Palais de Chaillot: Complete Guide

Posted on

 Palais de Chaillot: Complete Guide

Birçok turist olduğunu veya ne sunuyoruz-kenara Eyfel Kulesi ve Trocadero üzerinde Nefes görünümlerinden elbette neler farkında olmadan Palais de Chaillot olarak bilinen büyük bir kompleks üzerinde yanılmak. Paris’te aynı yıl, “saray” Ulusal Chaillot Tiyatro ev yanı sıra keşfetmek ilginizi çekebilir çeşitli müzeler olduğunu Evrensel Sergisi için 1937 yılında inşa.

Cité de l’Architecture et du Patrimoine (Mimarlık ve Kültürel Miras Merkezi), Musée de l’Homme (Man Müzesi), ve Musée National de la Marine (Deniz Müzesi) Tüm yayılan neoklasik duvarları içinde yer alır kompleksi.

etnoloji, askeri tarih ve / veya mimari ve kültür ilgi duyan ziyaretçiler için Palais de Chaillot belki önce veya yakındaki tezgâh ünlü kuleyi ziyaret ettikten sonra, bir sabah veya öğleden sonra ilginç şeyler yapmak sunuyor.

Tarihçe

Biblolar ve çeşitli atıştırmalıklar satan turistler ve satıcılarla sürekli kalabalık Bu görkemli site, karmaşık ve biraz uğursuz bir geçmişi vardır. Adolf Hitler önderliğindeki Nazi ordusu sonra bir muzaffer geçit evreleme, 1940 yılında Paris işgal Şanzelize ve Arc de Triomphe altında Hitler Palais de Chaillot’ta durdu. O  onun büyük terasta bir fotoğraf için poz verdi  subaylarından ikisiyle birlikte.

Daha sonra 1948 yılında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu özel bir toplantı yerdi. 1945 yılında İkinci Dünya Savaşı sona ermesinin ardından, hangi Avrupalıların milyonlarca savaş alanlarında ölen etmişti ve ölüm kamplarında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni imzalamayı aynı sitede toplandı.

Bu “Musée de l’Homme” antropoloji müzesi Yerinde ile de bunu yapmak için bir apt bir yerdi.

Önemli ve Müzeler

Eğer var ve kişisel çıkarlar ettik ne kadar zaman bağlı olarak, ziyaretiniz sırasında keşfetmek istediğiniz Palais koleksiyonları karar verir. Ne yazık ki, her üç müzelere giriş için ortak bir bilet yok.

 Eğer birini ya da tümünü ziyaret etmek tercih olsun, büyük, açık terasa baş zaman ayırın ve oradan manzarayı emin olabilirim.

Cité de l’Architecture et du Patrimoine: Fransız Anıtlar Tarihçesi 
Fransız mimarisi ve anıtlar tarihinin ilgileniyorsanız, bu müze  görülmeye potansiyel değer. Günümüze Ortaçağ’daki dönemini Kapsayan, müzenin daimi koleksiyonu ziyaretçilere mimari ve şehir tasarımı tarihine derinlemesine bir görünüm sunmaktadır. Gotik, Rönesans ve erken modern döneme yoluyla Roma dönemine itibaren, bu tür heykel, vitray, duvar ve tavan resimleri ve daha fazlası gibi unsurları gösterdiği yakın ilgiden ile, Fransız ve Avrupa mimarisinin göz kamaştırıcı evrim yoluyla yönlendirilirsiniz .

2007 yılında açılan yeni, modern galeriler, böyle Gustave Eiffel ve Jean Nouvel olarak mimarları vurgulayarak, yaklaşık 100 Fransa’nın en-kutladı modern binaların ve anıtların hikayesini anlatmak. Bu arada, mimarlık özellikle okullar, ünlü mimar veya zamanla kent dokusuna değişiklikleri “Cité” odak geçici exhabits.

Cite de l’architecture ve Tarihi Miras  Pazar Çarşamba, 7 pm 11:00 açıktır; Perşembe günleri 9 pm kadar geç açılması.

1 Ocak, 1 Mayıs, ve 25 Aralık (Noel) yanı sıra pazartesi ve salı günleri kapalı.

Musée de l’Homme 
Bu eski dünya antropoloji, biyoloji ve kültürel tarih müzesi insanlar ve onların karmaşık toplumların evrimini inceler. Chaillot’ta Passy kanadında yer alan, müze Palais Chaillot açıldı bir yıl sonra, 1938 yılında açılmıştır. (Nedeniyle kısmen modernize etmek ve koleksiyonları güncellemek için tasarlanmış tadilat birkaç yıl sonrasında tartışmalı geçmiş ), müze antropoloji diğer müzelerden farklı bir yaklaşım almaya iddia 2015 yılında yeniden açıldı Musée de l’Homme biyolojik gelen araştırma getiriyor bilimler ve aynı zamanda masaya kültür tarihi.

Biz nereden geldiğini, kim ve biz nereye gidiyoruz: Kalıcı sergi tarihi ve insan ve insan topluluklarının evrimi ile ilgili eserlerin etkileyici bir dizi özellikleri, kalıcı koleksiyon üç ana tema üzerinde duruluyor.

