Parim aeg külastada Rooma

Posted on

 The Best Time to Visit Rome
Igavene Linn on kuulsusrikas koht külastada aastaringselt. Seal tõesti ei ole “halb” aeg külastada Rooma, kuid pidage meeles, et juulis ja augustis saab kuum ja niiske, ja detsembris läbi märtsi olete jahe poolel. Enamik on nõus, et parim aeg külastada Rooma on septembrist novembrini ja aprillis, et mais, kui rahvahulgad on vähem, päevad on helge ja päikseline ja õhtuti on karge ja jahe-tavaliselt ainult vajavad kerget jope.

Aga ükski asi, mida aeg aastas te otsustate reisida Rooma, enne kui teha oma puhkuse plaanid on hea idee kaaluda mitmeid tegureid, sealhulgas rahvahulgad, ilm, ürituste ja eelarve.

Ilm Roomas

Rooma on vahemereline kliima jahe, niiske talv ja kuum, niiske suvi. Temperatuurid juulis ja augustis saab kergesti ületada 90 kraadi Fahrenheiti (32 kraadi Celsiuse järgi), mille niiskus sobitada. Ülejäänud aasta kliima on meeldiv, madalatel temperatuuridel Uusehitise umbes 40 kraadi Fahrenheiti (4 kraadi). Detsember, jaanuar ja veebruar on kõige külmem kuu jooksul, kuigi elavhõbe harva kastab alla 30 kraadi Fahrenheiti (-1 kraadi Celsiuse). Lumesadu ei ole ennekuulmatu, kuigi harva koguneb.

Oktoobris ja novembris on Rooma rainiest kuud.

Kõrghooaega Roomas

Juunis, juulis, augustis vt raskeima turistide liikumist Rooma, sest paljud inimesed võtavad oma puhkuse suvel ajal koolivaheaeg. Kui te otsustate külastada kõrghooajal, valmis olla suured rahvahulgad ja pikad read on populaarne vaatamisväärsusi. Rain on võimalik, kuid ebatõenäoline, mistõttu suvel ideaalne vaatamisväärsusi, einestades välikohvikuid ja söömine gelato, mis on põhjus, miks paljud reisijad planeerida oma reise sel ajal.

Kevadel ja sügisel on ka populaarne hooaega reisijatele. Märtsil ilm on veidi erinev (ja jahedam) kui aprillis, kui linna hakkab soojenema. Püha Nädala (Easter Week, mis sõltuvalt kuukalendri on märtsis ja aprillis) on erakordselt kiire aeg Roomas, eriti te lähemale Vatikan. Vahepeal kerge ei ole kunagi nii kuldne ja heledamad kui see on oktoobris ja novembris. Pea meeles, et need on vaid mõned vesiseim kuud, kuid sügisel võib olla suurepärane aeg ära väiksemad rahvahulgad ja diskonteeritud tubade hindu.

Ei arvatakse välja, talvel on tegelikult väga hea aeg külastada, eriti neile, kes soovivad säästa raha majutuse, ja vaata, turismiobjektid ja saite ajaloolises keskuses ilma pikkade liinide ja purustamine rahvahulgad. Detsember kuni veebruarini näeb suhteliselt kerge ilm, mis võimaldab teil aeglustada ja võtta iga päev Roman elu, kuid kindlasti pakkida raske jope, müts, hubane sall ja soe kindad.

jaanuar

Jaanuaris temperatuur dip, kuid päikeselise päeva on samuti tõenäoline. Peetakse Rooma madalhooajal, on veel üsna palju asju, mida teha, sest Igavene Linn kunagi sulgub.

Sündmused, et kontrollida:

 • Suurim aastavahetus pidu on Piazza del Popolo, piiramine välja aasta muusika, tantsu ja vahuveini ilutulestikuga.
 • Epiphany 6. jaanuaril tähistab 12. jõulupühal.
 • Ka 6. jaanuaril hea nõid, La Befana , toob kommi lastele ja hommikul rongkäik keskaegse kostümeeritud inimesi toimub Vatikani.
 • 17. jaanuar on Saint Anthony päev, tähistame pühak lihunikud, koduloomad, korv tegijad ja hauakaevajaist.

veebruar

Ei erinevalt jaanuaris, veebruaris Roomas on külm, kuid peaaegu puudub turistid, mis tähendab, et teil on vaba voli nautida kapitali rahulikult tempos.

