Paris Toplu Taşıma: Metro, Otobüs ve RER Sistemi Mastering

Posted on

Paris Toplu Taşıma: Metro, Otobüs ve RER Sistemi Mastering

Dünyanın en iyi (ve en sinir bozucu) Toplu Taşıma Sistemlerinin biri

Paris dünyanın en güvenli ve en verimli toplu taşıma sistemlerinden birine sahiptir. Trenler genellikle zamanında varmak; otobüsler iyi donanımlı ve temiz ve banliyö ekspres ( “RER”) rekor sürede hizmet kentin en önemli durak trenler vardır. Ne aşk değil?

Birincisi, downsides

Eh, zaten Paris metro sürme veya ışığın kentinde bir otobüse binerek zevk oldu olanlarınız için, potansiyel sinirlendirecek ve yolcuları unnerve bol olduğunu biliyorum. Bir kere, Parisliler arabalar trenler ve otobüsler daha sık overcrowded– ve Paris dünyanın en gözde turizm mekanı konularda yardımcı olmuyor olmaktan daha vardır o kadar kaçınmaktadır.

İkincisi, çoğu Paris metro hatları hava conditioning– ekolojik açıdan olumlu eksikliği, ancak bu yaz steambaths (ve mızmız seyahat) dikkat edin. Engelli ziyaretçiler için erişilebilirlik söz konusu olduğunda sadece biraz daha uzun sancı, Paris toplu ulaşım da herkesin bildiği yoktur. Gymrats Paris yeraltı aracılığıyla sonsuz tünel ve merdiven o yılan sevineceklerdir, ancak kenti ziyaret bir gün sonra, bazı istasyonlarda asansörler veya yürüyen merdiven olmaması gerçek bir baş ağrısı olabilir.

Şimdi Upsides:

Güzel haberler? Paris şehir hükümet toplu taşıma alır çok ciddi ve her yıl bütçesinin büyük bir yığın Paris trenler, otobüsler, tramvaylar ve trafik ve yolcu koşullarının iyileştirilmesi için ayrılmıştır. Önümüzdeki yıllarda, sen Paris toplu taşıma daha verimli, erişilebilir ve rahat olmayı bekleyebilirsiniz. Yeni istasyon sürü de her zamankinden daha kolay etrafında almak için yapım ekleniyor.

Eğer metro ile yılgın biraz iseniz, korkmayın: Bu kılavuz tüm ipuçları ve kolaylıkla Paris toplu taşıma kullanmak için yardımına ihtiyacım var hileler sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Kolaylığı ile metro, otobüs ve tramvay Sistemini Binicilik için ipuçları

Paris metro sistemi doğru bilgilerle silahlı gelirse asmak için nispeten kolaydır. Burada Paris’i yerel gibi toplu taşıma gezinmek yardımcı (ve gereksiz hayal kırıklığı ve klostrofobi kaçının) için bazı ipuçları.

