wielu powodów, a mianowicie dlatego, że region ten jest zielony i niedrogie. Garść rekolekcji założyć sklep. Joga, żywności ekologicznej, a prawdziwa kawa obfitości, podobnie jak możliwości zarabiania towarzyskich kaca i wyleczyć go później w wielu sklepach soku i holistyczne ośrodków zdrowia.

Pai pozostał jednym z ulubionych filarów Backpacker Tajlandii aż stosunkowo niedawno, gdy ulepszony drogowego i popularne Thai romantyczny film umieścić go na mapie. Dziś, Pai jest bardziej zajęty niż kiedykolwiek z kolcem w turystyce. Tajski, chiński i zachodnich podróżujący głowa do Pai w większych ilościach niż kiedykolwiek, koniecznosc krętej drodze, aby zobaczyć, czy romans jest nadal.

Na szczęście urok nie został wszystko stracone, ale atmosfera i klientelę z pewnością zmieniło.

Dotarcie do Pai, Tajlandia

Route 1095, malowniczej drogi do Pai, stała się przedmiotem kiczu koszulek i pamiątek. Sam napęd górzysty rozwija się na „doświadczenie”, dużo w drodze Route 66, który stał się legendą kultury popularnej w Stanach Zjednoczonych. Malownicza napęd przechodzi w parku narodowym i małych wiosek po drodze.

Masz dwie możliwości dostania się do Pai: kierowania się dla zabawy lub wziąć tani transport publiczny. Autobusy i minibusy kursują codziennie od Chiang Mai do Pai (około czterech godzin; $ 6). Śmiałość pędzących kierowców i mdłościami włącznie zwrotów akcji sprawiają, że podróż minibusem (zwykle duży van) mniej przyjemne. Na szczęście, autobusy i minibusy zatrzymać się w samym środku akcji wzdłuż ulicy Walking PAI za.

Z pewnym doświadczeniem na skuterze lub motocyklu, można stworzyć własną drogę na trasie 1095 przez północnej Tajlandii. Droga między Chiang Mai Pai to popularna trasa Motocyklem dla osób podróżujących na tyle odważny, by podjąć się wielu zwrotów akcji. Nie próbuj napęd, chyba że są bardzo wygodne z przechodzącej i przepuszcza przez dużych ciężarówek tulenie zakręty górskich.

Będziemy chcieli skuter w Pai i tak, ale jeśli wyruszeniem na dwóch kołach po górach brzmi bardziej przerażająca niż wspaniałe, poczekać wynająć jeden raz jesteś w Pai. Dzienne wynajem Motocykl w Pai są tańsze (około $ 6 lub mniej) niż są w Chiang Mai.

Wskazówka: Paliwo w górę! Pai jest po prostu poza zasięgiem dla większości małych skuterów. Najlepiej, należy wykańczać zbiornik gdzieś na głównej drogi przed wejściem do góry. Raz na mniejszych drogach, istnieje tylko kilka stacji benzynowych babcia-łukowaty (bęben paliwa i ręcznie korba), które mogą lub nie mogą być otwarte.

Gdzie się zatrzymać w Pai?

Podczas wizyty w Pai, będziesz musiał dokonać kluczową decyzję dotyczącą zakwaterowania: pobyt w mieście dla wygody lub pobyt na obrzeżach miasta do spokoju.

Chociaż można znaleźć bardzo tanie noclegi rozproszone po całym centrum bloku turystycznym w mieście, są to miejsca, które otrzymują największe obroty. Są one również najgłośniejszy. Taksówki i tuk-tuks nie są „rzeczą” w Pai, więc chyba, że ​​jazdy na skuterze, prawdopodobnie będziesz chciał zatrzymać się w mieście tak, że miejsca takie jak nocne Walking Street, są łatwo dostępne. Pozostając centralny jest również dobrym pomysłem, jeśli masz zamiar skorzystać z zabawy nocnego PAI lub dbają o konieczności przyzwoity Wi-Fi.

Jeśli jesteś gotów pozostać zaledwie 10 minut poza miastem, odkryjesz mnóstwo dobrych okazji dla zielonej i spokojnej bungalowach ecostays / rekolekcje i wydzielono w hostelach. Miejsca te często są cichsze, bardziej przyjazny i mniej pobity. Potem znowu, jeśli lubisz nocne after-party na nie płacz reggae barze po drugiej stronie rzeki, trzeba dostać się do domu wzdłuż dróg wiejskich w całkowitej ciemności.

