Skip to main content

Paris’in Pont des Arts: Complete Guide

Paris'in Pont des Arts: Complete Guide
Paris’in birçok köprülerin en güzel biri olan Pont des Arts fotojenik zevktir. Onun adı paylaşan da dahil olmak üzere sayısız filmlerde göründü. Prestijli için Seine Nehri bir tarafında Louvre Sarayı’nın orta avlu bağlanması Institut de France , diğer yandan, köprü onun en zarif kenti temsil ediyor sanki.

Turistler düzenli sadece yaya köprüsü veya akın passerelle aşağıda yumuşak suları üzerine bina yansıyarak resimlerini çekmek için. Ufukta saçılım Bulutlar da ikonik çekimler için yapmak neredeyse mesafe Eyfel Kulesi ortaya çıkarmak için. Bu başkentin en kapalı-dayak-track yer olmayabilir, ama herkes muhtemelen en az bir kez ziyaret etmelidir.

Tarihçe

Pont des Arts Paris manzara hızla giren olduğunu. Bir önizleme, belki de modern şehrin gelmek – İmparator Napolyon Etrafa 1802 dokuz kemerli yapıların oluşan bir metalik yaya köprüsü devreye, bu Paris’ ilk metalden yapılmış türünün olurdu. Başlangıçta bir asma bahçesi, yeşillik, çiçekler ile kaplı ve zevk yoldan geçenlere için banklar ile donatılmış benzemeye gerekiyordu. Başlangıçta, yayaların geçmeye ya da üzerinde oturmak için küçük bir ücret ödemek zorunda kaldı. Bugünlerde tabii ki ziyaret etmek ücretsiz.

Dünya Savaşı I ve II takiben, köprü havadan bombalama ve tekne kazalardan yapısal hasar gördü. mühendisler 1970’lerin sonlarında o güvensiz kabul sonra, birkaç yıl için halka kapatıldı. Şehir Yeni köprü İmparator Napolyon en neredeyse aynı 1984 yılında Pont yeniden açılması, onu yeniden karar verdi, ama sadece orjinal dokuz yedi kemerlere sahiptir.

sayısız ressamlar ve fotoğrafçılar yeni manzara üzerinde çalışmak ve işlerini sergileme Pont üzerinde kurmak için seçti: O zamandan beri, piknik, romantik manzarası ve hatta sanat sergileri için şehrin en popüler yerlerinden biri haline geldi.

Köprü Eyfel Kulesi, Ile Saint Louis Seine kıyısında geri kalanı ile birlikte, 1991 yılında UNESCO Dünya Mirası oldu.

Lovelocks: Tartışma & Sökme

Paris’i ziyaret Birçok çiftler hala yıldönümü veya diğer romantik anı kutlamak için Pont des Arts üzerinde bir metal asma kilit veya “Lovelock” yerleştirerek bekliyoruz. Ne yazık ki, şehir 2015 yılında bu uygulamayı yasakladı ve tamamen köprüden yaklaşık bir milyon kilitleri kaldırıldı. Bunlar köprünün yapısal bütünlüğünü tehlikeye ve bazı bölümlere zarar bulundu.

şehir belediye başkanı, Anne Hidalgo, bunun üzerine daha fazla asma yerleştirerek gelen ziyaretçileri vazgeçirmek için köprüye üç cam paneller ekledi. Turistler artık sadece Pont ve çevresinde “romantik Selfie’ler” almaya istenen lovelocks tarihi köprünün güzelliği ve bütünlüğü için bir tehlike olduğunu hatırlatılır.

Pont des Arts üzerinde Ne Yapmalı

yapmak ve üzerinde ve yakın görmeyi bol var. İşte ikonik köprüye ziyaretinizin en iyi şekilde yararlanmak için fikirlerin sadece birkaçıdır.

Köprüde bir Gölgeli Pikniği tadını çıkarın: Yaz aylarında bu piknik veya şarap gözlük zevk arkadaş grupları ile battıktan sonra devralınan bütün köprüyü görmek için bir günlük oluşumu var. Bu şaşılacak: Su üzerinde görüş ve hafif parıltılı hem mükemmel.

