Palais de Chaillot: Kompletný sprievodca

Posted on

 Palais de Chaillot: Kompletný sprievodca

Mnoho turistov narazí na veľkom komplexe známeho ako Palais de Chaillot, bez toho aby si uvedomil, čo to je, alebo to, čo môže ponúknuť, okrem jeho úchvatný výhľad na Eiffelovu vežu a Trocadero, samozrejme. Postavený v roku 1937 pre Všeobecnú výstavu toho istého roku v Paríži, “palác” je domovom Národného divadla Chaillot, rovnako ako niekoľko múzeí môžete mať záujem na preskúmanie.

Cité de l’Architecture et du Patrimoine (architektúra a kultúrne dedičstvo Center), Musée de l’Homme (Museum of Man) a Musée National de la Marine (námorné múzeum) sa nachádzajú vnútri múrov rozľahlej neoklasicistická zložitá.

Pre návštevníkov so záujmami v etnológiu, vojenskej histórie a / alebo architektúry a kultúry, Palais de Chaillot ponúka veľa zaujímavých vecí, ktoré sa za dopoludnia alebo popoludní, snáď pred alebo po návšteve slávnu veža, ktorá rysuje okolia.

histórie

Táto grandiózny miesto, večne preplnené turistami a predajcovia predávajú rôzne somarín a občerstvenie, je zložitý a trochu zlovestný histórii. Po nacistickej armády na čele s Adolfom Hitlerom, napadol v Paríži v roku 1940, predstavovať triumfálny sprievod na Champs-Elysées a pod Víťazným oblúkom, Hitler sa zastavil v Palais de Chaillot. Ten  predstavuje pre fotografiu na jeho veľkú terasu  spolu s dvoma zo svojich dôstojníkov.

Neskôr, v roku 1948 to bol pozemok mimoriadnom zasadnutí Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov. Nasledovať koniec druhej svetovej vojny v roku 1945, v ktorom milióny Európanov zahynula na bojiskách av táboroch smrti, Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov sa zišli na rovnakom mieste podpísať Všeobecnú deklaráciu ľudských práv.

Jednalo sa o apt miesto na to taky, s “Musée de l’Homme” antropológie múzeum na mieste.

Prednosti a múzeá

V závislosti na tom, koľko času vám zostáva a vaše osobné záujmy, rozhodnúť, ktorý z kolekcie v Palais by ste chceli preskúmať počas vašej návštevy. Bohužiaľ, neexistuje spoločná vstupenka pre vstup do všetkých troch múzeí.

 Či už sa rozhodnete navštíviť jednu alebo všetky z nich, sa uistite sa, že budete mať čas vyraziť na veľké, otvorené terase a vychutnať si výhľad odtiaľ.

Cité de l’Architecture et du Patrimoine: História francúzskych pamiatok 
Ak máte záujem o histórii francúzskej architektúry a pamiatok, toto múzeum  je potenciálne stojí za návštevu. Preklenutie obdobia stredoveku až po súčasnosť, stála múzejná zbierke ponúka návštevníkom pohľad do hĺbky architektonické a mestské histórie dizajnu. Z rímskeho obdobia až do obdobia gotiky, renesancie a raného novoveku, budete presmerovaní cez oslňujúci vývoji francúzskej a európskej architektúry, s dôkladným dôrazom na prvky, ako sú sochy, vitráže, nástenných a stropných malieb a ďalšie ,

Novšie moderné galérie, otvorená v roku 2007, rozpráva príbeh o cca 100 francúzskych najviac slávil moderných budov a pamiatok, zvýraznenie architektov, napríklad Gustave Eiffel a Jeana Nouvela. Medzitým dočasné exhabits na “Cité” zameranie na konkrétne škôl architektúry, renomovanými architektmi alebo zmeny mestskej krajiny v priebehu času.

Cité de l’architektúra et du Patrimoine  je otvorená od stredy do nedele, 11 hodín do 7 hodín; neskoré otvorenie až do 9 hodín vo štvrtok.

Zatvorené v pondelok a utorok, ako aj 1. januára, 1. mája a 25. decembra (Štedrý deň).

Musée de l’Homme 
Tento starý-world antropológia, biológie, a kultúrnej histórie múzea skúma vývoj človeka a ich komplexných spoločnostiach. Nachádza sa v krídle u Chaillot Passy, múzeum bolo otvorené v roku 1938, rok po tom, čo Palais Chaillot bol uvedený. Po niekoľkých rokoch renovácií, ktorých cieľom je modernizovať a aktualizovať kolekcie (z časti kvôli jeho kontroverzné minulosť ), múzeum znovu otvorený v roku 2015 vyhlasovať, že iný prístup od iných múzeí antropológie, Musée de l’Homme prináša výskum z biologického vedy a kultúrnej histórie v tabuľke rovnako.

Stála výstava ponúka impozantné rad artefaktov spojených s históriou a vývojom človeka a ľudskej spoločnosti je neustála zbierka je zameraná na tri hlavné témy: kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme.

