Paris Güvenlik İpuçları: Turistler için Önerileri ve Uyarılar

Posted on

Yolculukta sırasında Tatsız Olayları Nasıl kaçının

Paris Güvenlik İpuçları: Turistler için Önerileri ve Uyarılar

Paris istatistiksel Avrupa’da en güvenli büyük metropollerde biridir. Şiddet suç oranlarının pickpocketing dahil olmak üzere bazı suçlara rağmen, oldukça yaygındır, burada oldukça düşüktür. Bu temel Paris güvenlik ipuçları ardından Paris’e gezi tehlike ve sorunlarını önlemek sağlanmasında uzun bir yol olabilir.

Yankesicilik En Yaygın Suç mı

Yankesicilik Fransız başkentinde turist hedefleyen en sık rastlanan suç şeklidir.

Sonuç olarak, her zaman özellikle tren, metro istasyonları ve herhangi popüler turistik alanları gibi kalabalık yerlerde, kişisel işlerine uyanık olmalıdır. Para kemer ve seyahat çekleri kendinizi korumak için mükemmel yollarıdır. Ayrıca, bir anda sizinle nakit fazla 100 $ zorunda kalmamak. senin otel odasında kasa içeriyorsa, değerli veya nakit saklamak için kullanabilirsiniz.

Hiçbir zaman gözetimsiz çantalarınızı veya değerli eşyalarınızı bırakın metro, otobüs ya da diğer ortak alanlarda. Sadece bunu yaparak hırsızlık riski yok, ama sahipsiz çanta bir güvenlik tehdidi olarak kabul edilebilir ve hemen güvenlik görevlileri tarafından yok edilebilir.

Seyahat sigortası esastır . Genellikle uçak bileti ile birlikte seyahat sigortası satın alabilirsiniz. Uluslararası sağlık sigortası da akıllı bir seçimdir. Çoğu seyahat sigortası paketi opsiyonel sağlık kapsama sunuyoruz.

Ben bazı Alanları kaçınmalıdır?

Biz şehrin tüm alanlarda% 100 güvenli olduğunu söylemek istiyorum.

Ama dikkatli özellikle geceleri bazılarında garanti veya bir kadın olarak tek başına seyahat ederken edilir.

Tek başına seyahat ederken Özellikle çevresini önlemek gece geç saatlerde metro Les Halles’in, Chatelet, Gare du Nord, Stalingrad ve Jaures’e veya sokaklar kalabalık daha az göründüğünde. Genel olarak güvenli olmakla birlikte, bu alanlar zamanlarda çete faaliyeti liman ya da nefret suçlarının site olduğu bilinmektedir.

Buna ek olarak, karanlıktan sonra vb Saint-Denis, Aubervilliers, Saint-Ouen’de Kuzey Paris banliyölerinde seyahat önlemek . Yukarıda belirtilen alanlara ziyaretçiler aynı zamanda bir din veya siyasi hareketin üyeleri olarak onları tanımlamak oldukça görünür takı veya elbise giymesinin çekmemeye tutarak ve kaçınarak tarafından önlem alabilir. Bu basın geçtikçe, antisemitik ve diğer nefret suçları Paris bölgesinde artış olmuştur, ancak büyük ölçüde surların dışında işlenen edilmiştir.

Bazı Gezginler diğerlerinden daha hassas musunuz?

Kısacası, ve ne yazık ki, evet.

Kadınlar özellikle uyanık olmalıdır geceleri yalnız yürürken ve iyi aydınlatılmış alanlarda kalmalı. Paris istatistiksel kadınlar için güvenli bir yer iken Ayrıca, bu gülümseyen veya erkeklerle uzun süreli göz teması Bilmiyorsanız yapmamak için iyi bir fikirdir: Fransa’da, bu genellikle avans yapmak için bir davetiye olarak yorumlanır (maalesef) ‘dir.

Paris’i ziyaret LGBT ziyaretçi ve eşcinsel çiftlerin  genellikle kentte memnuniyetle ve çoğu yerde ve durumlarda güvenli ve rahat hissetmelisiniz. Ancak, bazı belirli koşullar ve bölgelerde almak için önlemler önerdi vardır.

Son aylarda ve yıllarda, ne yazık ki, anti-semitik saldırılarda bir artış olmuştur Paris’te ibadet ve iş Musevi yerlerde.

