Skip to main content

Paris Bastille Günü Kutlamaları

 Paris Bastille Günü Kutlamaları
Her 14 Temmuz, Paris (olarak anılacaktır Bayramı’nı kutluyor , La Fête de la Bastille veya La Fête Nationale 1789 yılında Bastille cezaevine ve 1789 Fransız Devrimi’nin ilk büyük olayın fırtınası işaretler, Fransızca).

Paris’in merkezinde Bastille hapishanesinin imha bunun kalıcı Cumhuriyeti kurmak için çeşitli iade monarşilerini ve kanlı devrimler alacağını rağmen demokrasi Fransa’nın ilk heyecanları sembolü olarak seçildi.

Amerikan Bağımsızlık Günü veya Kanada Günü ruhu içinde benzer şekilde, Bastille Günü Paris genelinde havai fişek ve yurtsever alayı su sıçramalarına şenlikli bir olaydır. Bazı yazlık açık hava geçitleri ve gevşek ambiyans hakkında daha fazla bilgi edinmek (ve katılan) ise Fransızca ve Parisli tarihini zevk için harika bir yoldur.

Olaylar ve Kutlamalar

2018 yılında Bastille Günü kutlamaları 14 Temmuz’da ancak ulusal tatil için çıkılan gün içinde sadece gerçekleşecek. Geçit ve kutlamalar arasında bu yılın özel etkinlikler için kapsamlı bir rehber, için, şehrin resmi web sitesini ziyaret . Ayrıca üzerinde ve tatil etrafında düzenlenen geleneksel etkinlikler ve festivaller üzerine bilgi için aşağı kaydırın.

Tatil ve Tarihçesi

Fransız resmi tatil için bu yararlı kılavuzu okuyun ve siz gerçekten getirmek için gereken kelime gerekecek Fête Nationale otantik, tamamen doğal bir şekilde (ulusal bayram)! Sonuçta, yerel dil hakkında bir şeyler bilen kültürün kendisi hakkında bilgi edinmek için iyi bir yoldur.

Bu tarihi illüstrasyon 14 Temmuz’da Paris’in merkezinde Bastille hapishanesinin fırtınası gösterir, daha sonra yangında harap ve yıkılmış bir müstahkem ortaçağ yapısı içinde yer 1789 cezaevi, geniş kollar mağazalarında nedeniyle hedeflenen ve fırtınası ile yapıldı isyancılar Fransız Devrimi’nin ilk heyecanları kritik bir andı. aslında Bastille’in fırtınası anmak değil, daha ziyade 1830 Devrimi “Les Trois Glorieuses” olarak bilinen rağmen bugün Colonne du Juillet, yerinde duruyor. ultracontemporary Opera Bastille şimdi kare kaplar ve burada ana cazibe.

Nasıl başka yerde bayram

Bu eğlenceli vesilesiyle Paris’te olamaz mısın? Eğer Fransa’nın ulusal tatil getirebilir dünyadaki diğer yerlerde bol worry– bile.

Geleneksel Bastille Günü Etkinlikleri

  • Havai fişek menüsünde neredeyse her zaman akşama etrafında semaları yanar genellikle Fransız başkentinde Bastille Günü kutlamalarına ve. Genellikle Eyfel Kulesi, Saint Germain des Pres semtinin yakınında başlatılan ve Montparnasse çevresinde, havai fişek görüntüler iyi bir noktadan almak için yeterli kadar yüksek sağlayarak, şehir etrafında diğer noktalardan yiyebilirsiniz. Bazı önerilen noktalar Centre Georges Pompidou, Montmartre, ya Belleville çatısından bakış açısı vardır.
  • Bal 14 juillet du dev dans partisi geleneksel tarihinde yapılan Bastille Bastille Günü öncesinde akşamı (baskın hapis kez durdu) (13 Temmuz). Farklı bir tema genellikle ayrıntılı kostümleri don ve canlı müzik dinlemek için bir fırsat sunmak üzere her yıl seçilir.
  • Şanzelize üzerinde geleneksel askeri geçit 14 Temmuz öğleden sonra ünlü Caddesi’nde Arc de Triomphe yakınında başlar ve Paris arasında yayılır. Bir hareketli haraç veya tantana ve durum? Zevk meselesi.
  • İtfaiyeciler Galalar: Fransa itfaiye binaları canlı gösteriler ve dans sunan Bastille günün fırsat için 13 Temmuz ve 14 halka kapılarını açarak bir unique– ve kesinlikle quirky– geleneğe sahiptir. Kitschy eğlenceli garantili. Bağışlar genel olarak kapıda istenir.

You may also like