Návštevníci prechádzať chronologicky usporiadaných úsekov výstavy objaviť kromaňonský ľudí a ich každodenný život, rituály a artefakty z paleolitu a Neandrtálské spoločnosti, prepracované a znepokojujúce zdravotnícke pomôcky z obdobia stredoveku až po moderné, tajuplný modelov vosk anatomických a mnoho ďalšieho , Kolekcia je fascinujúce, a je držiteľom niektoré z európskych najcennejších predmetov z prehistorickej doby.

Musée de l’Homme  je otvorená každý deň okrem utorka, od 10:00 do 6:00 hodín. Uzatvára 1. januára, 1. mája a na Štedrý deň.

Musée de la Marine
oddaný histórii francúzskych námorných síl, toto múzeum je v súčasnosti zatvorený pre väčšie renovácie až do roku 2021. Jeho stálej zbierky zahŕňajú modely námorných bojových lodí a parníkov, plný príkladov menších Seacraft a kanoe, obrazov zobrazujúcich námorné scény, predmety každodenného života používané Marines, a ďalšie historické artefakty.

Národné tanečné divadlo
Jedno z najlepších miest v Paríži k videniu živé tanečné vystúpenia od spoločností po celom svete, Divadlo National de Chaillot fázach niekoľko predstavení ročne. Pozrite sa na oficiálnej webovej stránky pre celý plán a kúpiť si lístky online.

Lokalita a kontaktné údaje

Palais Chaillot  sa nachádza v západnej časti 16. obvodu štvrti Paríža, v tesnej blízkosti atrakcií a oblastí vrátane Champ de Mars, Jardins du Trocadéro (veľká verejná záhrada je ideálna pre rodiny s deťmi), a niekoľko múzea moderného umenia stojí za to stráviť nejaký čas návšteve.

  • Adresa:  1 place du Trocadéro et du 11 Novembre
  • Metro:  Trocadero (riadok 6 alebo 9)
  • Autobusové linky:  22, 30, 32, 63, 72, 82

Vstupenky a zľavy Preukazy

Pozri tu pre aktuálne informácie a prijímacích cien pre múzeá a divadlá de Chaillot. Návštevníci mladší ako 25 rokov platných pasov EÚ majú voľný vstup; okrem toho múzeá ponúkajú voľný vstup na prvú nedeľu v mesiaci.

V Parížske múzeum priesmyk sa vzťahuje na vstup do Cité de l’Architecture et du Patrimoine. Pokiaľ máte prihrávky, určite ho použiť pre voľný vstup do tejto kolekcie!

Zrážky služby, reštaurácie a ďalšie vybavenie

Komplex Chaillot zahŕňa obchod so suvenírmi, kde si môžete kúpiť pohľadnice a suveníry, kníhkupectvá a dve reštaurácie pre príležitostné uhryznutie alebo olovrant: Café de l’Homme a Café Lucy, ako sa nachádza vo vnútri Musée de l’Homme.

Ak máte záujem o viac formálne obed či večeru si, je tu na mieste reštaurácia a kaviareň pripojený k divadle National de Chaillot, La Maison Pradier, ktorá slúži typickú francúzsku kuchyňu. Je ideálnym miestom pre romantickú večeru po šou v divadle, a s výhľadom na Eiffelovu vežu a Champs de Mars, umiestnenie je pomerne bezkonkurenčná Reštaurácia je otvorená od utorka do soboty od 12 hodín do 6 hodín na výkon večery neskôr večera sa podáva od 7 hodín do 11 hodín tu tiež nedeľný brunch od 11 hodín do 4 hodín Ak chcete si rezervovať stôl, volajte +33 (0) 6 37 36 16 16 alebo e-mailom na  chaillotpradier@pradierparis.com .

Pamiatky a atrakcie pre navštíviť neďaleké

Ako bolo uvedené vyššie, existuje niekoľko pozoruhodných múzeí a miest k návšteve v tejto oblasti Trocadero. Pre moderné umenie fanúšikov, návštevu neďalekého moderného umenia Múzea hlavného mesta Paríža a priľahlých Palais de Tokyo je niečo, čo odporúčame.

Ak máte záujem o histórii módy a štýlu, uistite sa, že vzdušnou čiarou cez k Palais Galliera, len päť minút chôdze od komplexu Chaillot. Jej dočasné exponáty na dizajn a históriu štýlu, retrospektívy na veľkých “haute couture” dizajnérov a pocty módne ikony sú vynikajúce.

A konečne, pozri náš sprievodca na 7 najzaujímavejších vecí vidieť a robiť v okolí Eiffelovej veže pre viac nápadov o tom, ako čo najlepšie využiť svoj čas v tejto oblasti.

Slovo varovanie o vreckárov v Oblasti

Kým všeobecná oblasť okolo Palais de Chaillot je úplne bezpečné, byť vedomí, že vreckári často pracujú v okolí, s využitím veľkej davy. Prečítajte si našu plnú návod na zamedzenie vreckárov vo francúzskom hlavnom meste, a udržať svoje veci v bezpečí a mimo dosahu zlodejov.