 • İyi bir metro haritasını alın . Bunlar herhangi bir metro bilgi standında ücretsiz olarak kullanılabilir ve ayrıca çevrimiçi indirilebilir . Yolunuzu bulmaya etrafında yeraltı scurrying anlamı yok. Bir harita hile olacaktır.
 • Etrafında haritalar taşıyan hoşlanmazlar? Bazı büyük ücretsiz uygulamalar akıllı telefon, IPhone veya tablet için artık kullanılabilir. Bunları çeşitli kullandım ve hepsi de çalışır, ancak özellikle akıllı telefon çalma mağazasında RATP taşıma şirketin kendi uygulamasını, indirilebilir öneriyoruz. Eğer böyle bir cihazınız varsa, şiddetle seyahatiniz önce iyi bir uygulama ile silahlanıyor önerilir.
 • Bitirim, metro veya RER (trenler ifade) sürme kaçının (: 00-10: 8 00 am; 5: 00-8: 00 pm). Bu zamanlarda, yürümek ya da otobüsle tercih. Bir uyarı olsa: Bazı otobüs hatları da bu saatlerde gömülmek vardır.
 • Metro hatları, 1, 2, 4, 11, 12 ve 13, genel olarak en çok kalabalık hatları özellikle acele saatte. 38, 28, 68 ve 62 Otobüs hatları en cramped– arasındadır ama aynı zamanda şehrin en merkezi yerlerinden birçok hizmet.
 • Metro hatları 6 ve yerüstü yolu çok 2 koşmak bazen şehrin etkileyici manzarasını sunan . Hat 6 Bir-Hakeim istasyonu yakınında Eyfel Kulesi’nin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Çizgi 2’den Sacre Coeur daha az çarpıcı görünüşüdür görülebilir.
 • Uygun durumlarda RER binmeyi öğrenin . Paris’e Birçok ziyaretçi çok daha hızlı onlar Metro daha az daha az durur durdurmak beri hedefinize alabilirsiniz Paris’in beş yüksek hızlı banliyö trenleri, RER hatları A, B, C, D ve E, almaya girişim olmadı. Gelen ve giden rer tren için birincil merkezi Châtelineau-Les Halles istasyonudur. Diğer büyük hub Paris Metro farklı bir (ortak) şirket tarafından çalıştırılan, Gare du Nord, St. Michel / Notre Dame, ve Gare de Lyon.The RER içerir, ilk başta biraz karmaşık olabilir, ama zaman kazanmış olabilir genellikle değer. Bu Güney Paris’te Denfert-Rochereau dan Kuzey’de Gare du Nord almak için kabaca 20 dakika sürer. Metro ile aynı rota genellikle en az on dakika eklersiniz.
 • Bir Paris Visite Geçiş satın almayı düşünün.  Geçişine benim tam kılavuzda ben ayrıntılı olarak, metro, RER ve otobüslerde serbestçe binmek ve aynı zamanda pek çok popüler Paris mekanlara giriş verir sağlayan bu özel bilet satın almak için süre değer olabilir. Eğer seyahate birkaç büyük müze ve anıtlarını isabet planlıyorsanız, dikkate değer bulunuyor.

Nerede Paris Metro, RER, otobüs ve tramvay Bilet Satın?

Bilet ve geçiş herhangi metro, RER veya tramvay istasyonunda satın alınan ve otobüslere binmeden zaman yapılabilir. Onlar da şehir etrafında Paris Turist enformasyon merkezlerinde mevcuttur ve bazen Bayilere veya bulunabilir , tütün satan (tütün satıcıları).

Akılda tutulması gereken şey: Metro veya RER istasyonunda otomatik distribütör bilet satın alırken siz “Vente bir satıcıdan bilet satın almanız gerekebilir ancak faturaları varsa, sadece banka kartları ve paralar bazı stations– kabul edilir “(Satış) masa. Paris otobüslere binmeden zaman Benzer şekilde, tam değişiklik gerekir. Metro bilet genellikle otobüs transferleri için izin vermediğini unutmayın; Otobüs sürücüsü sorarak bir transfer için ödemeniz gerekir. Bunu o doğru ücret şarj edebilirsiniz bindiğimde sürücüye hedefinizi söyle. Sık sık otobüs kullanmayı planlıyorsanız, bir metro istasyonuna önceden bir “karne” (paket) satın alın.

Ayrıca metro kabinleri ile istasyonlar biletler self servis makineleri aracılığıyla satılmaktadır, “Bilgi” işaretli bilmelidir; Pencerenin arkasında personel sadece orada sorulara cevap ve Otomatik bilet satış makineleri tamamen önümüzdeki birkaç yıl içinde geleneksel sisteminin yerini planlanıyor vb programları, rotalar, hakkında bilgi vermek için vardır. A yararlı ipucu: Eğer İngilizce self-servis bilet makineleri arayüz dilini değiştirebilir. Bu sayede bilet bulmak için yapmalıdır / sen kullanıcı dostu biraz daha az olduğu için makineler ün rağmen gerek bu.

Paris metro biletleri ve Geçitler – Tür Almalıyız ne olacak?