Ziyaretçiler çok daha modern, ürkütücü balmumu anatomik modeller Ortaçağ’daki Cro-magnon insanlar ve onların günlük yaşamlarını, Paleolitik gelen ritüelleri ve eserler ve Neandertal toplumları, ayrıntılı ve endişe tıbbi cihazları keşfetmek için sergi kronolojik düzenlenmiş bölümleri boyunca hareket ve . koleksiyon büyüleyici ve prehistorik dönemden Avrupa’nın en değerli nesnelerin bazılarını tutar.

Musée de l’Homme  10:00 6:00 ÖS Salı hariç her gün açıktır. Bu 1 Ocak 1 Mayıs’ta ve Noel günü kapatır.

Musée de la Marine
Fransız deniz kuvvetlerinin tarihine adanmış bu müze şu anda, onun kalıcı koleksiyonları deniz sahneleri tasvir donanma savaş gemilerinin ve vapurları modellerini, küçük Seacraft ve kano dolu örnekler, tablolar dahil 2021 aracılığıyla büyük tadilat nedeniyle kapalı Denizciler tarafından kullanılan günlük yaşamın nesneleri ve diğer tarihi eserler.

Ulusal Dans Tiyatrosu
Paris en iyi yerlerden biri, dünya çapında şirketlerin canlı dans gösterileri görmek, Theatre National de Chaillot birkaç yılda gösterir aşamalarında. Resmi web sitesine bakın tam zamanlama için ve İnternet üzerinden bilet satın almak için.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Palais Chaillot  Champ de Mars Jardins du Trocadero (aileler için büyük bir kamu bahçe idealdir) ve birkaç modern sanat müzeleri biraz zaman ayırmaya değer gibi ilgi çekici ve alanların yakın ulaşmak, Paris batı 16 idari bölgesinde bölgesinde yer almaktadır ziyaret.

  • Adres:  1 yer du Trocadéro et du 11 novembre
  • Metro:  Trocadero (Hat 6 veya 9)
  • Otobüs hatları:  22, 30, 32, 63, 72, 82

Biletler ve İndirim Geçirdi

Buraya bakın müzeler ve Theatre de Chaillot’ta için geçerli bilgi ve giriş fiyatları için. Geçerli bir AB pasaportu ile 25 yaş altı ziyaretçiler ücretsiz giriş keyfini; ek olarak, müzeler her ayın ilk Pazar günü ücretsiz giriş sunuyoruz.

Paris Müzesi Geçiş Cite de l’Architecture et du Patrimoine yatırılması kapsar. Eğer geçmek varsa, bu koleksiyonun ücretsiz giriş için kullanmak emin olun!

Yerinde Hizmetleri, restoranlar ve Diğer Özellikler

Café de l’Homme ve Café Lucy, hem Musée de l’Homme içinde bulunan: Chaillot Kompleks kartpostal ve hediyelik eşya, kitapçı ve rahat bir lokma veya aperatif için iki restoran satın alabilirsiniz hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır.

Eğer daha resmi öğle veya akşam yemeği için arıyorsanız, Theatre National de Chaillot, iliştirilmiş bir yerinde restoran ve kafeterya var La Maison Pradier, tipik Fransız mutfağı sunmaktadır. Bu tiyatroda bir gösteri izleyen romantik bir akşam yemeği için ideal, ve Eyfel Kulesi ve Champs de Mars bakan, yer restoran performans akşamları 6 pm 12 saatleri arasında salıdan cumartesiye açıktır oldukça rakipsiz Daha sonra akşam yemeği, bir masa rezerve +33 (0) 6 37 36 16 16 arayın veya bir e-posta göndermek için 4 pm Pazar brunch 11 saatleri arasında da var 11 7 pm arasında servis edilmektedir  chaillotpradier@pradierparis.com .

Görülecek yerler ve Yakın ziyaret etmek Turistik

Yukarıda belirtildiği gibi, Trocadero bölgesinde ziyarete birkaç dikkate değer müzeler ve yerler vardır. modern sanat severler için bir Paris Şehri yakınında Modern Sanat Müzesi’ne ziyaret ve Palais du Tokyo bitişik öneririz bir şeydir.

Eğer moda ve stil tarihinin ilgileniyorsanız, üzerinde kestirmeden emin olun Palais Galliera, Chaillot komplekse sadece beş dakikalık bir yürüyüş. Tasarım ve stil tarihine Onun geçici sergiler, büyük “haute couture” tasarımcıları ve moda ikonları için haraç üzerinde retrospektifler mükemmel.

Son olarak, görmek ve bölgede zamanınızı en iyi şekilde nasıl daha fazla fikir için Eyfel Kulesi etrafında yapılacak 7 en ilginç şeylerden etme kılavuzuna bakın.

Alanında Pickpockets Hakkında Bir Uyarı

Palais de Chaillot etrafında genel alan oldukça güvenli olmakla birlikte, yankesici büyük kalabalıklar yararlanarak, çevresinde sık işletmek unutmayın. Fransız başkentinde yankesici kaçınarak bizim kılavuzun tamamını okuyun ve güvenli ve hırsızlar ulaşamayacağı eşyaların tutmak.