Paris, Fransa Sürüş

Posted on


Büyük Avrupa şehirlerinin çoğunda olduğu gibi, Paris mükemmel bir toplu taşıma sistemi barındırıyor. Onun kapsamlı metro, otobüs, tramvay ve şehirlerarası tren ağları turistler ve yerel halk çoğu yerde arasında kolayca etrafında almak için izin verir. Arabalar güçlükle sokaklarda kayboldu ederken, yerel belediye hükümeti özellikle daha yalnızca yayalara bölgeleri açarak, kent sınırları içinde kullanılan insanların cesaretini sıkı çalıştı.

Kısacası, Fransız sermayesi iki saatlik bir otobüs sürmek tahammül istekli veya pahalı taksi göze ve şehir genelinde ücretleri paylaşım binmek sürece sürüş pratik bir yükümlülüktür Los Angeles benzemez. Paris’te, aksine, hiç sürücü koltuğunu almadan kolayca sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Ve en çok turist, aslında, genellikle harfine kurallara uymaz agresif sürücüler için bir üne sahip bir şehir olduğundan direksiyonuna almamak.

Tabii ki, bazılarınız gerekebilir veya sadece bir ya da bu nedenle, ışığın kentinde sürücü tercih ederim. Bunu yaparsanız, bu size ilk Paris’te sürüş temelleri tanımak duyması çok önemlidir. güvende olmak için sürücülerin, yolun bazı temel kuralları ve ipuçları için gereksinimler hakkında tüm öğrenmek için okumaya devam edin.

Gereksinimleri Sürüş

Bir motorlu araçta Paris sokaklara önce ilk tüm yasal üsleri kapalı ettik emin olmak gerekir. arabada yanınızda gerekli tüm belgeleri ve malzemelere sahip kontrol etmeden önce tekerleğin arkasına asla. Bazı durumlarda, başarısız Eğer cezaları neden olabilir bu öğeleri Eğer çekti ya kolluk tarafından yardım edilmesi gerektiğini sahip olduğunu göstermek için.

Paris’te sürüş yardımcı olacak esaslı kontrol listesi

Eğer yollar isabet önce yanınıza şunları olduğundan emin olun:

 • (Araba senindir ise) karşılık gelen kayıt veya sahiplik belgesi ile geçerli ehliyet her zaman gereklidir. Fransa’da sürücü en az 18 yaşında olmalıdır. Bir öğrenci sürücüsü nezaret yetişkin eşliğinde bile Sürüş izinleri, Fransa’da geçerli değildir.
 • Sürücü için geçerli bir pasaport ve tüm yolcular arabada seyahat.
 • Eğer olduğundan emin olun geçerli sürücü sigortası . Eğer bir araba kiralama, bu kira sözleşmesi dahil edilmelidir, ama her zaman ve araba planı herkese düzgün sigortalı olmadığını bir kez daha kontrol edin. Arabada yanınızda sigorta poliçesi kanıtı tutmak emin olun.
 • Arabanızda arkasında bir karavan, tekne veya başka bir aracı çekiyorsanız ediyorsanız , bu köken veya araba kendisinde bir eşleştirme, yapışkan etiket ülkeniz için lisans bilgilerini taşımalıdır. Örneğin, Büyük Britanya’dan veya başka bir Avrupa ülkesinde bir sürücü araba ve çekilirken öğe hem bir “GB” veya Avrupa Birliği etiketi görüntüler.
 • Bir yüksek görünürlük, yansıtıcı yelek durumda bir kaza olsun. Fransız yasaları bu noktada nispeten sıkıdır: Eğer yol kenarında yardım çağırmak zorunda anlamına gelen bir araba kazası veya olaya dahil olup olmadığını, Çıkmadan önce bir yüksek görünürlük yelek koymak kurallara göre araba ve böylece naklettiğinize tüm yolcular bulunmaktadır. Araba ile seyahat eden dört sizin varsa, dört yelekler hazır olduğundan emin olun. Araba şirketleri genellikle bu sağlar, ancak arabada doğru sayıda sağlamak için önde sormak sağlayacağız.
 • Bir uyarı üçgeni size yol veya otoyol tarafına çekmeye gerektiren bir kaza veya trafik olayla ilgili olsun durumda diğer sürücülere gösterilecek.
 • Baş ve kuyruk ışıkları için yedek ampuller tam bir set halinde bir ihtiyaç ya da daha fazla hava karardıktan sonra dışarı yakmak edilir.
 • Eğer gözlük varsa, yanınızda yedek bir çift tutmalısınız , gözlük var kırmak ya da başka şekilde zarar görmüş durumda, arabada.
 • Eğer İngiltere’den bir araba iseniz, far konvertörler gereklidir.
 • Eğer Paris’in merkezinde sürücü planlıyorsanız, bir “Crit’Air” rozeti gerekebilir araç şehrin belli bölgelerinde uygulanan anti-kirlilik standartlarına uygun gösteren. Yetersiz puan alan Arabalar bu bölgelerde götürmek mümkün olmayabilir veya belli “zirve kirliliği” saatlerde kısıtlanabilir. Şüphe halinde bu düzenlemeler hakkında araba kiralama ajansı değildir.
 • Aracınız için bir alkol ölçer testi. Araçta biri olması teknik olarak Fransa-her ne kadar bu yönetmelik çoğunlukla zorlanmaz gereklidir. Yine de, tüm diğerlerinde olduğu gibi bu konuda yasa izleyin tavsiye etti.

