Palenie w Francja Fakty

Posted on

Palenie w Francja Fakty

Francja zakazała palenia w miejscach publicznych od 2006 roku zgodnie z resztą Europy. Ale wciąż jest to mit, że Francuzi mogą palić w różnego rodzaju miejscach, które pochodzą głównie, przynajmniej do cudzoziemców, od oglądania filmów francuskich. W filmach brytyjskich, postacie są albo kupowania kufle piwa lub otwierając kolejną butelkę Chardonnay, natomiast filmów o lub ustawić we Francji niezmiennie mają swoje znaki zapalanie szczęśliwie.

Czy to prawda, czy nie? Niezależnie od powodów, Francuzi wciąż wydają się  pali ciężko. Istnieje około 13 milionów palaczy we Francji z populacji 66 milionów i palą codziennie. Oficjalna statystyka dla studentów pokazuje 29% z nich regularnie palenia. Jest wyraźnie problem z młodych palaczy.

I badanie w 2013 roku przez firmę IPSOS sondowania wykazały, że około 1 milion osób korzysta francuska e-papierosy z 20 milionów Europejczyków, którzy robią. W Hiszpanii około 700 tysięcy osób korzysta z e-papierosów.

Pierwsze próby zakazu

Francja ogranicza palenie w drodze powrotnej w 1991 roku, co nazwano prawo Évin po Claude Evin który był głównym inicjatorem wprowadzenia ograniczenia. Prawo mówi, że restauracje, kawiarnie i bary musiał dostarczyć dla palących i dla niepalących sekcje. Był taki okres zabawne gdy sekcja zakaz palenia zwykle w najgorszym możliwym części zakładu (obok toalety na przykład, albo w pobliżu drzwi głównych wahadłowe do iz kuchni) i był dość mały, podczas gdy reszta miejsce pozostało dla palaczy.

Prawo nie był szczególnie dobrze wykonane, a wynik był dość nieskuteczne, ze Francuzi szczęśliwie nadal puff daleko na każde skinienie.

Rzeczy musiało się zmienić

Do roku 2006, presja opinii publicznej i zmianę postaw mieli wpływ. Znacznie silniejszy została uchwalona ustawa o zakazie palenia w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak tych restauracji i barów, a także szkół i budynków rządowych.

 Co więcej, minimalna grzywna została również ustawić do € 500. Wyzwaniem prawne przeciwko niemu został złożony w 2007 roku, ale odrzucony.

Wszyscy myśleli, że Francuzi, z ich dobrze nagłośnione wbrew władzom, by nie przestrzegać prawa. Ale oni, i zadymione, śmierdzące miejsca przeszłości stał wolnych od dymu tytoniowego, wspaniałe miejsca do spędzenia czasu w.

Więcej Ograniczenia

Maja 2013 roku, minister zdrowia Francji, Marisol Touraine, ogłosiła, że ​​zakaz palenia będzie rozszerzony do papierosów elektronicznych.

W czerwcu 2014 palenie było zakazane w place zabaw dla dzieci, jak francuskie przepisy antynikotynowe stają się ostrzejsze. W lipcu można zostać ukarane € 68 za przestępstwo. Zakaz zostały wypróbowane przez rok w Parc de Montsouris w Paryżu. Marisol Touraine stwierdziło, że jest przeznaczony „szanować nasze dzieci”. W tym samym czasie palenia w samochodach przewożących dzieci również zakazane.

W październiku 2015 r grzywny weszła w życie w stosunku do wyrzucania papierosów w miejscach publicznych. Obecnie istnieje prawo, które zakazuje palenia w samochodach przewożących dzieci i nie będzie taki, który wejdzie w życie w 2016 roku, który wymaga od firm tytoniowych, aby usunąć branding na paczkach papierosów i wprowadzenie zwykły, opakowanie rodzajowe.

Gniewną Protest

Nic z tego nie przeszedł bez komentarza, czy raczej protestować.

Mamy tu do czynienia z Francji po wszystkim. Podczas gdy Prawo zostało omawiane, gniewne tłumy zebrane zastraszyć prawodawców. tytoniowe licencjonowanych były głównymi protestujący i używane taktyka, że ​​francuscy rolnicy stosują do takiego dobrego efektu. W tytoniowe rzucił cztery tony marchwi poza Paris siedzibie Partii Socjalistycznej. Francuski dostał znaczenie marchwi; to widocznie co nazywają długi czerwony symbol, który wisi na zewnątrz „tabacs” i pręty nośne wyrobów tytoniowych we Francji.

Więc dolnej linii jest, nie palić w miejscu publicznym . Ale można jeszcze znaleźć ludzi w częściowo pokryte lub tarasy na świeżym powietrzu nadal oświetlając ich cafe au lait lub espresso, więc nie wszystko skończone jeszcze.

Możemy żałować przekazywanie tych kultowego Gitanes, Gaulouise i Boyards (cudownie pakowane marki, zawsze z papieru kukurydzy, który wychodzi chyba zachować sapiąc która była marka, że ​​wszystkie francuskie rolnicy wydawało się używać), ale jest to część bardzo kampania konieczne, aby zatrzymać ludzi palenia.