Paris’in şık Palais Royal A Complete Guide

Posted on

 Paris'in şık Palais Royal A Complete Guide

Dışarıda Louvre itibaren Sessiz Elegance Hemen Adımlar

Çift katlı hop-on hop-off otobüsler insanlarla ağzına kadar dolu. istekli seyahat sürüleri bir gözle görülür yorgun bir tur rehberi etrafında sokuldular. seyir Sokak tarafı satıcı kendi overpriced biblolar satın almak naif turist cazibesine. Müze giriş hatları kadar uzun onlar çevrelerinde etrafında bükülüp.

Bunlar Paris’in en merkezi ve en çok ziyaret edilen mahalle, 1 tipik sahneleri bazılarıdır st bölgesinde. Famously Louvre Müzesi, Tuileries Bahçeleri ve Pont Neuf gibi konut ikonik noktalar için tanınan 1 st hep kalabalık ve hareketli olduğunu. Bunu küçük sunmak için başka sahip olduğunu, zaten geçmişte bölgeyi araştırdı ettik, özellikle sonucuna ulaşılabilir.

Ama burada ironik: sadece birkaç dakika uzaklıkta Louvre ve turist tuzakları tackiness throngs yürüyerek tüm onsekizinci yüzyıl Fransız Tuileries çekicilik ve Louvre regality ile zarif, huzurlu bir bahçeye yatıyor, ama hiçbiri kalabalık. Palais Royal kentin turistik merkezinde sessiz bir sığınak olduğunu. Aynı zamanda, önemli ölçüde altında takdir var.

Bazı Tarihçe

Palais Royal Cardinal Richelieu tarafından 1692 yılında yaptırılmıştır. Başlangıçta Palais Cardinal adında saray Richelieu’nun ölümünden sonra Kral Louis XIII miras ve Louvre ve sonunda Versailles geçmeden önce onun çocukluk ev oldu.

saray güzel yapıya dükkan ve eğlencelerle bir tutam ilave Louis-Philippe d’Orleans, tarafından 1871 ve 1874 arasında takviye edilmiştir. saray Yaş yükseldikçe, bir mobbing ve sonunda 1876 yılında restore edilmiş ve Fransız hükümetinin elinde yerleştirilmeden önce hatta bir yangın atlattı. Şimdi Danıştay ve Kültür Bakanlığı barındırır.

Cour d’Honneur ve Daniel Buren Heykeller

Avlu ve Palais Royal’de güzel bahçeleri ziyaretçilere her gün açıktır. İç avlu denilen  Cour d’Honneur ve ‘Les Deux Plateaux’ başlıklı Daniel Buren tarafından büyük ve çarpıcı heykel bulunmaktadır.

1986 yılında Yüklü, yukarıda betimlenen çağdaş heykel, klasik bir tasarıma sahip Fransız saraya bir tezat sunar. Bu tek renkli girdap baş döndürücü bir dizi içinde düzenlenmiş birçok farklı yükseklikte 280, siyah ve beyaz sütunlar oluşmaktadır. Herkes popüler değil ama sarayın ve çevresi ayırt edici modernitenin duygusu katar.

Gardens Yakından Bakış

Yanında  Cour d’Honneur  , Jardin du Palais Royal yatıyor. Muhteşem ağaçlar ve teraslar ile çat pat Çizgili, Bahçe güzel gülleri, zarif çeşme ve tozlu yolları içerir. Bu seferde olağanüstü zengin ve kayıtsızca sakin. Herhangi bir zamanda, ağaçların altında bir gezintiye alarak çiftler, geçmiş teraslar kayma birkaç koşucu ve aileleri güneşlenmek ve çeşme etrafında rahatlatıcı bulabilir.

Palais Royal: Eat and Shop Nerede

rahat ya da resmi olsun, hem de bölgede alışveriş için bir lokma kapma için sayısız iyi seçenekleri vardır.

Restoranlar

Jardin du Palais Royal  açık oturma çoğu, birkaç çok iyi restoranlar barındırır. En ünlü Le Grand Vefour, mükemmellik ve tarihin Fransız ikon ve her üç Michelin yıldızlı gurur sahibidir. Genellikle “Paris’te ilk grand restaurant” denir. Napolyon ve Jean Cocteau bile seviyor orada dined. İmza yemekleri Prens Ranier III güvercin ve truffled öküz kuyruğu dahil parmentier , ama her zaman son derece zengin tatlılar yer kaydedin.

Diğer gastronomik olayları şunlardır zaten adı Restaurant du Palais Royal ve bunun yerine bir dizi hizmet veren bahçede muhteşem terası ve Veers uzakta Fransız mutfağının klasik sürümünden sahip olan ikincisi, sahip eski olan Pierre au Palais Royal, çağdaş yemekler.

Alışveriş yapmak

Palais dolaşın alırken, muhtemelen imkansız şık vitrin hızlı bir şekilde göz atmak ya da iki bahçe etrafında rüzgar eğlencelerle içine sokulmuş olacak. Palais Royal bunu göze eğer Paris’in en iyi shopping– bazılarına ev sahipliği yapmaktadır olmasıdır. eğlencelerle ev sahibi Stella McCartney ve Marc Jacobs şık gibilerin butikler, hem de minik depolar böylece tatlı eski, bunların yüzyıllardır orada oldum görünüyor.

Au Duc de Chartres, antik heraldry, sikke ve madalya taşıyan küçük bir dükkan göz atın. Ayrıca Didier Ludot, vintage kıyafetlerin Paris’in en ünlü isminin bir dükkan ya da iki üzerine gelebilir. Etrafa bir göz atın ve her on yılda ortasına 1900 den bağbozumu Chanel takım elbise ve özenle küratörlüğünde yüksek moda bulacaksınız. Parfüm fanı? Serge Lutens rüya kokuları yapar ve eğlencelerle bir ucunda güzel bir butiği vardır.

Bir Need  duraklama-kafe  tüm bu alışveriş? Kafe kitsune, kitsune, bir modacı Evi’ne süper kalça espresso bar ile durdurun. Burada, sen Brooklyn içine taşınan oldum düşüneceğim çok iyi kahve bulabilirsiniz.