Paris’te Road Kuralları

kural ve Fransa’da düzenlemeleri Sürüş eve geri alışık olanlardan dramatik farklı olmayabilir, ama bu pasta kolay olacak yollar kullanarak üstlenmesi gerektiğini anlamına gelmez. Eğer sürücü denemeden önce yolun aşağıdaki kurallara tanıyın.

 • Emniyet kemerleri ve carseats: Sürücü ve araçta bütün yolcular emniyet kemerlerini takmalıdır. Ayrıca, 13 yaşın altındaki çocuklar ya carseats binmek veya kendi yaş ve boy için uygun emniyet kemeri takılması gerekir. Altına veya bir yaşında etrafında bebekler ve küçük çocuklarda her zaman arkaya bakan carseats binmek gerekir. Tüm yolcuların uygun emniyet kemeri takılması sağlamak için sürücünün sorumluluk.
 • 13 yaşın altındaki çocuklar ön yolcu koltuğuna binmek için izin verilmez mevcut tüm arka koltuklar ya küçük çocuklar tarafından işgal edilmiştir veya uygun emniyet kemerleri takılı değil sürece.
 • Alkol kan seviyeleri: Fransa’da, sürücüler için izin verilen alkol kan düzeyi 0.02 yüzde, son derece düşüktür. Biz bile tek içki tüketilen varsa sen hiç tekerleği yapmayız öneririz. Sürücüler izin verilen seviyelerin üzerinde alkol seviyeleri ile kenara çekip için para cezası ve hatta hapis dahil cezalar, ciddi olabilir.
 • Düşük ışın ve farları kullanılması: yerleşim alanlarının dışında sürüş yaparken hem gündüz hem de gece saatlerinde lowbeams (kısa farlar) kullanmanız önerilir. Bu birkaç ışıkları ile ülke yollar ve alanları içerir. Orada karşıdan gelen trafik var veya başka bir aracı yakından takip zaman yüksek kirişler kullanmak asla; bu durumlarda / daldırma onları düşürmek için başarısız para cezaları ve cezalar neden olabilir.
 • Sağdan giden trafiğe yol verme: Fransa’da sağdan gelen trafiğe yol vermek için hala adettendir, hatta o (belirtileri olmadan karmaşık kavşaklarda gibi) çok net yapılmış değil vakalarda. Ne zaman bir kırmızı kenarlıklı bir üçgen biçimli tabelasını göreceksiniz kavşaklarda, araba garajlarında sağdan trafiğe yol vermek ve siyah bir “X” ile işaretlenmiş veya gerektiği okuduğunuz hemen önünde bir işaret görmek yerlerde Vous n ‘avez pas la priorité (önceliği yok). Şüpheye düşerseniz, gereksiz riskler almayın ve sağdan yaklaşan araçlara yol vermek.
 • Hız sınırları: Tüm hızlar kilometre gösterilmiştir, bu yüzden iyi bir dönüşüm hesap makinesi kullanılması önerilir ve ölçüm ve mesafeleri yargılamak o mod düşünerek alışmak. Meskûn ve şehirlerde, hız limitleri genelde en fazla 31 mil saatte / 50 km uzaklıktadır. Şeride geçen / sollama kullanırken Paris yakınında en otoyollar ve otoyollardan günü, genellikle 80km minimum hız var. Görünürlük veya yol koşulları kötü (yani yoğun sis, sel yağmurları veya kar) olduğunda, hız limiti otomatik olarak tüm yollarda 50 km / saat azalır.
 • Döner kavşaklar / trafik çevreler: Bu kafa karıştırıcı ve kullanımı zor olabilir; Bunlara sürerken çok dikkatli atın. Şanzelize ucunda ve Place de la Concorde de Arc de Triomphe trafik çevreler (agresif sürücüler için özellikle kötü üne sahip;. Paris ve Fransa’da trafik çevrelerinde sürerken mümkün olduğunda önlemek, kural olmasıdır zaten çemberin üzerinde bu yol hakkı var. çevrelerin saat yönünde devam edin.
