Paris Au Lapin Agile Cabaret

Posted on

Paris Au Lapin Agile Cabaret

Paris (kelimenin tam anlamıyla, Çevik Tavşan) efsanevi Montmartre kabare Au Lapin Agile hakkında duyulduğundan, otantik bir Fransız onu sağlamak isteyen, “Şarkı, mizah ve şiir” onun doğum günü için evine arkadaşım almaya karar verdi deneyim. Pablo Picasso, Maurice Utrillo ve Toulouse-Lautrec sever tarafından sıkça kez (hepsi de içeride asılı tablolar var), kabare iyi Montmartre’ın sanatsal mirasını tutarak yirminci yüzyılın başından beri canlı eğlence dışarı çalkalama edilmiş ve canlı.

“Tavşan” gelmeden

Bir kalabalık zaten 9 pm önce oluşmuş. İnsanlar doğadan dokunmuş banklarda iconically pembe iki katlı evin dışında oturan veya heyecanla fotoğraf çekerken dış çit yaslanmış bulundu. Birkaç dakika saat 9’dan sonra, kapılar nihayet personel tarafından açıldı ve kalabalık yazlık küçücük, düşük asılı entryway içine bastırdı.

İlk izlenimler

girdikten sonra ben yapımında doğru kararı olduğu açıktı bir rezervasyon hafta before– cebimize istendi iken, listedeki adları olmayanlar keskin dışarıda beklemek söylendi ve sadece izin olacağını bilgilendirildi uzay bunun için izin eğer. Biz hızlı bir şekilde oyma ahşap masa ve banklar, ve boyama kaplı duvarlarla dekore ikinci katta büyük bir oda, bir dik merdiven eşlik. Bir piyano çalar zaten canlı melodi çalıyordu. Biz piyano yanındaki bir bankta içine sıkılmış ve bir sunucu bize dört şarap batırılmış kiraz ile tam bir ev special, kiraz şarap gözlük, uzattı.

pencereler vitray pencereler benzemeye canlı yağlarda üzerinde boyalı ise dışında piyanoda küçük bir spot ışığı, sadece iki ampul, parlak kırmızı bağbozumu abajurlar kaplı tavan seviyelerinden kapattı. I could gözlerimi biraz zorlayarak kadar sanat yapıtlarını, ben kabare uzun görev doğrulayan, eskiz, resimler ve petrol işlerinde aşılmıştır.

Belki de en çarpıcı çalışma çarpma plakası ve bir koruyucusunun, bir barda yanyana oturan içkilerini sürükleyici ve tahminen farklı nedenlerle farklı yönlere özlemle bakan resmeden bir yağlı boya oldu. Bu 1905 yapımı “Lapin Agile At” Picasso’nun oldu.

Kabare başlasın

oda bir kalabalık sadece birkaç turist büyülenme bakarak ile, ağırlıklı olarak Fransız müşterilerin oluştuğu görünüşteki ile, 9:30 pm tarafından tamamen doluydu. kalabalık (ve hiçbir gerçek pencere) ayrıca ısı anlamına geliyordu, bu yüzden biri olarak bir tişört giymek emin olun sizin layers– orası buharlı olsun eğilimindedir. şov başladı, ben orta masada “misafir” gece başladı Fransız şarkıları çeşitli tüm kelimeleri bildiğini görünce şaşırdı. Aynı misafirler soloları yapıyor ve köpek havlıyor ve yüz tokat atılması anları ile tam her şarkının, parçaları eyleme başladıktan sonra, bu gece için bize eğlenceli olacağını grup olduğunu fark etti.

Oda hemen bir ailevi izlenimi verildi ve sırt ailelerin birlikte bir piyano şan şarkıları etrafında saatlerce otururdu zaman gitti. şarap için bir aşk teyit Montmartre’a haraç ve baladlarına eski Fransa’yı resmeden nostaljik şarkılar, ben çabuk ben katılmak Masama bir şarkı kitabı vardı diledi.

“Kısmı “Les Chevaliers de la Table Ronde” ve öncesi okuldan beri benim kişisel favori – Yakında “non, non, non oui, Evet, evet” sırasında ise atlamak için bir şans var Alouette.”

Hareketler

Ana masada oturmuş grubun üyelerinin her biri yalnız performansları için yirmi dakika civarında izin verildi. müzik klasik Fransız şiir seti oluşuyordu Bunlar mizahi şarkılar En seslendirdi ve akordeon oynanan bir kadını mesmerizing– bulunan bir akustik gitar ve- hareket eşliğinde. Zamanda geri taşınmıştır o hem heyecanlı müzikhol ditties ile kalabalık ve “A Saint-Lazare,” bir zamanlar şimdi modern tren istasyonu işgal kadınlar hapishanesinde yaklaşık ballad’a bir hareketli yorumuyla onları susturdu olarak. kırmızı eşarp ile bir all-siyah topluluk kaplı her solist, canlı, beyaz saçlı yöneticisi, arasında, bir patlama sesiyle şarkı hayatta tutan sirk müdürünün görevini üstlenmiştir.

downsides

Genellikle Au Lapin Agile benim akşam zevk iken, söz birkaç daha az olumlu puan vardı. Eğer oturun önce, sadece kalkma son derece zordur ama aynı zamanda üzerinde banyolar inen koyu kadife perde geçmiş kafa nedeniyle kalabalık ve küçük bir alanda devam eden performansları gibi, tuvaleti kullanmak emin olun birinci kat. Ben geri bırakılmak da başka duraklama oldu dek “müzisyenin odası” beklemek söylendi, solistler kısa bir değişikliği sırasında ve bittiğindeki gitti. Ben, daha az kalabalık uzaydan biraz hava almak müzisyenler mevcut siyasi durumu tartışmak ve duvarlara asılı bakır tencere ve tavalar kabul dinlemek başardı gibi bu benimle iyi oldu. Ben üst kata izin verildiğinde zaman geldiğinde, ellerini iterek ile personel tarafından aceleyle ve “vite, vite.” tablolarda her alkol ve su hem satın alınabilir içecek menüleri vardır. Ancak, çalışma odası hiçbir sunucular vardır ve konuk bir şeyler içmek için bağırdı zaman siparişlerini hızla alındığını, gece yarısına kadar yakın değildi. Odanın karşı tarafında, bu yüzden kavrulmak kalmıştır. kesintisiz eğlence yaklaşık üç saat sonra, son metro ev yakalamak ve gece havada nefes amacıyla ayrılmaya karar verdi.

Au Lapin Agile – Pratik Bilgiler ve Açılış Times

Au Lapin Agile çekinceleri gerektirmez, ancak yüksek olan biri yapmak önerilir. Gece Ödeme çıkışta alınır.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Adres:  22, Rue des Saules
Metro:  Lamarck-Caulaincourt (hat 12)
Açık:  Salı-Pazar 9 saatleri arasında 1 ÖÖ. Pazartesi günleri kapalı.
Tel:  +33 (0) 1 46 06 85 87

Au Lapin Agile de giriş ve İçme:

kabare şu anda kiraz evi bir kadeh şarap içeren kişi başı € 24, bir giriş ücreti alır. Bordo bir bardak bira, orangeade veya Perrier € 6 iken uzmanlık, viski veya konyak ikinci cam, € 7 maliyeti. fiyatların herhangi bir zamanda değişebilir unutmayın.