Paris Louvre Müzesi: Ziyaretçiler için A Complete Guide

Posted on

Paris Louvre Müzesi: Ziyaretçiler için A Complete Guide

müzeler gitmek üzere, Louvre oldukça basit bir mamut olduğunu. Kelime “müze” bile yeterli olmayabilir: koleksiyonları ziyaretçiler farklı sanatsal ve kültürel dünyaların labirentin izlenimi olabilir, böylece geniş çeşitlilik ve nefes kesici.

Yer alan Palais du Louvre (Louvre Sarayı) , Fransız kraliyet eski koltuk, Louvre yavaşça 18. yüzyılın sonlarında Fransız Devrimi sırasında kamu sanatlar müzesi olarak statüsü doğru gelişen bir ortaçağ kale olarak 12. yüzyılda ortaya çıkmıştır.

O zamandan beri, Yerküre’nin en fazla ziyaret edilen müze ve sanat alanında Fransız mükemmellik kalıcı simgesi haline gelmiştir.

Sekiz büyük tematik bölüm ve sanat 35.000 eserleri Kapsayan  erken modern döneme Antik kalma, müzenin daimi koleksiyonu, Mısırlı böyle Da Vinci, Delacroix, Vermeer ve Rubens Avrupa ustaların yanı sıra eşsiz grekoromen tarafından başyapıtlarından içerir ve İslam sanatları koleksiyonları. Sık geçici sergiler genellikle belli bazı sanatçıları ve hareketleri vurgulayın ve hemen hemen her zaman değerli.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Genel Erişim (bilet olmadan bireyler): Musée du Louvre, 1 arrondissement– Porte des Lions, Galerie du Carrousel veya Piramit girişlerinde
Metro: Palais Royal-Louvre Müzesi (Hat 1)
Otobüsler: Çizgiler 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95, ve tüm Paris Açık Tur otobüsü (müzeye ana girişi.) cam piramit önünde durmak
bilgiler Web’de: Louvre’un resmi web sitesini ziyaret edin

Yakın yerler ve Turistik:

Açılış saatleri:

Açık Perşembe, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi, 09:00-06:00; Çarşamba ve Cuma 09:00-9: 45 pm Kabul 9:45 6 saatleri arasında her ayın ilk Cumartesi günü herkes için ücretsizdir

müze salı ve aşağıdaki tarihlerde kapalıdır:

  • 1 Ocak
  • Mayıs’ın 1’i
  • 25 Aralık

Daha ayrıntılı bilgi için Louvre’da güncel sergiler ve etkinlikler için çalışma saatleri ile ilgili, bu sayfayı ziyaret.

Giriş biletleri:

Louvre Müzesi’ne giriş ücretleri yukarı güncel ayrıntılar için resmi Musee du Louvre sitesinde bu sayfayı ziyaret .

Paris Müzesi Geçiş Louvre kabul içerir. (Raylı Europe’da Satın Direkt)

Louvre Müzesi Turu:

Louvre Rehberli turlar bireyler ve gruplar için kullanılabilir ve müze dereceye görülmeye az ezici yapabilirsiniz. Bu sayfada birden yaklaşık Louvre müzesi turları öğrenin .

Louvre’un Koleksiyonları, Sergiler ve Etkinlikler:

Aşağıdaki yönergeler, Louvre müzenin koleksiyonları ve sergiler gezinmek ve bir sonraki ziyaret öncesinde görmek istediklerinizi hakkında seçim yapmak yardımcı olacaktır:

Sınırlı Hareketliliği ile Ziyaretçiler için Erişilebilirlik ve Hizmetler

Louvre genellikle fiziksel engelli ziyaretçilere yeterince erişilebilir olarak kabul edilmektedir. tekerlekli sandalye ile ziyaretçiler piramidin en müzenin ana girişine öncelik erişimi olan ve satır beklemek zorunda değilsiniz.

Tekerlekli Sandalyeler ayrıca rehber köpekler, ucu baston ile müzenin bilgi masasında (bir kimlik kartı depozito olarak talep edilecektir.) Ziyaretçi ücretsiz olarak kiralanabilir edilebilir ve diğer yardımcıları koleksiyonlarına tam erişime sahiptir.

Ziyaretçi İpuçları ve Önde Ziyaretin Önerileri:

Louvre müzesine nasıl DEĞİL bizim kılavuzunu okuyun  tükenmişlik önlemek ve ziyaretinizin en iyi şekilde öğrenmek için. Çok fazla yapmak ve bunalmış hissetmek çok kolay. Rahat ve keyifli bir tempoda müzenin koleksiyonlarında alarak ve daha fazla ayrıntı emen benim uzman tavsiyesi okuyun. Az gerçekten fazla olabilir!

Louvre Resimleri:

Müzenin en önemli eserleri ve bazı ayrıntıları genel bir bakış için, ya da bazı sanatsal ilham için, bizim bir göz atın Louvre resimler Galeri’de .

Alışveriş ve Yemek:

müze evler kafeterya yanında birçok restoran ve snack bar:

  • Sadece Piramit altında , restoran Le Grand Louvre Klasik bir ortamda gurme lezzetleri sunuyor. 12 saatleri arasında 3 saat ve 7 saatleri arasında Çarşamba ve Cuma günleri 12 pm açın.
  • Alt zemin katta , Cafe Denon atıştırmalıklar ve gündelik yemekler sunuyor. 9:30 dan 5:00 (akşam açıklıklar boyunca 19:00) için açın.
  • İkinci katta (Avrupa “Birinci kat”) Açık akşamları 5:00 (19:00-10:15 saatleri arasında aç vb sandviç, salata, soğuk ve sıcak içecekler,:, Cafe Richelieu daha rahat yemek olanakları sunmaktadır delikler).
  • Louvre kitapçıya kitap ve hediyeler, baş için Piramidin altındaki “Hall Napoleon” in. Kitapçı çeşitli dillerde, çocuk kitapları ve gravürler Rehberler geniş bir yelpazede yanı sıra, sanat tarihi başlıkların Fransa’nın en büyük seçim sahiptir. 7:00 9:30 Aç (Çarşamba ve Cuma günleri 9:45 de kapanır).
  • Carrousel du Louvre popüler bir alışveriş merkezidir Rue de Rivoli girişinde aracılığıyla Louvre Sarayı ve erişilebilir içinde yer. Açık haftada yedi gün, Carrousel du Louvre tasarımcı moda, ev tasarım mağazaları, ince hediyeler ve lüks bir alışveriş merkezinde bulmak için beklediğiniz diğer mağazalar bulunmaktadır. Kapsamlı bir üst katta gıda mahkeme çentik daha gourmet– ve standart alışveriş merkezi meslektaşlarının daha da çentik daha costly– olduğunu.