Paris Bisiklet Kiralama: Nasıl Velib’ Şehir Scheme Kullanılır?

Posted on

 Paris Bisiklet Kiralama: Nasıl Velib' Şehir Scheme Kullanılır?

Bütçe Dostu Şehir Planı Hakkında Her

2007 yılında başlatılan Paris şehir bisiklet kiralama düzeni, Velib’ şimdi 20.000’in üzerinde bisiklet ve şehir etrafında 1,800 kiralama istasyonları muazzam bir filo sayar (kabaca ‘özgürlük bisiklet’ çeviri). Bu Paris, halk ve turistler tarafından hem etrafında almak için son derece popüler hale gelmiş, ve belki çok daha bisiklet dostu yerine kenti dönüşmüştür.

Velib'(özellikle güvenliğine ilişkin notlarımı bakınız) dezavantajları var iken geleneksel kiralama dükkanı vazgeçmek tercih ederseniz, bu, bisikletle Paris almak kolay yollarından biri olabilir. Ben çok şema için bir sonraki gezi bir koşuşturma vermek planlıyorsanız Çantanızı birini getirmek öneriyoruz – hayır bisiklet kaskı kiralama ‘Velib ile kullanılabilir, ancak, farkında lütfen.

Konsept: Pay ve git

Velib arkasındaki konsept oldukça basit: Bir gün ya da bir hafta boyunca bir bisiklet kiralamak (eğer kabaca her 300 metre / herhangi bir mahallede 984 fit bulacaksınız) sermaye etrafında herhangi istasyonunda kredi kartı çalmak. Eğer gün veya hafta boyunca istediğiniz kadar birçok geziler için küçük bir sabit ücreti ödeyecektir. Belirli bir seyahate az 30 dakika boyunca bisikleti sonunda ise, yukarıda ve düz “abonelik” ücretlerin ötesinde ücret alınmayacaktır. Eğer herhangi Velib’ noktasında düşüyorlar özgürsünüz bu– Kiraladığınız istasyona bisiklet dönmek zorunda değilim. Bu kiralık dükkan karşılaştırılır sisteme bir kesin nimet olduğunu. Self-servis istasyonları günde 24 saat ve yedi gün başka bir avantajdır haftada açıktır.

Kredi kartı depozito tahsil edilecektir (şu anda € 150, ancak bu herhangi bir zamanda değişebilir) bisiklet düzgün döndü ve iyi durumda bırakılır sağlamak için. Hatta bir kilit ile, gözetimsiz bırakmak değil emin olun: hırsızlar güçlü araçlar bile zor kilitleri dilimlemek bu günlerde var. , Kiralama kullanarak ve sonraki sayfada Velib’ bisiklet döndürmek için prosedür hakkında daha fazla bilgi.

Ama … Güvenli mi?

Yalan olmaz. Paris’te bir bisiklete binmek stresli ve güvenlik koşulları bakımından ideal değildir olabilir. Trafik yayalar her zaman yol geçişi kurallara uymayan, genellikle ağır olduğunu ve şehir tek yönlü yollar, döner kavşaklar ve yoğun kavşaklar doludur. Ben ve yalnızca yerel trafik kurallarına danıştıktan sonra yoğun yollarda bisiklet kullanmayı denemek için sadece deneyimli kentsel bisikletçi tavsiye ediyorum. trafikte bisikleti alışık olanlar için, yine Velib kullanabilirsiniz, ama Bois de Boulogne veya Bois de Vincennes gibi alanlarda park edip döngüsü okunur yollarında kalmak baş güçlü önermek istiyorum.

Diğer bir konu, az önce bahsedilen, size ‘Velib kullanmak kask bulmakla karşılaşabilir zorluğudur. Bazı ciddi yaralanma veya ölümcül kazalara karşı koruyan kasklar için hiçbir önemli kanıtlar var iddia, ancak birçok uzman yolunda büyük zarar kendinizi korumak için gerekliliği konusunda ısrar ediyor. Eğer belirlenen yolları üzerinde kalmak bile, yine de düşüp başını yaralayabilir.

Genel olarak, Velib’ kentsel bisikleti ile bazı deneyime sahip olanlar için şehir etrafında almak için harika bir yol olabilir. Eğer trafik kurallarına tanımaya ve yol hakkı var çünkü, arabalar, yayalar ve diğer bisikletçileri saygı edeceğini düşünmeyin gibi uzun mantıksal güvenlidir. Savunmaya ve alertly sür.

Velib’ Makineleri Nasıl Kullanılır: Bisikletler, abone ödeme ve Geri

Velib’ kullanma biraz ilk başta karmaşık görünebilir, ancak verdik kez bir daha kolay ve daha kolay hissetmelisiniz deneyebilirsiniz.

Kiralayın ve Öde Nasıl

Eğer kısa süreli bir kullanıcı iseniz, bir gün ya da bir hafta boyunca bir Velib’ bisiklet kiralayabilirsiniz. Sen bisiklet depozito bastırmak için bir kredi kartına ihtiyacınız olacaktır. Bir gün veya hafta (için sabit bir ücret ödeyecek burada akım oranlarını görmek dönem boyunca istediğiniz kadar geziler için). Bu geziler hiçbirinde az 30 dakika boyunca bisiklet kullanıyorsanız, yukarıda ve sabit ücret ötesinde ücret alınmayacaktır, ancak uzun yolculuklar için bisiklet almak varsa, artan ekstra ücrete tabi olacak. Sizin mevduat hesabınıza otomatik olarak yeniden yatırılır.

Adım adım talimatlar bisikletini almak:

Eğer uzun süreli abonelik satın almak istiyorsanız, bu sayfaya bakın .

Bisiklet dönersek

Eğer bisiklet ile bittiğinde, şehir etrafında herhangi Velib’ istasyona geri. Onlar günde 24 saat açık.

  • bisiklet sonrası içine olabildiğince uzağa sıra bisiklet klibi itin. Bu işlemi doğru yaptık, bir yeşil ışık ve iki bip sesleri takip turuncu ışık göreceksiniz. Bu başarıyla kilitli böylece bilirim ve bisiklet döndü sağlar.
  • Eğer bisiklet iade edildi dair kanıtımız var bu yüzden istasyonundan bir makbuz yazdırma. Depozito kredi kartınıza geri yeniden yatırılır.

Böyle bisiklet özellikleri ve güvenlik tavsiyelerine olarak ‘ve bilgi almak için Velib nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesine bakın .

Son Düşünceler: Velib Kullanmak için En İyi Times’

En bisikletler mevcuttur olması muhtemeldir zaman: olabilecek bir soru zamanlama nedir? Hafta içinde, sabah ve geç öğleden sonraları yoğun banliyö saatlerinde ‘Velib kullanmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz (kabaca 7-10 am ve 5-7: 30 pm) motosikletlerin büyük olasılıkla olduğundan, alınacak. Daha sonra akşam hafta sonları erken sabahları ve bir yolculuk için ideal olabilir. pik gündüz saatlerinde bir bisiklet bulmak zor olabilir.