Toplu taşıma kullanacağız ne kadar kalacağınız, uzunluğuna bağlı ve Versay Şatosu’nun veya Disneyland Paris gibi yerlere günlük geziler planlamak olsun, tek metro bilet veya birkaç geçiş biri arasında seçim yapmak gerekir . Aşağıda seçenekler yıkık.

Önemli: sokak ya da istasyonlara giriş etrafında gezinip üzerinde satıcılardan bilet satın asla; Bu biletler sahte olabileceği ve para cezası ve / veya harcanan ekstra zaman ve para daha sonra size mal olabilir.

Standard “T +” Metro Biletleri

Avantajlar: transferler dahil Paris (bölgeler 1-2 only), içinde bir metro, RER, otobüs veya tramvay yolculuğu. Sen RER metroya aktarma olabilir, ancak Metro / RER ve otobüsler veya tramvaylar arasında aktarmak için ikinci bir bilet kullanmalısınız. RER olarak, istasyon çıkmak için bilet gerekir. Her zaman elinizde bileti almak.

Özel biletler ve Paris havaalanlarından seyahat otobüs ve trenler için gerekli olduğunu unutmayın.
Daha fazla ayrıntı için Paris Havalimanı Yer Ulaştırma bakın.

: Eğer satın  Kısa bir süre için kalıyorum ve idareli toplu taşıma kullanacak. Sen günlük geziler almak niyetinde değilim.

Güncel Standart Metro Bilet Fiyatları (herhangi bir zamanda değişebilir Mayıs):

 • 1 bilet: € 1,90
 • 10 biletler (tam fiyatı): € 14,70
 • 10 biletler (10 yaşın altındaki çocuklar için indirimli fiyat): € 7.45

Paris Visite Geçiş

 • : İyi 1-5 gün süreyle sınırsız Paris seyahati (metro, RER, otobüs, tramvay ve bölgesel SNCF tren) ve daha büyük Paris bölgesinde,. Ayrıca seçme müzeler, turistik ve restoranlarda özel teklifler sunmaktadır. : Eğer seçim Sen Paris çevresinde yoğun seyahat etmek istiyorum. Daha kapsama Versailles veya Disneyland Paris ve 1-8 görmek için bölge 1-5 kart seçin.

Günlük ve Haftalık aktarır:

: İyi  Sınırsız ve Paris çevresinde seyahat, eksi fırfırlar

 • Bir gün geçiren ( “Mobilis”): € 7.50 € ‘ya 17.80, sen genelinde seyahat için gereken bölgelerin sayısına bağlı olarak
 • Haftalık geçiş: Yaklaşık € 20- € 45 Euro, bölgelerin sayısına bağlı olarak
 • : İyi Paris Visite geçişte olduğu gibi, eksi özel teklifler.

Metro ile Odaklı Başlarken: Çizgiler, Rotalar ve Saatleri

Metro Hatları Açıklaması

Fransız Metro sayısı, renk ve sonu hattı isimleri ile tanımlanabilen 16 satır toplam sahiptir.

Örneğin, satır 4 eflatun olduğu anda, 27 istasyon vardır ve güney kuzey Porte de Clignancourt şehrin Mairie de Montrouge istasyonundan çalıştığı için “/ Mairie de Montrouge Porte de Clignancourt” denir.

Buna göre, her zaman ilk siz hattın uç noktaları göreli gitmeye gerek hangi yöne anlamaya gerekir. Eğer Chatelet’de ve Odeon almak gerekiyorsa, haritasına bakmak ve Odeon, Porte d’Orléans doğru, güney Chatelet’in yer aldığını görmek istiyorum.

Eğer bir yönde metro almak bir kez, o turnikenin çıkmadan tekrar geçmeden yön değiştirmek imkansız olduğu için önemlidir. Bu daha ziyade bir haftalık veya aylık geçiş yerine, tek bilet varsa pahalı bir hata olur. Ayrıca belirli hatlar (özellikle hatlar 7 ve 13) kilit noktalarda birkaç farklı yönlere çatal, böylece yatılı ediyoruz tren sizin durağına gider sağlamak, dikkatle bu trenlerin birinde almadan önce hedefinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Saatler

normal çalışma zamanlarında metro Pzt-Perş çalışır. ve Paz 05:30 01:15 am am ve Cum-Sat. 02:15 am 5:30 aynı geç hizmetleri de resmi tatil önceki gece çalıştırın.

