Paris Saint-Martin Kanalı Mahalle

Posted on

Paris Saint-Martin Kanalı Mahalle

Bahar ve yaz aylarında, yerli piknik Saint-Martin Kanalı kıyısında sürüler, tıngırdatma gitar sahilde gelir ve alacakaranlık fotojenik alana yerleşir tembel uzun akşamları güneşlenmek. Kafeler ve ilginç butikler su ve demir footbridges kanadını. Pazar günleri, kanala paralel olarak çalışan iki sokak, Quai de Valmy ve Quai de Jemmapes, yayalar ve bisikletliler-mükemmel bir bisiklet kiralama ve taze bir açıdan şehri görmek için için ayrılmıştır.

Bir başka olasılık tekneyle kanal turu almaktır. Kısacası, çekici kıyısında neredeyse herkes için bir şeyler var.

Oryantasyon ve Ulaştırma

Saint-Martin Kanalı mahalle 10. bölgesinde, Kuzeydoğu Paris’te Gare du Nord ve Republique arasında yer almaktadır. Kanal Güney ve Bassin de la Villette’in ve Kuzey’de Canal de l’Ourq Seine Nehri’ne besler.

Kanal çevresinde Ana caddeler: Quai de Valmy, Quai de Jemmapes, Rue Beaurepaire, Rue Bichat.

Yakındaki: République, Belleville.

Ulaşım ve Metro İstasyonları

  • Gare de l’Est (Hatları 4 & 7)
  • Republique (3, 5, 8, 9 ve 11)
  • Goncourt (Hat 11)
  • Jacques-Bonsergent (Hat 5).

Kısaca Alanının Tarihi,

Napoléon Şehre taze su tedarik etmek, Başlangıçta daha kuzeyde, Canal de l’Ourq bağlamak için inşa edilmiştir 1802 yılında Canal Saint-Martin yapımını emretti.

19. yüzyılda, bölge çoğunlukla işçi sınıfı işçi tarafından işgal edildi.

Ancak son zamanlarda bu kanal manzaralı daireler ikamet almak için istekli iyi-to-do uzmanları çekmeye başlamıştır. Sonuç olarak, bohos uğrak bir alan olarak bilinen geldi; Yeni restoran, kafe ve moda butikleri sürekli mahalle boy veriyor.

Kanal ve çevresi tamamen Marcel Carne 1938 filmi için sette yeniden inşa edildi Hôtel du Nord .

 Bir restoran ve aynı adı taşıyan çubuk 102 Quai de Jemmapes (detaylar için aşağıya bakınız) durdurduğu.

Kanal ve su yolları Tekne Turu

Unutulmaz bir deneyim için Canal Saint-Martin ve Paris yeraltı su yolları bir seyir alarak düşünün. Özellikle ilgi çekici aksi çok düşük alanlardan teknelerin geçişine izin vermeye rekor hızlarda su ile kanal yukarı belli menziller doldurmak Kanalın kilit sistemleridir.

Canal Saint-Martin çevresinde Yeme, İçme ve Alışveriş

Hôtel du Nord,
102 Quai de Jemmapes
Telefon: +33 (0) 140 407 878

yönetmen Marcel Carné aynı adı taşıyan onun 1938 filmi için onun cephe yeniden üreterek Hôtel du Nord ölümsüzleştirdi. Başlangıçta bir otel çoğunlukla manuel işçi hizmet olarak 1885 yılında inşa Hôtel du Nord, şimdi bar ve restoran var.

Ortam: Bir çinko çubuğu, kadife perdeler, düşük Lamba ışığında ve geniş üst katta kütüphane eski otele eşsiz 1930 sevecek.

Önemli: Sen, satranç oynamak, bahçe veranda bir içki hemşire kütüphane göz atabilir veya taze malzemelerle hazırlanan ve ünlü şef Pascal Brebant tarafından tasarlanan basit bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Garantili nostalji.

Öğle yemeği: 15-25 Euro (yaklaşık $ 16-26.).
Akşam: 18-30 Euro arası (yak.

$ 19- $ 32).

Chez Prune
71 Quai de Valmy
Telefon: +33 (0) 142 413 047

Ortam: moda genç Parisliler görmek ve görülmek nereye Chez Prune olduğunu. Bu neşeli erik renkli bar ve restoran sohbet eden ve müzikle sürekli heyecanlandırmaya. Tuhaf deco geri önemsiz yapılmış nesneleri içerir. Büyük bir teras dışında bahar ve yaz aylarında kanalın birinci sınıf manzarası sunmaktadır.

Yemek için: Chez erik bistro tarzı yemekleri, biraz pahalı eğer her zaman lezzetli ve sanatsal salatalar, quiches, peynir tabakları ve plats du jour içerir.

İçecekler: (. Yaklaşık $ 4 $ 11) 4-10 Euro
Öğle yemeği: 15-20 Euro kişi başı (yaklaşık $ 16- $ 22.).

Pembe Flamingo
67 rue Bichat
Tel .: +33 (0) 142 023 170

favori mahalle tedavi şımartmak: pizzan teslim canalside olsun! Bir Fransız-Amerikan çift eş-sahibi Pembe Flamingo, pizza en New York tarzı dilimleri bazı anımsatır şık eklemi.

Bonus: Sen, git satın alma kanıtı olarak pembe bir balon almak ve kanal kıyısında dinlenmek için pasta sipariş edebilirsiniz. Teslimat kişi balon aracılığıyla seni bulacaktır.

Fiyatlar: Yaklaşık 10-15 Euro (yaklaşık $ 11- $ 16.), Kişi başı.

Antoine ve Lili
95 Quai de Valmy
Tel .: +33 (0) 142 374 155

Bu ilginç moda butiğin sunduğu parlak sarı ve pembe cephe artık bir simge. Kitschy kentsel moda ve şaşaalı “etnik” parçacığı sonuncusuna Antoine ve Lili kaçırmayın. “Köy” de bir restoran, fırın ve çayevi içerir.

fiyat ve burada belirtilen açıklamaları zamanında bu makalede yayınlanan ve güncellenen ancak herhangi bir zamanda değişebilir edildi de doğru olduğunu unutmayınız.