 • Şeritleri ve çıkış Hızlı şeritler: Bunlar çevre yolu (aşağıya bakınız) dahil tüm Parisli karayolları üzerinde aşırı soldaki genellikle. Olanlar için Çık şerit sağında bulunmaktadır. Sizin çıkış yakında olmadığı sürece doğru şeritte sürüş kaçının.
 • Parisli çevre yolu / otoyol (Periphérique): Paris olarak bilinen muazzam bir dairesel karayolu ile çevrilidir la Périphérique’ye. İçine ya da Paris dışına seyahat Sürücülerin çoğu bunu önlemek için mümkün olmayacaktır, ancak herkesin bildiği stresli ve meşgul. Bu kadar sağa çıkış koridoruna ile dört şeritli oluşmaktadır. Sen sağdan bu genelge karayolu üzerine birleştirilmesi arabalara yol vermelidir. Dairesel yolda akım hız sınırı 70 km / saat veya saatte 45 mil olduğunu. Güvenli ve sanely gezinmek için nasıl tam öneri için bu sayfaya bakın bu oh-so-Paris otoyol.
 • Cep telefonları: araba hareket halindeyken Hücresel ve cep telefonları gibi diğer elektronik cihazlar sürücüler tarafından kullanılamaz. Eller serbest cihazlar ya izin verilmez. Para cezaları bu kuralı bozduğu için yerinde yayınlanabilir.
 • Gaz / yakıt istasyonları: Orada çevresinde birçok gaz istasyonları Periphérique (çevre yolu), ancak Paris’in merkezindeki az. Size en yakın olan bulmak için Google Haritalar veya başka bir harita uygulamasını kullanın. Ayrıca edebilirsiniz gece yarısı saatlerinde açık benzin istasyonları listesi için bu sayfaya bakın Paris ve çevresinde.
 • Ücretli yollar: Genellikle münhasıran sürüş ve yakın Paris zaman ücretler ödemek zorunda kalmazsınız. Ama ya diğer Fransız şehirlerden yolculuk kesinlikle bazı paralı yollardan geçmek zorunda anlamına gelecektir ve ücretleri oldukça pahalı olabilir. Başlıca banka ve kredi kartları genellikle ödeme olarak kabul edilir. Belirli bir seyahate ödemeniz gerekebilir ne kadar hesaplamak için bu sayfaya bakın .
 • Kornalar ve ışıklar: hayal kırıklığı ifade etmek için korna kullanmayın; sadece diğer sürücülere, yayaların veya tehlike bisikletlilere uyarmak için kullanılmalıdır. Aynı farları yanıp sönen doğrudur: Sadece başkalarını uyarmak için bu kullanın.
 • Bisikletliler ve yayalar için dışarı izlemek: uzayın bisikletçi ve yayalar bol verdiğinizden emin olun. Onlar her zaman trafik kurallarına uymayan ve Paris’in merkezinde, onları şerit arasındaki sıkıştırma ve onlar geçiş hakkı yok bile trafiğin önünde kesmek için izlemek çok önemlidir. Yoğun kavşaklarda hem bisikletçiler ve yayalar için dikkat ve bunları geçmişte taşırken bunlara bolca yer vermek.
 • Acil bir durumda: Eğer bir trafik kazasında veya acil yardıma ihtiyaç duyarsanız, bir Fransız olmayan telefondan (bir Fransız hücre üzerinde) 15 veya 112 çevirin. Eğer başka bir araba ve / veya herhangi bir yaralanma içeren bir araba kazasında ise polis gelene kadar yerinde kalmalıdır. Ayrıca bununla birlikte minör bir kazaya karışan diğer herhangi insanların ve arabaların isim ve araç tescil numaralarını aşağı çekmek için emin olun.
 • Fransız trafik kanun ve yönetmeliklere hala İngilizce Daha fazla bilgi için , bu sayfaya bakın .