Eğer son treni yakalamak sağlamak için, genellikle yaklaşık istasyona varmak hedeflemelidir. 30 dakikalık bir nihai trenler istasyonuna bağlı farklı zamanlarda ayrılır ayrılmaz, kapatmadan önce.

Başlıca Metro Hatları

 • Satır 1 (La Defense / Château de Vincennes): Durak Louvre, Champs-Elysées, Chatelet, Bastille’i arasındadır.
 • Hat 2 (Porte Dauphine / Ulus): Durak Anvers (Sacré Coeur) dahil, Gare du Nord, Champs-Elysées, Père-Lachaise
 • Satır 3 (Pont de Levallois – Becon / Gallieni): Durak Aziz Lazare, République’te Père-Lachaise dahil
 • Satır 4 (Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge): Durak Chatelet St. Michel, Montparnasse arasındadır.
 • Hat 5 (Bobigny – Pablo Picasso / Place d’Italie): Durak Gare d’Austerlitz, Bastille, Place d’Italie dahil
 • Satır 6 (Charles de Gaulle-Etoile / Ulus): Durak Eyfel Kulesi, Montparnasse, Champs-Elysees bulunur.
 • Hat 7 (La Courneuve – 8 Mai 1945 / Mairie d’Ivry ve Villejuif – Louis Aragon): Durak, Place d’Italie, Louvre, Opera arasındadır. İki kapalı bu hat çatal olarak güney ekseni boyunca hedefinizi kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Hat 8 (Balard / Creteil): Orta durakları Invalides’i, Opéra’yı, Bastille’i dahil
 • Çizgi 9 (Pont de Sèvres / Mairie de Montreuil): Durak Republique’nin ve Grands Magasins dahil
 • Satır 10 (Gare d’Austerlitz / Boulogne-Pont de Saint-Cloud): Durak Sorbonne’u ve Gare d’Austerlitz tren istasyonu bulunmaktadır.
 • Hat 11 (Châtelet / Mairie des Lilas): Durak Chatelet ve Republique bulunur.
 • Hat 12 (Aubervillers-Ön Populaire / Mairie d’Issy): Durak Abbesses (Montmartre), Grands Magasins, Montparnasse dahil
 • Hat 13 (Saint-Denis – Université / Asnières-Gennevilliers-Les Courtilles / Châtillon-Montrouge 🙂 Durak Invalides’i, St. Lazare bulunur. Bu trenler çeşitli yönlere kapalı çatal dikkatli olarak hedefinizi kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Hat 14 (Saint-Lazare / Olympiades): Durak Chatelet, Gare de Lyon, Bibliotheque Nationale ve Saint-Lazare tren istasyonu bulunmaktadır.

Rer (banliyö trenlerinin) bağlanma

Birçok turist RER, kafa karıştırıcı, metro teknik olarak ayrı ama birkaç noktada bağlayan Paris’in banliyö tren sistemi bulmak. Eğer Durdur– kullanmak gerekir ve genellikle sadece ve Paris havaalanlarından seyahat ya da (örneğin, Disneyland Paris veya Versailles Sarayı gibi) günlük geziler çekerken gerekli olacaksa, öncelikle bu trenler nasıl çalıştığını anlamak için emin olun Bir sonraki sayfaya geçerek metro ile tandem.

Paris RER: Çizgiler, Rotalar ve Saatleri

RER, Paris’in banliyö tren sistemi, Paris içinde seyahat ve (sadece şehir sınırları dışında durur metro, aksine) büyük bölge beş ekspres trenlerin oluşur.

