Paris bezpečné pre turistov? Poradenstvo a informácie pre návštevníkov

Posted on

Paris bezpečné pre turistov?  Poradenstvo a informácie pre návštevníkov

Nasledovať ničivé teroristické útoky v Paríži, Bruseli, Nice a Berlíne, mnoho potenciálnych návštevníkov francúzskom hlavnom meste sa pýtajú, či je to naozaj bezpečné k návšteve Paríža.

Návštevníci mesta potrebujú k zisťovaniu informácií o aktuálnych bezpečnostných rád a vedieť podrobnosti o dopravu, služby, a všetky uzávery v meste.

Oficiálne Bezpečnostné správy v skutočnosti

Potom, čo v roku 2015 dôkladné 2017 teroristických útokov v Európe, veľa anglicky hovoriacich krajinách vydávajú cestovné návestí žiadajú občanov, aby mimoriadne opatrní a ostražitosti.

Nie sú však poradenstvo pred cestou do Francúzska.

Americké veľvyslanectvo  v Paríži vydala  Level 2 Cestovné Advisory  v máji 2018. odporúčaní sa uvádza, čiastočne

“Cvičenie zvýšená opatrnosť vo Francúzsku kvôli  terorizmu . Teroristické skupiny pokračujú vynesením možných útokov vo Francúzsku. Teroristi môžu zaútočiť s malým alebo žiadnym varovaním, zacielenie na turistických miestach, dopravných uzlov, trhy / nákupné centrá, miestne vládne zariadenia, hotely, kluby, reštaurácie, sakrálne, parkov, významných športových a kultúrnych podujatí, vzdelávacích inštitúcií, na letiskách a ďalších verejných miestach. “

Kanadské veľvyslanectvo vydala  informačný spravodaj  nasledujúce útoky v Paríži, ktorý je stále aktuálna v roku 2018, žiada ich občanom “vykonávať vysokou opatrnosťou kvôli súčasnej zvýšenej hrozbe terorizmu.” Austrálska ambasáda vydala podobné informačné správy , ako  má vo Veľkej Británii veľvyslanectvo .

Pochopenie bezpečnostnej správy

Spojené štáty vydáva dva druhy rád “Travel Alert” na “cestovnej Varovanie” a Hoci formulácia môže byť trochu mätúce, The “Travel Warning” je v skutočnosti vážnejšia z dvoch a má tendenciu byť zavedené, keď krajina je natoľko nestabilné, že cestovanie môže byť aktívne nebezpečné.

V ktoromkoľvek okamihu, niekoľko desiatok neustále nestabilné alebo nebezpečné krajina môže byť v zozname. Tam je všeobecný  “Worldwide opatrnosť”  v platnosti od júla 2018.

Ak je Worldwide Opatrnosť zavedené, rada z ministerstva zahraničných vecí je, že “americkí občania sa dôrazne odporúča udržať vysokú úroveň bdelosti a praxe dobré povedomie o situácii.”

Čím menej závažné “Travel Alert” je zvyčajne vydané v reakcii na konkrétnu udalosť alebo podmienka, ako búrka, plánovaných protestov, potenciálne sporných voľbách, a to aj športových udalostí s históriou tvorby násilnej výbuchy medzi fanúšikmi.

Obvykle existuje päť alebo šesť krajín na zozname z rôznych dôvodov. Ak dôjde k očakávanému problém v ľubovoľnej krajine, a to by s najväčšou pravdepodobnosťou generovať “Travel Alert”, zvyčajne po relatívne krátku dobu.

Pochopenie vyhnutie sa vykonáva zložitejšie, pretože niektoré spravodajské služby, blogeri, alebo sociálne médií môžu počuť o “cestovnej Alert” alebo “cestovná Advisory” a zopakovať to ako “Cestovné varovanie”, keď sa o ňom zmieniť. Takže nepredpokladajte, vaša cesta je v nebezpečenstve, kým sa zistiť podrobnosti priamo s ministerstvom zahraničia.

Je bezpečné Návšteva Paríža v tomto roku?

Žiadny z týchto rád je na úrovni nalieha občanov, aby sa zabránilo cestovať do Francúzska. Existujú dôvody pre cestujúcich a spôsoby, ako zvýšiť svoju bezpečnosť pri cestovaní.

US Department of State žiada občanov, aby sa zapísať do  inteligentného Traveler pre zápis programu  (STEP), ku ktorému pomáha veľvyslanectvo vás upozorní v ťažkých časoch. STEP je bezplatná služba, umožňujúca občanom a občanov cestujúcich a žijúcich v zahraničí sa zapísať svoju cestu s najbližším veľvyslanectva USA alebo konzuláte USA.

Program tiež pomáha svojich rodinných príslušníkov v kontaktovať vás na cestách by mal byť núdze.

Parížskeho dohovoru a návštevníci úradu poskytuje užitočné  informácie o bezpečnosti  pre návštevníkov. Ak ste v Paríži, sledovať všetky výstrahy zabezpečenia môže byť vydané orgánmi na list, a zostať vedomí a bdelý. French Morava ponúka aktualizácie a vysvetlenia bezpečnostných opatrení.

France výrazne posilnená bezpečnosť od útokov, mobilizovať viac ako 115.000 policajné a vojenský personál k ochrane Paríž a zvyšok územia Francúzska. Napriek tomu je na návštevníka držať krok s spravodajstvo a čítať informácie poskytnuté americkým ministerstvom zahraničných vecí, rovnako ako francúzske a Paríži cestovného ruchu stránok. A ak je to s vedomím, že je potrebné udržať si vedomý pri vašich cestách robí nepokojný a nervózny cestovanie, možno to nie je najlepší čas na návštevu miest v Európe, ako je Paríž.