Pai, Thajsko Travel Guide: Čo robiť, a čo očakávať v Pai

Posted on

Pai, Thajsko Travel Guide: Čo robiť, a čo očakávať v Pai
Čerstvý vzduch, zelené hory, priateľské Lanna ľudia – nie je divu, že toľko vagabonding cestujúci raz rozhodol vyhodiť svoje pasy a usadiť sa v mestečku na brehu rieky Pai v severnom Thajsku.

Nachádza sa v údolí, iba štyri hodiny severne od Chiang Mai, Pai je príjemné, ľahko dostupné escape v horách pri spustení turistické hordy upchatiu priekopa okolo Chiang Mai. Ale dediny, ktorý sa stal mestom je určite už nie je ticho “hippie” zátoka sprievodcov kedysi tvrdil.

Pai je hlavný zastávka pre Backpackers pozdĺž Banana Palacinka Trail pre mnoho dôvodov, najmä preto, že oblasť je zelená a lacná. Hŕstka duchovných ustúpi zriadiť obchod. Jóga, biopotraviny, a real káva pretekajú, rovnako ako možnosti, ako zarobiť opici znárodniť a potom ju liečiť neskôr v mnohých šťavy obchodov a holistickej zdravotných stredísk.

Pai zostal jedným z Thajska obľúbenej batohom opôr až do pomerne nedávnej doby, kedy zlepšená cestné a populárne Thai romantický film umiestniť ho na mape. V súčasnej dobe Pai je ešte bohatší ako inokedy s bodcom v oblasti cestovného ruchu. Thai, Číňan, a západnej cestovatelia zamieri do Pai vo väčšom počte než kedykoľvek predtým, vzdorovať serpentínami, či romantika je tam stále.

Našťastie kúzlo nebolo všetko stratené, ale atmosféra a klientela iste zmenila.

Ako sa dostať do Pai, Thajsko

Trasa 1095, scénickým cesta do Pai, sa stala predmetom gýč tričiek a suvenírov. Hornatý pohon sám rastie do “skúsenosti”, veľa v spôsobe, akým Route 66 sa stala pop-kultúra legenda v Spojených štátoch. Scénický pohon prechádza národným parkom a malých dedinách pozdĺž cesty.

Máte dve možnosti, ako dostať do Pai: riadiť sami pre zábavu alebo sa lacnú hromadnou dopravou. Autobusov a minibusov beží denne od Chiang Mai Pai (asi štyri hodiny, $ 6). Odvaha prekročenie rýchlosti vodičov a odporné zvraty, aby cesta mikrobusom (zvyčajne veľký van) menej príjemné. Našťastie, autobusov a minibusov zastaviť priamo uprostred diania pozdĺž ulice Pai Walking.

S trochou skúseností na skútri alebo motorke, môžete si vytvoriť svoj vlastný spôsob, ako na trase 1095 cez severnom Thajsku. Cesty medzi Chiang Mai a Pai je populárny motocyklistov trasy pre cestujúcich dosť odvahy, aby sa na mnohých zvraty. Nepokúšajte sa jednotku, ak nie ste veľmi spokojní s priechodom a odovzdávaný od veľkých nákladných automobilov objímanie horských zákrut.

Budete chcieť na kolobežke v Pai tak ako tak, ale ak sa vydáte na dvoch kolesách do hôr znie desivejšie než úžasné, dočkať, až prenajať, akonáhle ste v meste Pai. Denná motorky nájomné Pai sú lacnejšie (okolo $ 6 alebo menej), než sú v meste Chiang Mai.

Tip: Fuel up! Pai je práve mimo dosahu pre väčšinu malých skútrov. V ideálnom prípade by ste mali dovŕšiť nádrž niekde na hlavnej ceste pred vstupom do hôr. Akonáhle sa na menšie ceste, existuje iba niekoľko babička-zalomené čerpacej stanice (palivo bubna a ručnou kľukou), ktoré môžu alebo nemusia byť otvorený.

Kde sa ubytovať v Pai?

Pri návšteve Pai, budete musieť urobiť zásadné rozhodnutie o ubytovanie: pobyt v meste, pre väčšie pohodlie, alebo zostať len von z mesta na pokoji.

Aj keď môžete nájsť veľmi lacné ubytovanie roztrúsených po celom centre turistického bloku v meste, to sú miesta, ktorá dostane najviac obrat. Sú tiež najhlučnejšie. Taxi a tuk-tukšo nie sú “vec” v Pai, takže ak budete riadiť skúter, budete pravdepodobne chcieť, aby zostali v meste, takže miestach, ako sú nočné Walking Street sú ľahko prístupné. Zostať centrálnej je tiež dobrý nápad, ak máte v pláne využiť voľný čas v nočných Pai, alebo záleží na tom, slušné Wi-Fi.

