Paris Havaalanları için Complete Guide

Posted on

 Paris Havaalanları için Complete Guide
Eğer içine veya bir sonraki tatile Paris üzerinden uçan olacak mı? Eğer öyleyse, şehrin ana havalimanları hakkında bilgi almak için iyi bir fikir muhtemelen. ziyaretçiler ve uçuş yılda binlerce milyonlarca İşleme, bunlar onlara aşina olmadığınız zamanlarda gezinmek için stresli olabilir küresel taşımacılık merkezleri de sunmaktadır.

Endişe etmeyin: sizin için bunun dışında tahminlere çoğunu attık. Eğer hiç ya da Paris’te üç ana havalimanlarından pürüzsüz, sorunsuz seyahat için bilmek gerekir her şeyi öğrenmek için okuyun.

HERŞEYDEN ÖNCE: Hangi Havaalanı seçilmelidir?

Kuzey ve Güney Amerika, Asya veya Avustralya’dan seyahat ediyorsanız, büyük ihtimalle Uçuş Charles de Gaulle Havaalanı’na (CDG), büyük Paris bölgesinde en büyük ve uzun mesafe taşıyıcıları için büyük bir Avrupa merkez dan çalışacağını vardır . Orly Uluslararası Havalimanı (ORY) ayrıca Air France dahil olmak üzere, bazı büyük uluslararası uçuşlar işler.

Ancak, bu yolcuları gelen ya da Fransa ve Avrupa’daki diğer hedeflere dışarı çıkmadan için, uçuş de iniş veya Orly veya çok daha küçük Beauvais Uluslararası Havaalanı (BVA) dan çıkar. İkincisi Ryanair dahil olmak üzere birçok düşük maliyetli Avrupa havayolları için bölgesel bir merkezdir.

Gaulle Uluslararası Havaalanı de Paris-Charles: Bir Massive Küresel Hub

Londra Heathrow ve Almanya’nın Frankfurt Airport, yanında Paris-Charles de Gaulle Havaalanı hava yolculuğu ve uzun bir atış Fransa’nın en-sprawling için Avrupa’nın en büyük merkezlerinden biridir. Fazla 50 milyon gezginler her yıl içine ve bu sürekli hareketli havaalanının uçup, ve ücretsiz servis otobüsleri ve otomatik trenler ile bağlı daha bir mil yayılmış üç büyük terminaller toplam vardır.

Size iniş veya cdg çıkarmak için önce düzeni hakkında bilgi almak ve önceden geçişini orada planı önerilir. Eğer uçaklar ve anahtar terminalleri değiştirmek gerekiyorsa bu özellikle doğrudur. Biraz planlama öncesinde ziyaretinizin çok daha düzgün bir deneyim var sağlayacaktır.

Ana Havayolları & CDG’de bulunan Rotalar

CDG dünyanın önemli havayolu çoğu için bir merkez ve Fransız ulusal havayolu için yurdudur Air France . Uluslararası Böyle KLM, Lufthansa, Delta, American Airlines, British Airways, Air China, Air India, Singapur Airlines gibi taşıyıcılar, çok sayıda kişinin de bu havalimanını günlük uluslararası ve yerli hizmeti sunuyoruz.

Buna ek olarak, bu tür Easyjet ve Iberia Express gibi düşük maliyetli havayollarının ve Avrupa’nın hedef uygun ve bütçe dostu seferler sunuyor.

CDG çalışan uluslararası ve bölgesel havayollarının tam listesi için, resmi web sitesinde bu sayfaya bakın. Geçerli uçuşlar, hedefleri ve tarifeleri listesi için, bu sayfayı ziyaret .

Terminaller & birinden diğerine alınıyor

CDG sadece üç terminal varken, bu ilk ziyaretçiler için çok zor olabilir masif, inanılmaz meşgul yerlerdir. Bkz resmi Paris Aeroports web sitesinde bu haritayı onlar bağlamak nasıl bir bakış için. Ayrıca aynı sayfada her terminal için ayrıntılı haritalar indirebilirsiniz.

ücretsiz servis ve her terminal arasındaki yolcu taşıma metro treni hizmetinden yararlanmak için emin olun. Sadece özgür “CDGVal” metro trenleri işaretleri takip veya kalkışlar salonlar dışında park etmiş otobüsler için.

Terminal 1, terminallerin en eski beş kata yayılmış “ahtapot benzeri” kolları muazzam, dairesel alan. Gümrüksüz mağazalar, restoranlar ve diğer kolaylıklar çoğunlukla dördüncü katta yer alırken çoğu check-in alanları, üçüncü katta yer almaktadır. Gelen yolcular ve bagaj iddiaları son katta yoğunlaşmıştır.

terminaller 2 ve 3’e CDGVal metro treni daha dükkanlar ve restoranlar yanında, ikinci katta yer almaktadır.

