Paris Vendôme yerleştirin: Complete Guide – İkonik Elegance ile A Klasik Parisli Meydanı’nı

Posted on

Paris Vendôme yerleştirin: Complete Guide - İkonik Elegance ile A Klasik Parisli Meydanı'nı
bunu biliyorsun ya da değil, sen Paris’in Place Vendôme’nin aşina olmadığı. Bu ve iyi bir nedenle moda markaları için filmler, TV programları ve reklam kampanyalarında sayısız kez göründü: Fransız başkentinin belli lüks versiyonunu somut bir örneğidir.

engin, eski dünya kare arasında eşkin ve klasik Paris ihtişam ve cazibe bir doz keyfini dar, zengin yan sokaklarında dolaşmak. bölgede bir gurme yemeği veya öğleden sonra çayı içine Tuck, mahalle pek açgözlü kuyumcular ya da aksesuar üreticilerinden biri de takı veya diğer özel hediye özel bir parça aramak, ya da sadece geniş kaldırımlar dolaşmak.

yağmur yağıyor bile, bu siteyi keşfetmek hala heyecanlı ve görkemli hissedebilirsiniz. Büyük, eski moda şemsiye ile donatılmış ve bir sahneyi dışarı yaşıyoruz iddia Gel “Paris’te bir Amerikalı.” ve görmek ve bölgede yapılması gerekenler konusunda bizim ipuçları için – bu kare ve heybetli merkezi sütun ziyaretçileri baştan ve büyülemeye devam nedenleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tarihçe

Kare askeri zaferler ve “Güneş Kral” Louis XIV ordularını kutlamak için yaptırılan 18 yüzyılın en planlandı. O Marais Place des Vosges model alınarak hayal, ama daha önce kraliyet meydanına çok farklı bir tarzda inşa edilmiştir. Başlangıçta bir kez daha bugün bildiğimiz birine adını değiştirmeden önce sonradan “Yer Louis le Grand,” redubbed edildi “Fethi Meydanı” adını verdi.

Ayrıca (aynı zamanda onun saray ve konut olarak hizmet vermeye Louis XIV tarafından yaptırılan) görkemli Palais de Versailles tanınabilir var cömert 18. yüzyıl tarzında inşa edilen Place Vendôme meydanına hakkında sade şıklık birkaç ağaçları ile var 1720 yılında tamamlanmıştır veya yeşillik. üslup vurgu altın, zengin binalar, geniş, muhteşem kaldırımlar ve karenin merkezinde durur heybetli sütun üzerinde olduğunu.

Geçerli sütunu 1874 yılında dikilmiş ve aslında 19. yüzyılın başlarında İmparator Napolyon tarafından yaptırılan önceki bir bronz sütun rekonstrüksiyonudur edildi. At sırtında Napolyon heykeli ile taçlandırılmış orijinal, hasarlı ve son olarak iki devrim boyunca yıkıldı. Bu rivayete düşman güçlerinden 1000’in üzerinde erimiş aşağı toplar moda oldu.

Sütun ve tepesinde Napolyon rakam nihayet Fransız Komünü olarak bilinen kanlı bir çatışma sonrasında kopya olarak yeniden inşa edildi. üstüne çıkılan bir merdiven şimdi bazı oldukça çarpıcı manzaralar engelleme maalesef halka kapalıdır.

Louis XIV hükümdarlığı altında, kralın bir atlı heykeli kutladı kraliyet heykeltıraş Francois Girardon tarafından inşa, aynı sitede durdu. Adeta imha edildi – sırasında 1789 Fransız Devrimi .

Orada ne yapmalı

Orada Place Vendôme’a ve çevresinde yapılacak ilginç ve böbürlenme layık şeyler bolluk – ve bazı olduklarını düşündüğünden daha fazla bütçe dostudur. Kare kuşkusuz lüks alışveriş ve yemek için birinci sınıf bir alan olmakla birlikte, banka bozmadan zevk yaratıcı yolları vardır. İşte bütçeleri ve çeşitli çıkarlar için birkaç fikir.