Ak ste ochotní zostať len 10 minút od mesta, zistíte, hojnosť dobrých obchodov na tichom zelenom bungalovov, ecostays / ustúpi, a izolované ubytovne. Tieto miesta sú často tichší, šetrnejšie a menej zbili. Na druhú stranu, ak máte radi nočný afterparty v reggae bare nekričí len cez rieku, budete musieť dostať sami domov pozdĺž poľných ciest v úplnej tme.

Tip: Pre najlepšie z oboch variantov, cez rieku na bambusové lávku kúsok od ulice Walking a pozrite sa na veľa možností bungalovoch. Že strana Pai cíti viac vidiecke a pokojné (nie sú vozidlá), ale môžete bezpečne chodiť domov bez potreby dopravy.

Getting Around Pai

Nenájdete obvyklé taxi a tuk-tukšo v Pai. Mesto je veľmi schodný, ale tam sú niektoré trýznivo zaujímavosti práve mimo dosahu. Vaše možnosti ísť ďalej do cudziny sú zdieľané verejným songthaews (kryté pickupy s lavicami), skúter alebo bicykel.

Prenájom skútrov samozrejme ponúka väčšiu flexibilitu – a je to zábava! Mnoho cestovateľov naučiť riadiť motorku prvýkrát v Pai, ale to nie je vždy dobrá vec. Uvidíte viac než pár oviazanú cestujúci volajúci po meste, ktorý sa naučil tvrdo.

Aya Travel (umiestnené v strede Walking Street) je najpopulárnejší cestovná kancelária za prenájom skútrov, však existuje niekoľko menších obchodov v okolí. Budete požiadaní, aby podpísali dohodu takže budete zodpovedný za škodu, potom budete musieť opustiť svoj pas ako zabezpečenie. Opustiť svoj najcennejší majetok na ceste za necíti dobre, ale nie je stále okolo neho.

Denná kolobežiek patrí medzi najlacnejšie v Thajsku: Plán okolo $ 6 za deň.

Tip: Žiadosť o bezplatný mapa potom idú priamo na pohonné hmoty. Čerpacie stanice sú zoskupené na južnom okraji mesta na trase 1095, hlavnej cesty.

Čo robiť v Pai

Okrem relaxačné, stretnutie s ostatnými cestujúcimi, a teší malebné okolie, Pai má niekoľko jednoduchých atrakcií v ponuke.

 • Návšteve vodopádov: Mo Paeng Waterfall je najdostupnejší vodopádov PAI; Miestni obyvatelia používajú veľký, hladký kameň, ktorý slúži ako prírodné snímku do hlbokého bazéna pre plávanie. Mae Yen Vodopád, o niečo viac pôsobivý, je asi štyri míle mimo mesto. Plánovať plávať.
 • Navštívte Hot Springs: Jednoduchý chodník vyrovná sa bublanie, sírovou pružinu cez malý národný park Pai. Plávanie je povolené za predpokladu, že môžete zvládnuť strmý vstupné, vody vriacej a grganie vôňa!
 • Užite si River: Oveľa viac pokojný ako party-scéne rúrok v Vang Vieng, Laos, obe potrubia a rafting na divokej vode, sú k dispozícii od Mae Hong Son a Pai.
 • Skúste rybárčenie: Bueng Pai Farm , malá farma a bungalov prevádzku hneď za mestom, ponúka niekoľko platov rybníkov, kde si môžete kúpiť návnadu na ryby z hodiny na hodinu. Zamestnanci sú priateľskí a nastavenie je pekné. Rybníky sú zásobené s celým radom exotických rýb.
 • Prejsť na Overlook: Ich výhľad, ktorý sa nachádza v podivne nastavenej “čínske dediny,” je viac či menej o teší šálka čaju je súčasťou primeraného vstupného pričom v zelených výhľadom do údolia.
 • Pozrite sa na White Buddha: Obrie socha Budhu na kopci tesne mimo mesto je vyhľadávaným miestom pre západy slnka. Lezenie po mnoho schodov je dobrý tréning pre myseľ a telo!
 • Preskúmať: Osviežujúci hory a zelenajúce sa ryžové polia obklopujúce Pai len prosiť, aby sa preskúmal buď na bicykli alebo motocykli.

Tip: Pick up kópiu Pai Events Planner (PEP), voľné publikácie s užitočnou mapou, aby zistili, čo sa deje, keď ste v meste. Je pravdepodobné, že nájdete dielňu – alebo tri -, ktorá vás zaujíma.