Metro gibi, RER hatlarına harf ve sonu hattı adlarıyla tanımlanabilir . Her satırı yanlış trene eğer kolay kayıp (ve atık fonları ve saati) almak için yapım belirli bir noktada farklı yönlere içine sonları Ancak, RER metro daha karmaşıktır. Sürprizlerle önlemek için, dikkatli bir şekilde uçağa binmeden önce yönünü kontrol edin ve odaklı yardımcı olacak rer istasyonları bulunan tren güzergahları kullanın. Şüpheniz varsa, yardım isteyin. Eğer akıllı telefon veya tablet varsa, Paris metro / RER uygulamasını yükleyerek düşünün. Birçok ücretsiz ve sahip olmak çok kullanışlı yüzden bile halk genellikle kafa karıştırıcı sistem olarak kabul ettiğimiz gezinebilirsiniz.

RER sürme bir diğer zor nokta ücretleri düz oluyor . RER Paris bölge içinde 8 bölge içerir ve size bilet veya verkaç fazla seyahat eğer ceza olabilir, izin verir. Emin metro bileti yapın ya pas size hedef için ihtiyaç bölgeleri kapsar ve binmeden önce gerekirse bir gişe memurunu ile hedefin bölgeyi iki kez kontrol.

En çok RER istasyonları çıkmak için bilet korumak gerekir unutmayın.

RER Saatler

RER saatleri değişir ama ortalama trenler gece yarısı 5:15 am ya güzergahlar ve saatler için 12:30 saatleri arasında çalışacak üzerine, danışmak RATP güzergah-bulucu sayfasını.

RER Hatları Dağılımı

 • Line A: Paris hub Chatelet-les-Halles ve Gare de Lyon vardır. Bu hat en Laye La Defense ve St. Germain batı çalışır; Marne la Vallée’nin doğu (Disneyland Paris)
 • Hat B: Gare du Nord, Chatelet ve St. Michel de Merkezleri. Bu hat (Orlyval treni ile) Orly Havaalanı’na kuzeye, Charles de Gaulle Havaalanı ve güney çalışır.
 • C Hattı: St. Michel ve Eyfel Kulesi’nde Merkezleri. Versay güneybatı gider ve ayrıca kuzeybatısında Paris banliyöleri hizmetleri.
 • Çizgi D: Chatelet’de Hub, Gare du Nord ve Gare de Lyon. Hizmetler kuzey ve güney kenar mahalleler.
 • Çizgi E: Gare du Nord Hub. Bu çizgi doğu varoşlarda hizmetleri.

Paris Otobüsler – Çizgiler, Rotalar ve Saatleri

Paris’i ziyaret ederken, bir meydan okuma gibi görünebilir şehir etrafında almak için otobüs nasıl kullanılacağını anlamaya çalışırken. Yine otobüs daha doğal ve metro veya RER daha az klostrofobik ikisi de olabilir. zaman ayırmak ödeyebilirsiniz şehrin temiz ve hoş otobüsler tanımak için. 59 hatları toplam işletme ile, gidilecek daha çeşitli genellikle hemen her yere metro siz– alacak alabilir ve.

Seyahat İpucu: Eğer bir engelli veya yaşlı gezgin iseniz, çok daha kolay otobüs alarak bulabilirsiniz: En geç hala erişilebilirlik söz konusu olduğunda son derece yetersizdir metro aksine rampalar ile donatılmıştır.

Çizgiler ve Duraklar

Otobüs durakları şehrin etrafında bulunan ve çoğu zaman farklı birkaç hatlar için hub vardır. Son zamanlarda, otobüs durakları çoğunluğu sonraki otobüsü beklemek size elektronik bilgi sistemleri ile donatılmıştır. Mahalle Haritaları ve otobüs güzergahları aynı zamanda en istasyonlarında yanı sıra Paris turizm danışma ofislerinde görüntülenir.

Paris otobüsler çift sayılar ve ön işaretli satırın sonuna adıyla işaretlenmiştir. Sen otobüsü binmek için T + metro biletleri ya da haftalık ve aylık geçer kullanabilirsiniz, ancak zaten metro tek bilet kullandıysanız, otobüs transfer edilemez. Ancak, öncelikle yatılı 90 dakika içinde bunu sağlayan ekstra maliyet olmadan iki otobüse arasında aktarabilirsiniz. Eğer ilk otobüse bindiğimde ( “Valider”) bilet damga sürücüyü sor.