Sündmused, et kontrollida:

 • Rooma Carnevale on alguse tähistamine paastu, ei ole nii tuntud kui Veneetsia kuid see on lõbus kõik sama.

märts

Kevad võib olla ka hõivatud Roomas, sest tuhanded kristlased kari Rooma ajal Easter Week (kuuluvad millalgi märtsis või aprillis) külastada Püha Peetruse basiilika ja Vatikani muuseumid. Paljud hotellid kõrgeimat hinda selle aja jooksul.

Sündmused, et kontrollida:

 • Rahvusvaheline naistepäev või Festa Della Donna tähistatakse 8. märtsil.
 • Tuhkapäeval algas paast, mille paavsti Audience et hommikul. Hangi piletid võrgus Püha Tooli kodulehel .

aprill

Kui Püha Nädala langeb aprillis, pidulikud kulmineerub lihavõtted ( Pasquan ) mass Püha Peetruse väljak, täites suutlikkuse peaaegu 80000 palverändurid.

Sündmused, et kontrollida:

 • Suur reede pidulikud algab 05:00 mass Püha Peetruse basiilika, millele järgneb ristiteed, tõrvik valgustatud rongkäik.
 • Ülestõusmispüha mass on toimunud Püha Peetruse väljak kell 10 Paavst aadressid rahvahulga keskpäeval.
 • Ülestõusmispüha ( Pasquetta ), paavst omab massi Püha Peetruse väljak keskpäeval.
 • Rooma maraton toimub iga aasta aprillis.

mai

Järgnevatel päevadel Püha nädal, seal on keemistsentrid turismi, et olla kindel, et teie lennufirma ja reisikindlustust varakult.

Sündmused, et kontrollida:

 • 1. mai või Primo Maggio on riigipüha märgistamise tööpüha-tähistamine töötaja.
 • Swearing in of the new Swiss Guard happens at the Vatican on May 6.
 • In early to mid-May, Rome hosts the Internazionali BNL d’Italia (Rome Open) at the Stadio Olimpico tennis center.

June

In June, you’ll see a distinct rise in the number of tourists with young children, so be sure to book reservations to the most family-friendly sites ahead of time.

Events to check out:

 • Festa della Repubblica (Republic Day) is observed on June 2, commemorating the day in 1946 when Italy became a Republic.
 • The Festa di San Giovanni is an important festival with a celebration of dancing, music, and food.

July

Historically the hottest month of the year, temps can reach near 100 degrees Fahrenheit (38 degrees Celsius) and it can be quite muggy. Beat the heat inside churches and museums during the day, strolling along the streets at night, when Rome is at its most vibrant.

Events to check out:

 • Lungo Il Tevere Roma is a hip and happening event featuring in which temporary pop-up bars, restaurants, food stands, and music venues line themselves along the banks of the Tiber River.

August

August can be as hot as July with temperatures soaring under the intense Roman sun. However, since this is the time many Romans like to head to the seashore, the city can be surprisingly quiet.

Events to check out:

 • Isola del Cinema offers a summer film series on Tiberina Island, in the middle of the Tiber River.
 • Ferragosto (the Assumption) lands on August 15, a time for BBQs and the realization that summer in Italy will soon come to an end.

September

As kids go back to school, crowds start to thin out somewhat in September, and weather becomes a wee bit more pleasant. Days will still be warm, but you’ll feel autumn temperatures starting to creep in on cool evenings.

Events to check out:

 • The Sagra dell’Uva (Festival of the Grape) is a harvest event held early in the month at the Basilica of Constantine in the Forum.
 • The start of the all-important soccer (calcio) season! Forza Italia!

October

Fall colors and cooler temps abound, and so do arts, crafts, and antique fairs.

Events to check out:

November

Winter is just around the corner, but blue skies and warm afternoons linger.

Events to check out:

 • All Saint’s Day on November 1 is a bank holiday in remembrance of the dead.
 • Feast of Saint Cecilia at Santa Cecilia Church in Trastevere is on November 22.

December

As you might imagine, Christmas in Rome is magical, with elaborate nativity scenes everywhere and brightly colored lights strung throughout the streets of the historic center.

Events to check out:

 • During Hanukkah, go to Piazza Barberini to witness the lighting of a giant menorah.
 • Browse the Annual Christmas market in Piazza Navona.
 • Christmas Eve at the Vatican is where the traditional unveiling of the Baby Jesus occurs at the life-size nativity.
 • Midnight Mass on Christmas Eve is a special Roman tradition.