Paris Arc de Triomphe: A Complete Ziyaretçi Kılavuzu

Posted on

Paris Arc de Triomphe: A Complete Ziyaretçi Kılavuzu
Zafer Takı Paris ihtişam ve zarafet önemli bir sembolü olarak dünya çapında tanınır. Fransa’nın askeri cesaret (ve gururlu cetvel kendisi) anmak için 1806 yılında İmparator Napolyon I tarafından dikilen, noktada 50 metrelik / 164 ayak boyunda dekore kemer kron Champs-Elysées, şehrin en ikonik caddenin batı ucu, olarak bilinen Etoile 12 konumunun caddeler yarı-dairesel bir desen üzerinden yayılan (yıldız).

hem ikonik statüsüne olarak muzaffer hem karanlık tarihsel etkinliği var çağrıştıran Fransa başkentindeki history– yılında önemli bir yere nedeniyle, Arc de Triomphe Paris’in en turistik herhangi bir tam listesi üzerinde belirgin bir yere sahiptir.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Ünlü kemer Yeri Charles de Gaulle, Avenue des Champs-Elysées batı ucunda yer almaktadır (genellikle de Place de l’Etoile olarak anılacaktır).

Adres: Yer Charles de Gaulle, 8 idari bölgesinde
Metro: Charles de Gaulle Etoile (Hat 1, 2 veya 6)
RER: Charles de Gaulle Etoile (A Hattı)
Telefon: +33 (0) 155 377 377
sitesine

Yakın Alanlar ve Turistik keşfedin için:

  • Petit Palais,
  • Büyük Palais Ulusal Galeriler
  • Laduree Ekmek ve Çayevi
  • Ancak bu yıl sadece (tarihi restoran)
  • Guerlain (ünlü parfümeri ve güzellik enstitüsü)

Erişim, Saat ve Biletleri Açılış:

Ücretsiz olarak kemerin zemin seviyesine ziyaret edebilirsiniz. kemer erişmek için alt geçit atın.

Champs Elysées kaotik ve tehlikeli çapraz Göbekli girişiminde asla!

Üst erişmek için , size 284 adımları tırmanmaya veya orta seviyeye bir asansör almak ve üstüne 64 merdivenleri tırmanmaya.

Açılış Saatleri
Nisan-Eylül: Pzt-Paz, 10:00-11:00.
Ekim-Mart: . Pzt-Paz, 10:00-10:00

Bilet
Biletleri tırmanmaya veya kemer asansöre zemin seviyesinde satın alınır almaya.

18 yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz giriş
Paris Müzesi Geçiş Arc de Triomphe kabul içerir. (Raylı Avrupa’dan direkt satın)

Engelli Ziyaretçiler için Erişim:

Tekerlekli sandalye Ziyaretçi: Ne yazık ki, Arc de Triomphe sadece kısmen erişilebilir tekerlekli sandalye ziyaretçilere etmektir. Alt geçit tekerlekli sandalye ve kemer ulaşmanın tek yolu ile erişilemez girişinde araba veya taksi binmesi gereğidir. Ziyaretinizin personeli bilgilendirmek için bu numarayı arayın: +33 (0) 1 55 37 73 78.

orta seviyeye asansörle tekerlekli sandalye değil üstüne yoktur.

Sınırlı hareket kabiliyetine sahip ziyaretçiler kemer erişebilir ancak alt geçitten alma yardımı gerekebilir. Bir asansör olsa da, bakış açısını erişmek için 46 merdiven tırmanmak gerekir.

Ne zaman ziyaret etmek iyi zamanı?

bilinmeyen askerin alev yanıyor ve Champs-Elysées parıltılı ışıkları yıkandığı zaman, 6:30 pm sonra, bence, Arc ziyaret etmek için en iyi zaman. kemerin üstündeki gözlem güvertesi itibaren, Eyfel Kulesi, Sacre Coeur ve Louvre nefes kesici manzarası deposunda bulunmaktadır.

Önemli Tarihler ve Arc de Triomphe Hakkında İlginç Gerçekler:

1806: İmparatoru Napolyon Fransa’nın askerin anısına Arc de Triomphe yapımını emreder.

kemer Kral Louis Philippe yönetimi altında, 1836 yılında tamamlanır. Napolyon onun tamamlanması görmeyecekti. Bununla birlikte, sonsuza gururlu İmparatorun büyük boy ego– ile ve eşleştirebilmemizi anıtlar inşa etmek onun ihtiyacı ile ilişkili hale ediyor.

Kemerin taban ayrıntılı alegorik heykeller dört gruba bezenmiştir. En ünlü ikonik Fransız kadını, “Marianne”, savaş vermeleri yönünde çağrıda gösterir Francois kabalık “La Marseillaise” dir.
İç duvarları Napolyon savaşlarının 500’den fazla Fransız askeri adlarını görüntülemek; telef edenlerin isimleri altı çizilmiştir.

1840: Ben Arc de Triomphe aktarılır Napolyon’un külleri.

1885: Ünlü Fransız yazar Victor Hugo’nun cenaze kemerin altında kutlanmaktadır.

1920: Meçhul Asker Mezarı Arch altında göreve başladı, sadece iki yıl Birinci Dünya Savaşı kapattıktan sonra ve Mütareke Günü dolayısıyla Londra’da açıkladı benzer bir anıt ile tandem.

sonsuz alev her akşam mezarının üzerinde nöbet tutarak, 11 Kasım 1923 tarihinde ilk kez yanar.

1940: Adolf Hitler ve Nazi güçleri dramatik dört yıllık işgal başlaması münasebetiyle kemer etrafında ve Champs-Elysees aşağı Champs Elysées üzerinde yürürler.

1944: Müttefik kuvvetler ve sivil ikonik Parisli fotoğrafçı Robert Doisneau tarafından fotoğraflarla yakalanan neşeli bir olay, Paris kurtuluşu kutluyoruz.

1961: Amerikan Başkanı John F. Kennedy meçhul asker mezarı ziyaret etti. 1963 yılında kocasının öldürülmesinden sonra, Jacqueline Kennedy Onassis sonsuz bir alev Virginia Arlington Ulusal Mezarlığı’nda JFK için aydınlatılmış istedi.

Yıllık Etkinlikler & Aktiviteler 

Champs-Elysees öylesine doğal muhteşem ve fotojenik olduğu için, geniş cadde ve Bastille Günü kutlamaları (her 14 Temmuz) (Arch 2014 yılında başlayan yansıtılan göz kamaştırıcı bir ışık ve video gösterisi dahil) Paris’te yılbaşı partilerinin de dahil olmak üzere her yıl düzenlenen etkinlikler . cadde de Ocak ayı ortasına aracılığıyla geç Kasım dan güzel tatil ışıkları yanar.