  • Pencere Dükkanı ya Mükemmel Hediyeyi Bulun: bunlar herkesin imkanları ölçüsünde kesinlikle yaparken, ince aksesuar, takı, çanta ve moda arayışı içinde dünyanın her yerinden turist kare beraberlik sürüler üzerinde lüks butikler,. Pencere alışveriş sadece eğlence olarak olabilir ve fırsat zenginliği var burada: Cartier, Boucheron, Chanel, Van Cleef & Arpels ve Chaumet olmak üzere ünlü moda evleri ve aksesuar yapıcıları amiral tüm karede duruyor.
  • Bir Göz Alıcı Fotoğraf Oturumu Kameranýzý getirin ve Var: Bu Vendôme ve birçok zengin binaları genellikle lüks markalar için Paris hakkında film ve reklamlarda moda çekimi veya poz Instagram mesajların, dramatik sahneler için arka planında olarak kullanılan bir sır değil. Biz kesinlikle size yüzsüzce meydanda binalardan birinin muhteşem adımlarla devralarak ve diğer yolcular için perspektifler engelleme temsilciliği yoksa, göz alıcı sahnenin iki tedbirli Resimler zarar vermez. Şık bir şey giy, sonra arka planda iyi bir bellek atış veya size ve / veya ikonik kare ile seyahat arkadaşlarından ikisini ve heybetli sütunu olsun.
  • : İkindi Çay veya Ritz Ayaküstü var bu ikonik meydanda Önemli bir beraberlik kartı? Yakın zamanda yeniden tasarlanmış ve yenilenmiş Ritz Hotel sizin anlayabilir olarak Parisli lüks ile de ünlüdür. Onların ikindi çayları, Salon Proust servis , otelde onun en ünlü romanı oluşan lezzetli ve zengin hem Fransız yazar sonra. Az aynı kalibrede bir gurme restoranda bir oturma yemeği fiyatından daha ama için – Güzel küçük kek, parmak sandviç, çay ve şampanya biraz çökmüş bir şey tadını çıkarmak için mükemmel bir yol yapım genellikle yayılma parçasıdır.
  • Bu arada, efsanevi baş, peşinde olduğunuz birinci sınıf Parisli kokteyl eğer Bar Hemingway . Burada, kendi adını taşıyan Amerikan yazar ve “Kim için Çalıyor” yazarı Dünya Savaşı sona ermesinin ardından, otelde kamp edildi Gestapo subaylarını çıkartılmamış olması söyleniyor. O ve arkadaşı F. Scott Fitzgerald ve diğer yazarlar da Colin Peter Field başkanlığındaki sık bu eski okul bara not edildi.
  • Sen Amerikan ve Fransız edebiyat tarihinde Otelin merkezi yer hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz biz iyice içinizden kitap severler için tavsiye eğlenceli bir öz-rehberli tur – Paris’teki ünlü yazarlar tarafından perili üst yerlere rehberimize okuyarak.

Nasıl Gidilir Konum ve

Place Vendôme, Place de la Concorde güneybatı yalan ile, Paris 1. bölgenin içindedir, batıda Avenue des Champs-Elysées ve kuzeydoğusundaki Opera Garnier. muazzam kare Rue de la Paix olarak bilinen uzun sokak üzerinden Opera doğru yukarı götürür.

Louvre ve Tuileries Bahçeleri etrafında alanından, kare ulaşmanın en kolay yolu Metro Tuileries veya Concorde (hat 1 veya 8) ve kare Rue Castiglione aracılığıyla yaklaşık beş dakika boyunca yürüyen kapalı alıyorum gereğidir. Opera Garnier ya da Rue St. Honoré alışveriş alanından, Vendôme’a güneye Rue de la Paix alır. En iyi metro Pyramides (Hat 7 veya 14) veya Opera aldığı takdirde durur (çizgi 3, 7 veya 8).

Yakın Ne Yapmalı

Louvre-Tuileries bölgesinin merkezinde yer alan Place Vendôme turistler için doğal memleketinden olarak, yakın ilgisi ilginç ve uyarıcı şeyler sunuyor.

Tuileries Gardens zarif, ağaçlıklı şerit yürürken önce, Musée du Louvre’da etkileyici ve muazzam koleksiyonları keşfedin. Al, neden sıradan bir Paris tarzı piknik keyfini? Bu hala bölgenin ihtişamını eşliğinde, daha sınırlı bir bütçeye tutmak için harika bir yoldur.

Senin Louvre-Tuileries devreyi bitirmek için, (Monet’nin nefes kesen “Nympheas” duvar serisi için ünlü) Orangerie’nin küçük sanat koleksiyonları veya Jeu de Paume hayran durdurmak, hem Tuileries bahçelerinin kenarına yerleştirilen ve hareketli bakacak de la Concorde yerleştirin. Çıkmak gibi, heybetli hayran Luksor Dikilitaş Concorde baş döndürücü meşgul Göbekte merkezinde durur.

Son olarak, bölgeye hiç ziyaret, Paris’in en coveted alışveriş bölgelerinden birinde dolaşmak alarak Rue Saint-Honoré boyunca uzanan olmadan tamamlanmış sayılmaz. Konsept mağaza, şık oteller ve kafeler, ince parfümörler, eldiven üreticileri, couture tasarımcıları ve bu ikonik sokakta alışveriş bağımlıları bekleyen bütün çikolata emporiums. Yine, hiçbir şey sadece hayran ve pencere alışveriş bir öğleden sonra için bir gezintiye alarak yanlış.

Oradayken, zarif kaplı galerileri, yeşil bahçeler yolları, mağazalar ve Palais Royal restoranlar kontrol sından. Başka kraliyet sarayı olursa olsun, aynı zamanda sezon, inanılmaz fotojenik değil, lüks bir alışveriş meraklıları stomping gerekçesiyle dönüştü.