Bu ciddi bir husustur ve polis anlamlı (örneğin Marais Rue des Rosiers gibi) büyük Musevi toplulukları sayma sinagogları, Musevi okullar ve şehir alanlarının korunmasını pekiştirdiniz, ben ziyaretçileri güven vermek istedikleri Musevi inanç turist üzerinde hiçbir saldırılar rapor edildi. Şiddetle Paris’e geliyor güvende hissetmek Musevi ziyaretçileri teşvik ediyoruz. Bu Avrupa’nın en büyük ve en canlı Yahudi geçmişleri ve topluluklardan biri vardır ve, genel olarak, birçok mahalle ve durumlarda Musevi kültürünü kutluyor bir şehirde güvenli hissetmelidir. İhtiyat hep geceleri özellikle geç, tavsiye edilir.

Paris ve Avrupa’daki son Terörist Saldırı sonunda Güvenli Ziyaret mı?

Son yıllarda trajik ve korkutucu terörist saldırıları sonrasında birçok kişi anlaşılır sarsılmış ve ziyaret hakkında endişeli hissediyor.

ertelemek ya da seyahati iptal edip benim tavsiyesi de dahil olmak üzere saldırılar hakkında daha fazla bilgi, okuyun.

Yolu Güvenli Kalmak ve Trafik ile başa çıkmak

sokaklar ve yoğun kavşakları geçerken Yayalar özellikle dikkatli olmalıdır. Sürücüler Paris’te çok agresif olabilir ve trafik yasaları sıklıkla kırılır. açık yeşil olduğunda bile karşıdan karşıya geçerken, ekstra dikkat çekmek. Ayrıca (teoride ve belki vardır) yalnızca yayalara görünmek belli alanlarda otomobiller için dikkat edin.

Paris’te Sürüş tavsiye edilmez ve tehlikeli ve ağırlaştırıcı ikisi de olabilir. Park yerleri sınırlıdır, trafik yoğun olduğu için ve düzensiz sürüş yaygındır. Eğer sürücü gerekiyorsa, yukarı güncel uluslararası sigorta olduğundan emin olun.

Taksi ile seyahat ederken , taksi almadan önce taksi yolculuğu minimum fiyat doğrulamak için emin olun. Gerekirse Paris taksi sürücüleri habersiz turist fahiş, yani metre izlemek emin olun ve soru sormak için alışılmadık bir durum değildir. Ayrıca, bir harita yardımıyla önerilen bir rota vaktinden sürücüyü veren iyi bir fikirdir.

Paris’te Not Acil Numaralar

Aşağıdaki sayılar tüm (mevcut Ankesörlü telefonlardan dahil) Fransa’da herhangi bir telefondan ücretsiz aranabilir:

  • Tıbbi Acil Durumlar: Dial “15”
  • İtfaiye: Dial “18”
  • Polis: Dial “17”
  • İlaç Bilgisi Hizmeti: 0 800 23 13 13
  • AIDS / HIV Bilgisi Hizmeti: 0 800 840 800
  • Zehir tedavi merkezi: 01 40 05 48 48
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar: 01 40 78 26 00
  • SOS Médecins (doktorlar): 01 47 07 77 77
  • SOS Dental (diş) 01 43 37 51 00
  • SOS yanmalar (Hopital Cochin): 01 58 41 41 41

Sermaye Eczaneler

Çoğu Paris mahalleler kolayca yanıp sönen yeşil haç tarafından kabul edilebilir sayısız eczaneler var. Birçok Parisli eczacılar İngilizce konuşan ve bu tür ağrı kesiciler veya öksürük şurubu olarak reçetesiz ilaçlar sağlayabilir. En reçetesiz ilaçlar için eczaneye kafa gerekir böylece Paris, Kuzey-Amerikan tarzı eczaneleri bulunmamaktadır.

Büyükelçilik Sayılar ve İletişim Bilgileri:

Yurtdışında seyahat Fransa’da dahil, bu taraftan ülkenizin büyükelçilik irtibat bilgilerini olması iyi bir fikir, herhangi bir sorunla Kaybolan veya çalınan bir pasaport değiştirmek veya diğer acil durumlarla karşılaşabilirsiniz gerektiğinde, her zaman bu. Bu ayrıntıları bulmak için Paris’te büyükelçiliklere bizim tam bir rehber başvurun.