Paris’te Büyükelçilikleri Rehberi: Ziyaretçi Bilmeniz Gerekenler

Posted on

 Paris'te Büyükelçilikleri Rehberi: Ziyaretçi Bilmeniz Gerekenler
yurtdışında seyahat eden bir temel güvenlik önlemi olarak, bu yerel elçilik veya konsolosluk nerede bulunduğunu bilmek her zaman iyi bir fikirdir. Paris’e ilk gezisi planlıyoruz Özellikle ederse, hükümet temsilcileri bir acil veya diğer ihtiyaçlar durumunda bulundukları yerleri not almak için emin olun.

Ne zaman temas veya Sizin Büyükelçiliğini ziyaret etmek:

Öyle: Belirli durumlarda, sadece iyi bir fikir başvurun ve / veya elçiliğinizi ziyaret etmek değil zorunluluk bunu söyledi. Her zaman bir gezi garanti Durumlar aşağıdakileri içerir:

  • Kayıp veya pasaportunuzun hırsızlık
  • Eksik kişi veya bir ölüm rapor gerek
  • Elçiliğinizin yardım gerektirebilir Diğer kişisel aciller

Ayrıca temas veya uzun süreli Paris’te kalır ve noter hizmetleri ile seyahat emniyet uyarılarının, yardım almak için elçilik ziyaret edebilirsiniz.

Not: Her zaman seyahat öncesinde sizin büyükelçiliğine kayıt tavsiye edilir. Bu sayede elçilik acil bir durumda size bulmak için yapacaktır. Birçok gezginler bu önemli adımı ardı ama tartışmalı yurtdışı gitmeden önce bunu dikkat çekmek için zaman yapmak gerekir.

elçiliğinizi bulmak için lütfen aşağı doğru kaydırın:

  • Paris’teki Amerikan Büyükelçiliği
  • Kanadalı Paris’te Büyükelçiliği (ve diğer tüm büyükelçiliklere için bilgiye bağlantı)

Paris’teki Amerikan Büyükelçiliği

Paris’teki Amerikan Büyükelçiliği , şehrin sağ yakasında Champs-Elysées ve Chatelet’ye arasında bulunan, ziyaret veya Paris’te ikamet eden Amerikalı vatandaşlara sayısız hizmetler sunmaktadır. Pasaport ihracı veya değiştirme, noter hizmetleri, seyahat emniyet uyarılarının ve referanslar vergi ve yasal profesyoneller elçilikte Amerikan Hizmetleri Ofisi tarafından yönetilen bazı hizmetler arasında yer almaktadır.

Pasaportun kaybettiniz mi? Eğer uzun bir süre boyunca Fransa’nın başkenti veya ülkeyi ziyaret ediyorsanız hemen belgenizi değiştirmek için, bizzat büyükelçilik ziyaret etmek gerekir, ama aynı zamanda posta ile bir yedek pasaportu talep edebilirsiniz.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Amerikan Ofis Hizmetleri
4, avenue Gabriel
75008 Paris (8 arrondissement)
Metro: Concorde

E-posta iletişim: Amerikan Büyükelçiliği’nden yanıt almak için en hızlı yolu, bir e-posta göndermek için: citizeninfo@state.gov

Acil telefon teması:  33 (0) 1.43.12.22.22 (not: “33” ülke kodu bırakın ve tekrar eklemesi gerekir “0” Fransa içinden çevirirken)

Servis tarafından saatler:

Paris’teki Amerikan Büyükelçiliği ile kayıt: Fransa’ya seyahat tüm Amerikan vatandaşları öncesinde onların gezi büyükelçiliğine kayıt edilmelidir. Resmi web sitesinde vatandaş hizmetleri sayfasını ziyaret edin bunu öğrenmek.

Lütfen dikkat: Büyük çanta ve bavullar elçilikte güvenlik yoluyla kabul edilmeyecektir. Emin yalnızca küçük çanta yapmak veya büyük olasılıkla dönüp edilecektir edin.

Paris’te Kanadalı Büyükelçiliği

Paris’te Kanadalı Büyükelçiliği ziyaret veya kişi tarafından veya telefon ve posta ile sayısız önemli hizmetlerle Fransa’da ikamet eden Kanadalı de verir. elçilik neşeli ve Paris’in 8. bölgesinde yer almaktadır.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

35, Montaigne
75008 Paris (8 arrondissement)
Metro: Alma-Marceau veya Franklin D. Roosevelt

Acil telefon teması: 33 (0) 1.44.43.29.00. (Fransa içinden çevirirken, “33” ülke kodunu bırakın ve “0” geri ekleyin)

E-posta ile Konsolosluk bilgiler: Online Bu formu doldurun

Servis tarafından saatler:

Pasaport hizmetleri hariç, 9:00 12.00 pm, Pazartesi-Cuma mevcuttur Kanadalı elçilik tatil ofis kapatıldığında,.

Kişisel Kalacak bir Online Kılavuzu sırasında: Paris’te uzun bir süre kaldıktan Kanada vatandaşları elçiliğin çevrimiçi kılavuz birçok pratik sorunun cevabını olacaktır:
(burada Oku)

Başka Büyükelçiliği gerekiyor?

Paris’te tüm diğer elçilik ve konsolosluk irtibat bilgilerini ve diğer pratik bilgileri bulmak, Avrupa Birliği mensup ülkeler için de dahil olmak üzere için şunları yapabilirsiniz bu sayfada alfabetik bir listesini taramak.  Sayfanın sağ tarafındaki kutuda hızlı “Büyükelçilik arama” yapılması seninkini bulmak için en hızlı yoludur.