En Air France ve ortak havayolları ayrılmak nerede Terminali 2’dir. Bu terminal büyük olduğunu ve çeşitli bölümlere, 2G ile 2A ayrılmıştır. Sen arası terminali yürüyüş yolları kullanarak 2F için 2A arasındaki alabilirsiniz, ama 2G servis otobüsü ya da serbest metro tren ile ulaşmak mümkündür gereken bir uydu terminali.

Terminalin 2 her bölümü restoranlar, alışveriş, wifi ve namaz odalar dahil olanaklar sunmaktadır. Bu terminalin itibaren, Paris merkezinde ve Fransa’da diğer hedeflere CDGVAL arası terminali metro treni yanı sıra, RER ve TGV trenleri yakalayabilirsiniz. TGV istasyonu terminalleri 2C ve 2E arasında bulunabilir.

Cdg Terminal 3 , bir yapı ve bir uçuş kapısına oluşan terminallerin en küçüğüdür. Terminal 3’te kalkmaktadır veya gelen yolcular otomatik başka yerde havaalanında kalkış veya varış kapılarına servis otobüsü ile taşınırlar.

CDGVal metro treni Terminal 3 ve Charles de Gaulle de diğerleri arasında almak için ücretsiz ve etkili bir yoldur.

terminallerinin her birinde de, gelenler, ve hizmetlerini denetleme hakkında daha fazla bilgi için, resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz ya da akıllı telefonunuzdaki (biz çok stres olmadan ulaşım için tavsiye şey) Paris Aérports uygulamasını indirin.

Paris-Charles de Gaulle havaalanındaki tesisler

restoranlar, gümrüksüz ve üst uç dükkan yayılan ve etkileyici kompleksi ev sahipliği yapan CDG birçok saatlerce meşgul açık kalmasını sağlayacaktır sofistike olanaklar sunmaktadır. yüksek gastronomi ve tasarım butikleri bütçe alışverişten lokanta itibaren bu büyük alışveriş ve eğlence kompleksi herkes için bir şeyler var.

Tam listesi için terminal tarafından restoranlar, barlar ve kafeler, bu sayfaya bakın . Her terminal içinde bulunan gümrüksüz mağaza ve butikler için bu sayfayı ziyaret edin.

CDG dünya üzerindeki diğer büyük hizmetler ve olanaklar arasında ücretsiz wifi, telefon şarj istasyonları, güzellik ve esenlik hizmetleri ve dua odaları bulunmaktadır.

Engelli refakatsiz küçükler ve gezginler için kalkış ve varış yardımı dahil CDG mevcut diğer hizmetler hakkında daha fazla bilgi için bu sayfaya bakın.

Orly Havaalanı: Yurtiçi ve Uluslararası Uçuşlar

Sadece sekiz mil Paris’in güneyindeki bulunan ve banliyö treni ile kolayca erişilebilir (RER) Hat B, Orly Uluslararası Havaalanı birçok yolcular için vardır, uçakla Paris’e almak için bir az stresli bir seçenek. Bu bir yıl seyahat milyonlarca işler, ama bir şekilde CDG yaptığından daha ortalama bir günde daha az çılgınca hisseder. Ve bu ve bunu zor ve ezici olması için zemin vasıta bulmak isteyenler için cazip bir seçenek Orly-yapmaktan Paris’in merkezine almak için daha az zaman alır.

Ana Havayolları ve Rotaları

Orly onun bu havaalanından iç ve Avrupa uçuş yanı sıra ve Paris’ten New York’un JFK Havaalanı’na uluslararası uçuşlar birçok faaliyet Air France, için ikincil merkezidir.

Orlyçıkışlı faaliyet gösteren diğer havayolları British Airways, Iberia, Icelandair, Alitalia ve Transavia ve Kraliyet Hava Maroc (Fas’a ve uçuşlar) içerir. Diğer havayolları Doğu Avrupa, Rusya ve İskandinavya seferler sunuyor.

ve diğer Avrupa hedefleri sunan uçuşlar Düşük maliyetli havayolları Vueling ve Easyjet arasındadır.

Orly’de seferlerde ve havayollarının tam listesi için, bu sayfaya bakın . Tam tarifeleri ve güncel uçuşlar için resmi web sitesinde bu sayfayı ziyaret edin.

Orly’de Terminaller (Ve Çevreyi Tanıma)

Orly, Güney ve Batı iki terminal vardır. Air France hem uçar; Eğer uçuş için gereken terminali kontrol etmek, sizin havayolu ile ve / veya doğrulamak  resmi web sitesinde.

Terminaller ve Antony RER tren istasyonu arasında kolay ve ücretsiz ulaşım için (B hattı üzerinden Paris’in merkezine götürür), Orlyval otomatik tren kullanın. Her iki terminalde Orlyval işaretlerini takip. Ayrıca Orly Doğu ve Orly Batı hem dışında bulunan serbest otopark servisleri kullanabilirsiniz.