Utanma: yukarı lezzetli, tipik Paris yemekleri üzerinde stok böyle erken tarafında köprünün bir köşede dışında taze Fransız ekmeği ve peynir, meyve ve şarap ve kazık şekilde size bir nokta olsun emin olun.

Biraz daha rahat ve yemek keyfini edebilmek yapmak için (MONOPRIX ve Carrefour gibi birçok şehir süpermarketler mevcuttur ikisi) bir battaniye ve küçük bir bıçak getirin. Paris’te piknik hediyeler bulmak için nereye rehberimize göz atabilirsiniz. lezzetli ekmekler, baget ve otantik Fransız hamur işleri üzerinde stok nereye fikirler için Paris’te en iyi pastaneler hakkında bilgi edinin.

Sunrise veya Sunset’teki romantik bir yürüyüşe çıkın: Eğer Pont ziyaret ettiğinizde çiftler eskiden bunun üzerine lovelocks yerleştirmek için bunu seçildi neden, yakında anlayacaksınız. Bu gerçekten romantik nokta: arka planda Eyfel Kulesi biçimde parlayan var, sadece “doğru” şekilde Seine sularını isabet ışık – ve yine samimi geliyor ferahlık duygusu. Biz birlikte nihai romantik an için gündoğumu veya günbatımı Pont çevresinde gezintiye seçmenizi öneririz. Gerçek gizlilik sonra iseniz, sabah erken seçin.

Daha sonra yakınlardaki bazı hamur işleri bulalım ve şehir uyanıyor olarak Paris etrafında romantik bir yürüyüş devam edebilirsiniz.

Louvre & Institut de France Görüntüleme hayran: Eğer köprüden tanınan konum kartpostal mükemmel sahne çekimleri favori kamera getirmek ve almak. Bu görüş itibaren, Louvre Sarayı (Seine-River taraftan merkez avlu) yanı sıra dahil manzaraları güzel çekim alabilir Institut de France böyle Académie Française gibi akademik toplumlar genel merkezi bulunmaktadır.

Nasıl Gidilir Konum ve

Pont des Arts sağ banka ve Seine nehrinin sol banka ve Institut de France Palais du Louvre binaları bağlar. Aynı zamanda 1. ve 6. köprü arrondissements Paris (ilçe).

en kolay yolu Pont Neuf istasyonu (Hat 7) için Metro almak ve köprüye işaretleri takip etmek vardır elde etmektir. Alternatif olarak, (çoklu metro, otobüs ve RER banliyö hat trenleri ile hizmet) Paris’in merkezindeki metro Chatelet kurtulmak ve bir gezintiye çıkabilirsiniz. , Seine ve Quai de la MEGISSERIE kıyısı boyunca batı yürüyün Pont Neuf köprüsü geçmek ve köprü ulaşmak için Quai du Louvre ve Quai Francois Mitterand boyunca devam eder.

sol kıyısında itibaren, Solferino Metro durağına (Hat 12) inebilirsiniz ve köprü ulaşmak için Quai Voltaire aşağı doğu başlığı, nehir yürüyün.

Yakın Ne Yapmalı

İlk kez Paris’i ziyaret ettiğiniz Özellikle, bu Fransız başkentinde birçok ikonik turistik keşfetmek için iyi bir odak noktası olabilir.

Louvre Müzesi ve fantastik sanat galerileri, Paris’in ortaçağ kraliyet tarihine bir bakış ve çarpıcı yeşil şerit, çiçek ve heykelli bir gezinti bir sabah veya öğleden sonra bitişik Tuileries bahçelerinin üzerinden Başkanı.

Rive Gauche (pop üzerinden sol banka dünyaca ünlü izlenimci sanat koleksiyonlarında almaya) Musée d’Orsay Renoir, Monet, Manet, Pissarro, Degas ve sayısız başkalarından şaheserleri bekliyor.

Son olarak, büyüleyici St-Germain-des-Prés’in mahalleye bir büyü için uzak nehir kenarlarından kesti.

bir zamanlar yazarlar ve felsefecilerin ve 6. yüzyıl ortaçağ Abbey uğrak onun kaldırım kafeleri ile ünlü ziyaretçileri artık çörekleriyle çikolatalar onun fantastik sanat galerileri, şık butikler ve gurme hediyeler için imrenmek.

You may also like