Paris Park

Çoğu insan Paris’in merkezindeki sürüş kaçının nedenlerinden biri park bulmak oldukça zordur olmasıdır. En mahallelerde, mevcut lekeler genellikle zaten sokakta alınır ve kullanılabilir olduklarında, belirli saatlerde hariç, bunları kullanmak için ödemek gerekecek.

Neyse ki, aynı zamanda şehrin çok sayıda yeraltı garajları vardır mavi arka planlar karşı “P” işaretleri ile kolayca tanımlanabilir. Girdiğinizde garajında park ödemek için, otomatik makineden bir bilet alın. Eğer çok çıktığınızda (nakit veya banka kartı ile) ödemek zorunda kalacak. Bu garajlar çoğu saatlik olarak şarj; Düz yarım gün veya tam gün ücreti dayalı bazı şarj.

Sen popüler turistik bölgelerinden ve şehir etrafında kalabalık alışveriş bölgelerinde otoparklar bir haritasını görebilirsiniz burada .

Renkler, şimdiki sokak otopark fiyatları ve saat, tipik park işaretleri ve anlamları frenlemek için bir kılavuz da dahil olmak üzere Fransa’nın başkentinde, park hakkında daha fazlası için, Paris turizm bürosu web sitesinde bu sayfaya bakın .

Paris’te rent a car mı?

Birçok turist daha rahat basitçe yerel toplu taşıma ve Fransa’nın hızlı, güvenilir trenler güvenmek bulacaksınız, diğerleri etrafında almak için bir araç kiralama dikkate almak gerekir. Paris’te bir araba kiralama düşünmelisiniz Birkaç kez:

 • Kişisel veya adam yalnız Hareketlilik sınırlıdır
 • Sen şehir dışına birden günlük geziler almaya planı (raylı sistem ziyaret etmek isteyebileceğiniz birkaç yerlere götürecek, ancak eşyalarını bir sürü var ya da zamanlama ve nerede olduğu hakkında esnek olmayı tercih ederseniz, isteyebilirsiniz drive)
 • Sen Paris’in uzak bir banliyösünde kalıyorsun

zaman ve para Paris’te bir araba kiralamak için buna değer olmadığı konusunda bizim tam tavsiyesi bakın