Orly’de Tesisleri

Orly alışveriş ve restoran sunan CDG bulunan olandan daha az önemli olmakla birlikte, yine de hatırı sayılır bu. Hızlı bir sandviç ya da şarap eşleşmeleri ile tam resmi bir Sit yemek isteyin, havaalanının çok sayıda bar, restoran ve lokanta seçenekleri geniş bir yelpazede sunuyoruz.

Gümrüksüz mağaza ve büfelerde dahil mağaza ve butikler, tam listesi için bu sayfaya bakın .

Wifi dan hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular için yardıma Orly’de yolcular için hizmetler hakkında daha fazla bilgi için, resmi Paris Aeroports web sitesinde bu sayfayı ziyaret .

Orly civarında Oteller

Orada Orly Havaalanı’na yakın ulaşılabilecek bulunan çok sayıda otel vardır, ama Paris ile sadece birkaç dakika uzaklıkta, bu havaalanı otelde gerekir olasılığı düşüktür. Bununla birlikte, sürekli diğer yolcular tarafından çok beğenilen edilmiştir yakındaki pek çok otel vardır.

Beauvais Havaalanı: Daha kısa ve Bütçe Avrupa Uçuşlar

Tille, ilçesinde yaklaşık 50 mil kuzeybatısında Paris bulunan Beauvais (BVA) Paris’in bölgesel havaalanlarının en küçük ve şehir merkezinden uzak olduğunu. Denizaşırı uçan Birçok gezginler bunu hiç karşılaşmak asla, ama bu düşük maliyetli havayolu bütçe iç ve Avrupa uçuşları için popüler bir seçimdir. Yine de hala yoğun bir havaalanı var: kara ve burada take off uçuş sayısına göre Fransa’nın en büyük 10.

Ana Havayolları & Rotalar

Ryanair, Air Moldova, Blue Air, Laudamotion, Volotea ve Wizz Air: Paris-Beauvais Havaalanı altı Avrupa başta düşük ücret toplam uçuşlarını ve hayır-fırfırlar havayolları sunmaktadır. Uçak Terminal 1 veya Terminal 2 kalkmaktadır.

Bu havayolları tarafından hizmet verilen Noktaları İngiltere ve İrlanda, Almanya ve Avusturya, İspanya ve Portekiz ve Doğu Avrupa’nın en ülkeleri yer alıyor.

Beauvais sunduğu olanaklar

Bu havaalanında tesisler, Charles de Gaulle ve Orly de nazaran çok daha az kapsamlı, ancak, bir lokma kapmak küresel haberleri takip, hediyeler için alışveriş ya da uçuş için iyi bir kitap bulmak gerekiyorsa, tutmak için bol meşgul.

Beauvais Her İki terminalleri gümrüksüz mağazaları, uluslararası gazete bayisi, restoran ve otomat makinesi. Ücretsiz Wi-Fi de bulunmaktadır.

Sen edebilirsiniz Beauvais diğer hizmetlerin listesini burada görebilirsiniz (sınırlı hareket veya engelli yolcular için olanlar da dahil).

Havaalanı Civarı Oteller

Bu havaalanı Paris merkezinin özellikle yakın olmadığı için, biz bir otelde kalmak tavsiye yakın yalnızca ve sabah erken veya Beauvais gecenin ortasında bir uçuş yakalamak gerektiğinde. Birçok düşük maliyetli operatörleri, talebin düşük olduğu zamanlarda uçmak için, bu durum farklı olabilir.

Bu havaalanı etrafında sürekli mükemmel puanlanmış oteller dahil  Ibis Beauvais Aeroport ve Inter-City Hotel (3 yıldız ve makul bir gecede oranları sunan hem.)

Nasıl Şehir Merkezine Havaalanı’ndan Get

Ve metro ve otobüs ile dahil Charles de Gaulle ve Orly, Paris şehir merkezine alma konusunda kapsamlı bilgi için, havaalanı yer ulaşıma bizim tam kılavuzuna bakın. Ayrıca edebilirsiniz Paris Aeroports sitesinde bu kullanışlı rota denetleyici kullanın ihtiyacınız havaalanı ve tersi yönde şehirden almak için hızlı ve en ekonomik yol bulmak.

Eğer veya Beauvais seyahat konum ve otobüs veya trenle zemin taşıma hakkında bilgi gerekiyorsa, havaalanının resmi web sitesinde bu sayfaya bakın. Bu havaalanı bir saat ve toplu taşıma araçları ile şehir merkezine bir buçuk hakkındadır; seyahat süreleri trafik koşullarına bağlı olarak biraz daha az ya da fazla olabilir.