Nakupovanie v Pai

Epicentrum pre spoločenské, okusovanie a nákupy v Pai je ulica Walking. Hoci sa trh požiare vo večerných hodinách na ulici zostáva dosť práce po celý deň.

Potraviny, čačky, a celý rad ručne vyrobených a suvenírov sú k dispozícii. Drobné suveníry lemujú ulice. Rezidentný umelec komunita má vždy zaujímavé, ručne vyrobené výrobky a šperky na predaj na stoloch a na prikrývky.

Rovnako ako u iných miest v Thajsku, sa očakáva, že trochu priateľský zjednávanie. Malé predajne gýč suveníry a unikátne predmety sú posiate po celom meste – putovať z hlavnej ulice Walking územia bit!
Niektoré dobré položky nakúpiť v Pai zahŕňajú:

 • Art – ručné miestne umenie a šperky požehnane!
 • All-prírodné tovar, ako sú mydlá a kozmetické výrobky
 • Korenie a prírodné liečivá
 • Ručné práce šatky a odevné predmety

Trhy v Pai

Pai a provincia Mae Hong Son sú domovom lahodné čerstvé ovocie a bioproduktov, ale nie preplácať pozdĺž ulice Walking. Namiesto toho, navštíviť “popoludní trhu” len pár blokov mimo turistickej oblasti. Počnúc každý deň okolo 2 hodín, nájdete spolovice krytá trhu predáva ovocie, zeleninu a praktické tovaru (myslím: pracieho prostriedku).

Rôzne trhy pod holým nebom vyskočí v rôznych dňoch na rôznych miestach po celom meste na dodávku z mnohých reštaurácií a obchodov džús. Streda je veľký trh deň v Pai.

Tip: Využite trhov za snahu čokoľvek plody sú v sezóne. Zdravotné zvyšujúce mangostany sú vždy hit.

Jesť v Pai

Tieto voľby potravín, zdravých aj inak, roztrúsených po celom Pai sú ohromujúce. Vegetariáni a vegáni budú nadšení. Výdatné zoznam chladené-out, čisté jedlo reštaurácií predávať jedinečné pochúťky, pečivo, a dokonca aj miestne kombucha a organické šťavy.

Samozrejme, mohol by si len ochutnať svoju cestu pozdĺž nočné ulice Walking. Na $ 1-3 liečiť, môžete dobre najesť. Niektoré z ulice potraviny šírené z vozíkov je pripravená mimo pracoviska a vyzerá, ako by to vyvrcholilo včera, zatiaľ čo niektorí sa pripravuje čerstvý pred vami.

Tip: Cez zelené sklony PAI, väčšina potravín vozíkov dávajú polystyrénový podnos a plastové príbory pre každú malú časť objednané. Ak budete jesť od Walking Street často, zvážte nákup opakovane použiteľný misku a lyžicu ($ 1-2) od jedného z obchodov homegoods znížiť na odpadky.

Pre komfortné miesta na sedenie a dobré jedlo so zdravými nápojmi, pozrite sa na tieto Pai obľúbených:

 • Om Cafe (Prevádzková doba môže byť trochu zložitejšie)
 • Earth Tone (nachádza hneď za mestom)
 • Art v Chai (zdarma kniha knižnica)
 • Mama falafel (legendou Pai)
 • Na Kuchyňa (večera len, slow-but-božská thajské jedlo)
 • Xin Chen Jai (lacná vegan bufet)
 • Good Life (prvotriedne raňajky)

Pre správnu sit-down skúsenosti alebo Date Night, sa pozrieť na Silhouette či duchov Well.

Nočný život v meste Pai

Prekvapivé je, že nočný život v Pai zatieni nočný život v meste Chiang Mai, bez ohľadu na rozdiely vo veľkosti! Nájdete veľa možností pre hudbu a socializáciu v rozmedzí od hip-hopu a reggae na punk rocku a mnohých akustických účinkujúcich.

Polícia v meste Pai

Bohužiaľ, polícia v Pai si získali odpornú povesť v poslednom desaťročí za nevyprovokované obťažovanie backpackers a cestovatelia. Jeden kanadský turista bol smrteľne strieľal, a ďalší bol zranený otráveným policajta v roku 2008.

Polícia boli známi nútene vykonávať kontroly drog v baroch s ich testovacie platforma mobilného telefónu. Často zastaviť cestujúci, ktorí riadia kolobežky – nosiť prilbu a vedia, ako sa vysporiadať s miestnej polície, ktorí hľadajú úplatok.