Skip to main content

Paris’i ziyaret Best Time

 Paris'i ziyaret Best Time
Paris gezisi planlarken, sizin en acil sorulardan biri olması muhtemeldir “gitmek için en iyi zamanı geldiğinde?” Paris’te dört mevsim keyifli olabilirken sıcaklıklar neredeyse olduğunda, Paris’i ziyaret etmek için en iyi zaman yaz aylarında ise parfe güneşli günler tüm manzaraları görmek kolaylaştırır, (mükemmel) ve uzun.

İlk kez Paris’i ziyaret etmek ayarlamak ediyorsanız, çok överek “ilkbahar Paris” bariz olduğu yönünde ikna edilebilir seçim-ama bütçeniz, büyük kalabalıklar için tolerans ve ilgi kişisel merkezlerinde bağlı yılın başka bir zaman, aslında, daha iyisini uygun olabilir.

Paris’te Her sezon onun takılar ve tuzaklar, artıları ve eksileri vardır. görmek ve yıl boyunca Paris’te yapılması gerekenler konusunda daha genel hissi ve her sezon ambiyans hakkında bilgi yanı sıra bilgi için okumaya devam edin.

Popüler Etkinlikler ve Festivaller

şehir Noel ve diğer kış tatilleri için yanar olarak Paris’te kış tatil sezonu ışık ve kutlama sunuyor. Galeries Lafayette ve diğer yerlerinden bayram tatil dekor ile bezenmiştir. Sonbaharda, bu arada, Montmartre Şarap Harvest (Vendanges) ve Nuit Blanche, kalabalık ücretsiz sergiler ve performanslar için sokaklar kalabalık görür tüm gece sanat ve kültür olayı gibi olaylar, akılda kalıcı bir şekilde hayata kenti getir. Bahar şehrin caz festivali sezonu başlangıcıdır.

Caz fanlar genellikle Mart ayında başlar ve yaz boyunca uzanır Banlieue Bleues Festivali, kaçırmamalısınız. St-Germain-des-Prés’in Caz Festivali genellikle mayıs ayında başlar. Yaz aylarında, şehir Parisliler tatile gitmek gibi sessiz, ama parkta ücretsiz açık hava film ve bol müzik festivalleri gibi yapmak için yeterli şeyler hala var.

Paris Hava

Paris genellikle yaklaşık 40 derece Fahrenheit ve yaklaşık 35 derecelik alçak gezinip yüksek sıcaklıklarda soğuk ve hafif nemli kışlar vardır. Kar sık ​​değil ama olabilir. Mart ve nisan da soğuk, ama sıcaklıklar 50’li içine kırabilir. Bu bir çözülme sıcaklıkları yavaş ama emin adımlarla 60’lı içine tırmanma, gerçekleşmesi Mayıs ayına kadar değil. (Tabii ki, Mayıs ayında yağmur tipik, bu yüzden elinizin şemsiye tutmak!) Yazlar sıcak ve bunaltıcı olabilir, ama sıcaklık nadiren 80 dereceyi aşan ile tipik hoş sıcak olabilir.

Bazen “pastırma yazı” eylül içine iyice devam ediyor. gün kısa olsun Aralık net ama karanlık iken Kasım soğuk ve ıslak olabilir.

Paris Tepe Sezon

İlkbahar ve yaz kuşkusuz Paris’te en popüler mevsim vardır. Yaz aylarında, birçok tatil-bırakarak şehir turistlerle dolu üzerinde yokken bahar sırasında, Parisliler dışarı tam güçle kentlerini tadını çıkarıyor. Uçak ve konaklama bu iki mevsimlerde en pahalı olacaktır.

bahar

muhteşem mevsimlik sahası, piknik ve romantik Paskalya kaçamaklar için, ilkbaharda Paris sadece dövmek edilemez. Bu turizm için başkentte inanılmaz popüler zaman, yani iyi bir anlaşma dolanabilir istiyorsanız erken rezervasyon gerekli olduğunu, ama, unutmayın.

Olaylar Çıkış için

  • Bir spor hayranıysanız, Fransa Açık Mayıs ayının üçüncü haftasında başladı.
  • Binlerce ışık şehrin 26.2 mil koşmak gibi erken Nisan ayında, Paris Maratonu, sokaklar vurur.

Yaz

Diğer turistler yüzlerce ve binlerce kenti paylaşmakta sakınca ve bir seferde uzun, tembel günler ve geceler fikrini seviyorum yoksa onun en rahat, yaza şehir Fransız başkentini keşfetmek için harika bir zamanı geldiğinde. Birçok Fransız insanlar yaz ziyaret etmek için rahat bir zaman iken yüzden, bazı turistler bazı butik, restoran ve barlara haftalardır yakın yıllık “vacance” ve devam ettikçe biraz fazla uykulu olma bulabilir, tatile gitmek saati.

Olaylar Çıkış için

  • 21 Haziran Her yıl günü, Dünya Müzik Günü bir açık hava konser uzaya şehrin her köşesini döner.
  • Bastille Günü, 14 Temmuz ülkenin en popüler tatil biridir ve geçit, havai fişek ve daha fazlası ile kutlanır.

Düşmek

Şiirsel ve romantik ruhlar bu sırasında dalgın bir ruh hali seveceksiniz zaman-ve bir sanat veya kitap aşığı iseniz, sergi sezonu sonbaharda tüm hızıyla olduğunu. Sonbahar oldukça soğuk olabilir ve günler kısa, ama yapraklar torna ve havada zindelik çok daha güzel Seine boyunca bu yürüyüşlere yapar.

Olaylar Çıkış için

  • Vendanges de Montmartre, Paris’in kalan son bağ düzenlenen ilginç olayı kaçırmayın.
  • Ekim 6 günü, şehir ana Nuit Blanche (Beyaz Gece), galeriler ve diğer sanat alanları ziyaretçiler için geç açık olduğu tarihlerde.

Kış

Noel pazarları, buz pateni pistleri, hem Batı ve Çin gelenekleri yılbaşı kutlamaları: onun kasvetli ününü rağmen, kış başkentte bir canlı ve renkli saat ve bir aile gezisi kitaba bir zamandır. şehrin en göz alıcı mağazalar birçoğu bütün şehre festival hissi veren, etkileyici ışık ve vitrin var.

Olaylar Çıkış için

  • Şanzelize Kasım sonuna doğru her yıl çarpıcı Noel ışık ekranda döner.
  • Şarap severler Kasım ayının son hafta sonu her kış boyunca düzenlenen Salon des vins des vignerons Independants (Bağımsız Şarap Üreticileri Fuarı), kaçırmak istemeyeceksiniz.

You may also like