Paris pre milovníkov vína: Ochutnávka, Touring a učenie

Posted on

Paris pre milovníkov vína: Ochutnávka, Touring a učenie

Až do pomerne nedávnej doby, Paris bol obklopený malými dedinami viníc a vinárov vyrába miestna (v prípade väčšinou všedné) červené a biele pre každodenné užívanie hlavného mesta. Aj napriek tomu, že Paríž nie je moc vinárske centrum nich days– ušetriť pár zostávajúcich vínnej révy, ktoré väčšinou slúžia dekoratívne a nostalgickú purposes- stále je to ideálne miesto na ochutnanie a ochutnať úžasné ročníky z celej krajiny. Či už ste milovník vína, plachý amatér, alebo niečo medzi tým, tu sú niektoré z najlepších miest na ochutnanie, dozvedieť sa o, a len užívať vína v celom hlavnom meste. A nezáleží na tom, či je to tradičný “víno sezóna”, a to buď: v Paríži, môžete nájsť skvelé ochutnávky, výstavy a kurzy celoročné. Pokračuj v čítaní.

Rohová bar à vin už dlho miesto v parížskej kultúre, ale v posledných rokoch je to preč od skromného stretnutia do bedrovej útočisko, prednostné formát buržoázne bohémov a foodies v meste. Ak už to znie nepríjemný, nie worry– mnohých miestach na našom zozname najlepších vinární v Paríži sú celkom uvoľnený miest, kde si môžete vychutnať nielen skvelý ročník, alebo červené sklom, ale aj ukážka lahodné tradičný syr a údeniny dosky alebo iné malé, jedál v štýle tapas.

To prehliadol malý kolekcia ponúka naozaj fascinujúci pohľad do histórie vinárstva. Niektoré 200 artefakty rozprávať príbeh vintnering, a tiež môžete tešiť na ochutnávky rôznych druhov vín v pivnici, zasadené do vápencových priestoru múzea, z ktorých niektoré dátum do obdobia stredoveku.

Vendanges de Montmartre: mestských veselá vinobranie

Už ste často sníval o účasti na staromódny Bacchanalia? V októbri sa kopcovité siahne okolí Montmartre sú miestom každoročného vintnering udalosť známa ako “vendanges” (zber), ktoré nielen vám umožní ochutnať niektoré z týchto vyššie uvedených posledných miestnych vín, ale aj príležitosť na stiahnutie zadarmo koncerty, ohňostroje a iné kultúrne dianie na koži. Ak ste na návšteve v Paríži na jeseň , vrelo odporúčam sa snaží zúčastniť sa tejto slávnostnej akcie, rozpočet príjemný.

Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú zábavné a vzdelávacie degustácie pre turistov a návštevníkov, a niektoré sú lepšie (a viac za rozumnú cenu), než ostatní. Som nechal na odborníkoch ako v Paríži ústami ich verdikt o najlepší z nich, ale naše neohrozený Contributor Colette Davidson tiež nedávno zúčastnil degustáciu v novo otvorenej spoločnosti a správy späť (pozri nižšie). Prečo nie stráviť popoludnie chladenia v jednom z týchto útulných jaskyniach  a učenie o rozdiele medzi minerálnymi alebo dubovým poznámky?

Prečítajte si našu recenziu ochutnávka vína v Paríži, len začiatočníci-friendly outfit

Beaujolais Nouveau Ochutnávka vín Season

Spolu s ročnými Vendanges de Montmartre akcie, na jeseň je tiež čas, aby ochutnať mladé, svieže, naivný červená známy ako Beaujolais Nouveau. Mnoho barov a reštaurácií v okolí mesta slúžiť v bežnom roku je verzia, niekedy priamo zo suda spolu s syrov a ďalších pokrmov, čo pre slávnostný večer. Polovica zábavy? Ochutnávka najnovšie inkarnácii Beaujolais a dosiahnutie verdikt: je to dobré v tomto roku, alebo mizerný? Je to len dohadovať. Slovo varovanie však: “môže to byť ľahké víno, ale to môže dostať do hlavy rýchlejšie, než stačíte povedať ! Encore un verre, s’il vous vrkoč ” (! Ďalšie sklo, prosím)

Existuje veľa fantastických vinotékach po celom Paris– jeden z mojich obľúbených bytia Le Verre vole v blízkosti stanice Gare de l’Est a Canal St Martin (tiež prísť na naše obľúbené vinárne zoznam vyššie). Okrem toho, “Nicolas” Reťaz je všadeprítomné a zásoby dokonale dobré vína, rovnako ako väčšina supermarketov, ako Monoprix, v okolí mesta. Avšak, ak budete chcieť vyzdvihnúť niekoľko fliaš, aby domov v kufri pri nákupe ďalších gurmánskych pochúťok, odporúčam sa snaží Luxusnejšie obchody s potravinami, ako sú The Grande Epicerie v Bon Marché, alebo na pravom brehu, Lafayette Gourmet. Väčšina z týchto miest sú užitočné a knowledgable zamestnanca po ruke, ktorí budú môcť poradiť o vínach, aby vyhovovalo váš rozpočet a poschodia.