Şehir turu için Otobüsleri kullanarak?

Bazı otobüs güzergahları özellikle doğal ve Paris Otobüs turları için ucuz bir alternatif olabilir.

 • Hat 38 şehir merkezinden geçerek kuzey güney için çalışır ve Latin Mahallesi, Seine nehri veya Notre Dame Katedrali’nin unutulmaz manzaralar sunmaktadır.
 • Hat 68 Orsay, Saint-Germain des Pres, Seine, Louvre ve Opera Garnier bir avantaja sahiptir.
 • Hat 28 Ecole Militaire, Ulusal Meclis’de Seine Nehri, Grand Palais ve Şanzelize güzel manzarasına sahiptir.
 • Hat 96 Hotel de Ville, ortaçağ Marais semtinde, ve trendy Bastille dahil sağ kıyısında güzel yerlerinden, etrafını çevreliyor.

otobüs Saatleri

Saatler ölçüde değişebilir, ancak büyük çizgiler, yaklaşık 05:30 saatleri arasında gece yarısına kadar çalıştırın. Gece otobüsleri gece boyunca çalıştırın (aşağıya bakınız).

Güzergahlar ve saatler için , danışmak RATP güzergah-bulucu sayfasını

Otobüs Hatları ve Rotaları

İnteraktif Paris Otobüs Harita

Paris Gece Otobüsler (noctilien)

Paris ağrı geç çok daha az parti yapma şehir ve banliyölerinde boyunca yeni gece otobüsü sistemini açılışını yaparken Gece kuşları 2006 yılında sevindiler. Otobüsler 15-30 dakikalık aralıklarla şehir etrafında çoğu noktalar kalkmaktadır.
Bir nightbus güzergah bul

Paris Tramvay – Çizgiler, Rotalar ve Saatleri

Bir 21. yüzyıl Revival

Paris sonradan sökülmüş ve metro ile değiştirildi 19. yüzyılda bir tramvay vardı. Ama bir şişme şehir nüfusu ve banliyöleri ile Paris’i bağlamak için bir ihtiyaç ışığın kentinde tramvay canlanmasına neden olmuştur. Paris şehir sınırları içinde çalışan tek bir satır, T3 tramvay ile, kapsama hala sınırlıdır ve endişeler ağırlıklı olarak güney Paris, ancak tramvay önümüzdeki yıllarda artması beklenmektedir.

Düzenli metro biletleri ve geçer kullanarak tramvay binebilirsiniz.
(Daha fazla bilgi için, “Paris metro Bilet ve paso” sayfasına bakınız)

Paris tramvay üzerinde güzergahlar için, danışmak RATP güzergah-bulucu sayfasını .

T3 Tramvay Hattı

T3 tramvay hattı, Paris’in 13., 14. durur ve 15 arrondissements vardır ve güneydoğu banliyölerinde bağlanır.
Tramvay bazı metro bağlantıları ile (aşağıdaki ana istasyonlarda durur 🙂

 • Porte de la Chapelle (M hattına 12 bağlanır)
 • Porte d’Ivry (M hat 7 bağlanır)
 • Porte de Choisy (M hat 7 bağlanır)
 • Porte d’Italie (M hat 7 bağlanır)
 • Poterne des Peupliers
 • Stade Charlety
 • Cité Université (rer b hattına bağlanır)
 • Montsouris (Parc Montsouris dur)
 • Porte d’Orleans (M Hattı 4 bağlanır)
 • Jean Moulin
 • Didot
 • Porte de Vanves (M Hat 13 bağlanır)
 • Brancion
 • Georges Brassens
 • Porte de Versailles (Paris Kongre Merkezi); M Hattı 12 bağlanır
 • Desnouettes
 • Balard (M Hat 8 bağlanır)
 • Pont de Garigliano (RER C hattına bağlanır)