Wskazówka: Aby uzyskać najlepsze z obu opcji, przez rzekę na bambus mostku tuż przy deptaku i sprawdzić wiele opcji bungalow. Że strona Pai czuje się bardziej wiejskiego i ciche (nie ma pojazdów), jednak można bezpiecznie chodzić do domu bez konieczności transportu.

Poruszanie Pai

Nie znajdziesz zwykłe taksówki i tuk-tuks w Pai. Miasto jest bardzo można dojść pieszo, ale są pewne kuszących atrakcji po prostu poza zasięgiem. Twoje opcje idzie nieco dalej są współdzielone songthaews publicznych (kryte pickup z kanap), skuter lub rower.

Wypożyczenie skutera oczywiście oferuje największą elastyczność – i to jest zabawa! Wielu podróżnych nauczyć się jeździć motocyklem po raz pierwszy w Pai, ale to nie zawsze jest dobrą rzeczą. Zobaczysz więcej niż kilka obandażowanych atrakcję kulały po mieście, którzy nauczyli się w przykry sposób.

Aya Travel (znajduje się w środku deptaku) jest najpopularniejszym biuro podróży za wynajem skuterów, jednak istnieje kilka mniejszych sklepów w pobliżu. Zostaniesz poproszony o podpisanie porozumienia co pan odpowiedzialny za szkodę, wówczas będziesz musiał zostawić swój paszport jako zabezpieczenie. Pozostawienie najcenniejszego zawodnika na drodze za nie czuje się dobrze, ale nie ma się wokół niego.

Dzienne wynajem skuterów są jednymi z najtańszych w Tajlandii: Plan na około 6 $ dziennie.

Wskazówka: Prośba darmowa mapa następnie przejść bezpośrednio do paliwa. Stacje benzynowe są zgrupowane razem na południowym skraju miasta na trasie 1095, głównej szosy.

Atrakcje w Pai

Oprócz relaks, spotkanie innych podróżnych i cieszyć się malownicze otoczenie, Pai posiada kilka prostych atrakcje w ofercie.

 • Odwiedź Waterfalls: Mo Paeng Wodospad jest najbardziej dostępnym wodospadów PAI za; Miejscowi wykorzystywać dużą, gładką skałę, która służy jako naturalny slajdu do głębokiego basenu do pływania. Mae Yen Waterfall, nieco bardziej imponujące, jest około czterech mil poza miastem. Zaplanuj pływać.
 • Odwiedź gorących źródeł: Prosty szlak biegnie równolegle do pęcherzyków, siarkowy wiosny do małego parku narodowego w PAI. Basen jest dozwolone, zakładając, że można obsługiwać stromym Wpisowe, poparzenia wodą i odruch wymiotny zapach!
 • Ciesz River dużo bardziej spokojny niż rurki party-scena w Vang Vieng, Laos, zarówno rury i rafting są dostępne między Mae Hong Son oraz Pai.
 • Spróbuj Fishing: Bueng Pai Farm , małe gospodarstwo i bungalow operacja na obrzeżach miasta, oferuje kilka płatnych stawy, gdzie można zakupić przynęty dla ryb przez godzinę. Personel jest przyjazny i otoczenie jest ładne. Stawy są zaopatrzone w dużą różnorodność egzotycznych ryb.
 • Przejdź do Overlook: The Overlook, znajduje się w dziwnie ustawiony „Chinese Village” jest mniej więcej o korzystających filiżankę herbaty wliczone w rozsądnej opłaty za wstęp biorąc w zielonych widokiem na dolinę.
 • Zobacz White Buddha: Gigantyczny posąg Buddy na wzgórzu na obrzeżach miasta jest popularnym miejscem dla zachody słońca. Wspinaczka po wielu schodach to dobry trening dla ciała i umysłu!
 • Przeglądaj: Orzeźwiający góry i verdant pól ryżowych otaczające Pai tylko błagać zostać zbadane przez którąkolwiek rowerem lub motocyklem.

Wskazówka: Pick up kopię Pai Wydarzenia Planner (PEP), wolny publikacji przydatnych mapie, aby dowiedzieć się, co dzieje się, gdy jesteś w mieście. Są szanse, znajdziesz Workshop – lub trzy – który Cię interesuje.

Zakupy w Pai

Epicentrum towarzyskich, gryząc, a zakupy w Pai jest deptaku. Choć rynek wystrzeliwuje się w godzinach wieczornych, ulica pozostaje dość zajęty przez cały dzień.

