Pantheon Rooma, Itaalia

Posted on

Pantheon Rooma, Itaalia
Pantheon seisab nagu kõige täiuslikum Roman struktuuri maa peal, olles elanud 20 sajandit röövida, rüüstamises ja sissetungi.

Faktid Pantheon

Algne Pantheon oli nelinurkne tempel ehitatud Marcus Vipsanius Agrippa, väimees Augustuse esimene Rooma keiser, osana linnaosa uuendamise kava 27-25 eKr. Mis turistid näevad nad lõõgastuda ees Piazza della Rotonda on radikaalselt erinev kui originaal tempel. Hadrianus ümberkujundatud struktuuri; tegija templite tellised võimaldab meil pulk oma taastamise vahel 118 ja 125 AD. Ikka, silt Arhitraav atribuudid ehitus Agrippa ajal oma kolmanda councilship.

Portikus ees Pantheon on mis jääb Agrippa esialgne tempel.

Pantheon hauad Rafael ja mitme Itaalia Kings. Pantheon on Kreeka sõna, mis tähendab “au kõik jumalad.”

Mõõdud Pantheon

Hiiglane kuppel, mis domineerib interjöör on 43,30 meetrit või 142 jala läbimõõduga (võrdluseks, Valge Maja kuppel on 96 jala läbimõõduga). Pantheon seisis suurim kuppel kunagi kuni Brunelleschi kuppel on Firenze katedraal 1420-1436. See on ikka suurim müüritise kuppel maailmas. Pantheon on tehtud täiesti harmooniline asjaolu, et kaugusele põrandale tippu kuppel on täpselt võrdne selle läbimõõt. Adytons (pühapaikade süvistatud seina) ja väljamaksete (uppunud paneelid) osavalt vähendada kaalu kuppel, nagu seda tegi kerge tsement pimsskivi kasutatakse ülemise taseme.

Kuppel saab õhem kui see läheneb oculus, auk top kupli kasutatakse valgusallika interjööri. Paksus kupli sel hetkel on vaid 1,2 meetrit.

Oculus on 7,8 meetrise läbimõõduga. Jah, vihma ja lund vahetevahel läbi kukkuda, kuid põrand on kaldu ja kanalisatsiooni osavalt eemaldage vesi, kui see õnnestub tabanud korrusel. Praktikas vihma harva langeb sees kuppel.

Massiivne toetavad sambad portikus kaaluvad 60 tonni. Iga oli 39 jalga (11,8 m) pikk, viis jalga (1,5 m) läbimõõduga ja kivist kaevandatakse Egiptuses. Sambad veeti puidust kelgud Niiluse, transportima Alexandria, ja panna laevad reisi üle Vahemere sadamasse Ostia. Sealt veerud tulid Tiberi praam.

Säilitamine Pantheon

Nagu paljud hooned Rooma Pantheon salvestatud röövimise muutes selle kiriku. Bütsantsi keiser Phocas annetatud ausamba Bonifatius IV kes pöördus ta arvesse Chiesa di Santa Maria ad Martyres in 609. Massid hoitakse siin erilistel puhkudel.

Pantheon Külastajale

Pantheon on veebisait, mis andmed kõige up-to-date informatsioon lahtiolekuaegade ja üritusi. Sissepääs on tasuta.

Üks eriline sündmus, mida võib nautida, kui külastate Rooma kevadel on tähistamine Mass Nelipüha (50. päeval pärast lihavõtteid). In funktsioon korral, tuletõrjujad ronida tippu kupli tilk roosi kroonlehed alates oculus. Kui sa sinna varakult (tundi enne mass), siis võib olla võimalik leida paar tolli põrandapinda, millest kinni selles väga populaarne sündmus.

Kuidas kogeda Pantheon

Piazza della Rotonda on elav ruudu täis kohvikuid, baare ja restorane. Suvel külastada Pantheon interjööri päevas, eelistatult varahommikul enne turistide throngs, kuid tagasi õhtul; Piazza ees on eriti elav soojad suveööd kui Pantheon põleb allpool ja seisab nagu tohutu meeldetuletus suursugusust Vana-Rooma. Penny-pigistades seljakott rahvahulga ujutab etappe purskkaevu ümbruskonna üks Rooma trofee obelisks, samas turistide summ baarides, et serv Piazza.

Joogid on kallis, kui võiks eeldada, kuid mitte ennekuulmatu, ja saate õde üks pikka aega, ilma et keegi sind häirib, üks lihtne võlusid Euroopa elu.

Restoranides on enamasti keskpärased, kuid vaade ja atmosfääri on võrreldamatud. Et kogeda hea tahke Roman toitu hea restoran lähedal, proovige Armando al Pantheon, väike hooldusradade paremal Pantheon kui sa sellega silmitsi. Parim kohvi Tazza d’Oro lähedal.