Paris’in Musee d’Orsay sahip için en iyi 5 İpuçları

Posted on

 Paris'in Musee d'Orsay sahip için en iyi 5 İpuçları

Orsay Müzesi eller aşağı, dünyanın en zengin ve en heyecan verici müzelerinden biridir. Onun daimi koleksiyon Matisse, Monet, Degas, Van Gogh ve Rodin dahil erken modern ve empresyonist sanat ustaları tarafından sayısız harika eserler sergilenmektedir. Müze ayrıca birkaç büyük geçici yıl boyunca sergiler, hem de değil-to-be-cevapsız özel etkinliklere ev sahipliği düzenler. Tüm bu nedenlerle bu müze düzenli Paris’in en ilginç konumlar listesinin başında neden oluşturuyor.

Ama her birinci sınıf koleksiyonu gibi,  Orsay ziyaret etmek çok zor olabilir. Zenginleştirici ve mümkün olduğunca eğlenceli olarak ziyaret yapmak için bu stratejileri kullanın. Tüm önerilerimize bakın tıklayın.

Orsay Ziyaretçi İpucu # 1: Bir veya iki Wings Focus On

Orsay Müzesi, Louvre karşılaştırıldığında çok küçük olduğu müddetçe kalıcı koleksiyon dört katlı ve çok sayıda önemli dönemlerini kapsar. ziyaret Odak! toplama nasıl yerleştirildiğine, Orsay özellikli anahtar sanatçıların bazıları hakkında bilgi ve daha sonra bir seçilen dönemde daha fazla zaman harcamak veya sanatçıların ayarlamak için plan duygusu alın. Sen gerçekten works– bazı “karşılaştı” sanki ziyaret hissi uzak gelmek garanti ediyoruz ve ayrıca duyusal aşırı kaçınmak gerekir.

Orsay 2. İpucu: Crowds’a kaçının

Yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyle , kabul edelim: Orsay edilir  hep  nispeten kalabalık olacak. İyi vakit seçmek dikkatliysen Ama eğer iyice ziyaret zevk ve favori işleri düşünürken daha fazla vakit geçirmek için muktedir çok daha büyük olasılıkla olacak. Müze genellikle en az kalabalık olduğu:

  • Paris’in Düşük sezonda (Mart Kasım)
  • Öğlen 9:30 itibaren (öğle vakti hafif bir dalış ile)
  • Akşam (Perşembe için)
  • Haftaiçleri

Orsay İpucu # 3: Sağ Hattı alın

Müzenin dışında bireyler, gruplar ve üyeleri veya profesyoneller için ayrı kayıt bulunmaktadır. Sağ çizgide alarak vakit kaçının.

  • Bilet olmadan Bireysel ziyaretçi:  Seine nehri tarafı, giriş  A
  • : Bilet veya paso ile veya öncelikli girişi ile üyeleri, ziyaretçiler  Rue de Lille tarafı, giriş  C
  • : Gruplarındaki yetişkinler için  Seine Nehri tarafında, giriş  B
  • Okul grupları için:  Rue de Lille tarafı, giriş  D

Orsay Müzesi erişimi ve başvuru hakkında daha fazla bilgi

İpucu # 4: Orsay’da İlk Kez? Rehberli Tur Atın

İlk kez Orsay ziyaret ediyorsanız, müzede özellikli dönemleri ve sanatçıların heyecan verici bir özetini almak için en iyi yollarından biri bir rehberli tur almaktır. müze bireyler ve gruplar için turlar sunmaktadır. turlar değişebilir seçici günlerde sunulmaktadır unutmayın.

  • Orsay Masterpiece Tur  kalıcı koleksiyonlarının 1,5 saatlik bakış ile ziyaretçiler sağlar.
  • 19. yüzyıl Sanat Turu  daha odaklanmış ve ziyaretçiler 19. yüzyıl sanat hareketlerine daha geniş bilgi sahibi sağlar. Eğer özellikli sanatçılar ve dönemlere daha çok atmak istiyorsanız, bu tur tam size göre.

Turları diğer bilgiler  (resmi web sitesinden)

Orsay İpucu # 5: Geçici Sergiler ve Özel Olaylar Yararlanın

Orsay kalıcı koleksiyon sürüler halinde ziyaretçiler çeker de olabilir ama orada  görmek için çok daha  Eğer bir gün haline ziyaretinizi germek istiyorum.

müze düzenli 19. yüzyılın heyecan verici gelişmelere misafir taze fikir veren, dönemin 1848-1914 önemli sanatçılar ve hareketler üzerinde önemli geçici sergiler düzenler.

Geçici sergiler ek olarak, Orsay düzenli programlar gibi özel etkinlikler  konserlerfilm gösterimleri ve festivaller ve  sanat esintili gösterileri .