Żywność, bibeloty oraz duża różnorodność towarów ręcznie i pamiątki są dostępne. Małe sklepy z pamiątkami linii ulicy. Wspólnota artysta rezydent zawsze ma ciekawe, ręcznie towarów i biżuterię na sprzedaż stołów i na kocach.

Podobnie jak w innych miejscach w Tajlandii, można spodziewać się trochę przyjazny targowanie. Małe sklepy sprzedające pamiątki kiczu i unikalnych przedmiotów rozsianych w całym mieście – wędrować z głównego obszaru deptaku nieco!
Niektóre dobre rzeczy do kupienia w Pai obejmują:

 • Art – ręcznie lokalnej sztuki i biżuteria obfitują!
 • towary całkowicie naturalne, takie jak mydła i środki upiększające
 • Przyprawy i leki naturalne
 • Handmade szaliki i artykuły odzieżowe

Rynki w Pai

Pai i Mae Hong Son Province są domem dla pysznych świeżych owoców i produktów ekologicznych, ale nie przepłacać wzdłuż deptaku. Zamiast odwiedzić „rynku popołudnie” zaledwie kilka przecznic poza obszarem turystycznym. Począwszy codziennie około 2 pm, znajdziesz pół pokryte rynku sprzedaży owoców, warzyw oraz wyrobów praktycznych (myślę: do prania).

Różne rynki plenerowe pojawiają się w różnych dniach w różnych miejscach w całym mieście, aby dostarczać wiele restauracji i sklepów soku. Środa jest wielki dzień targowy w Pai.

Wskazówka: Skorzystaj z rynków próbując cokolwiek owoce są w sezonie. Zdrowiem pobudzanie mangostanu są zawsze hitem.

Jedzenie w Pai

Wybór jedzenia, zarówno zdrowych jak i innych, rozsianych po Pai są przytłaczające. Weganie i wegetarianie będą zachwyceni. Obfite lista schłodzone-out, czyste gastronomicznych żywności sprzedać wyjątkowe smakołyki, wypieki, a nawet lokalnym Kombucha i soki organiczne.

Oczywiście, można po prostu spróbować drogę wzdłuż nocnej Walking Street. Na 1 $ – 3 uczta, można dobrze zjeść. Niektóre z jedzenie ulicy peddled z wózkami jest przygotowana poza biurem i wygląda tak, jakby osiągnął wczoraj, a niektóre są przygotowane świeże przed sobą.

Wskazówka: Pomimo zielonych skłonnościami Pai, większość z wozów żywności dać styropianowych zasobnika i plastikowe naczynia dla każdej małej części zamówione. Jeśli będziesz jeść z deptaku często rozważyć zakup wielokrotnego użytku miskę i łyżkę ($ 1 – 2) z jednego ze sklepów Homegoods aby obniżyć śmieci.

Dla wygodne miejsca do siedzenia i dobre jedzenie zdrowych napojów, poszukaj tych ulubionych Pai:

 • Om Cafe (godziny otwarcia mogą być trochę trudne)
 • Tone Ziemia (znajduje się na obrzeżach miasta)
 • Sztuka w Chai (darmowe biblioteki książka)
 • Mama Falafel (legenda w Pai)
 • NA w kuchni (tylko obiad, ale powoli-boska Thai żywności)
 • Chen Xin Jai (tani wegański szwedzki stół)
 • Good Life (najwyższej klasy śniadania)

Dla właściwego sit-down doświadczenie lub randkę, rzucić okiem na Sylwetka lub Witching Well.

Nocne życie w Pai

Dziwnego, że życie nocne w Pai przyćmiewa Życie nocne w Chiang Mai, pomimo różnicy w wielkości! Znajdziesz wiele opcji dla muzyki i towarzyskich, począwszy od hip-hopu i reggae punk rocka i wielu wykonawców akustycznych.

Policja w Pai

Niestety, policja w Pai zdobyły paskudną reputację w ciągu ostatniej dekady na sprowokowanej nękania turystów i podróżnych. Jeden kanadyjski turysta został śmiertelnie postrzelony, a inny został zraniony przez nietrzeźwego policjanta w 2008 roku.

Policja były znane mocno przeprowadzenie kontroli narkotyków w barach z ich testowania platformy mobilnej. Często zatrzymać turystów, którzy napędzają skutery – nosić kask i wiedzieć, jak radzić sobie z lokalnej policji, którzy szukają łapówkę.