Paris’te Dışarı Çıkma: Elbise Kodları & Evening içinde ne Wear

Posted on

Paris'te Dışarı Çıkma: Elbise Kodları & Evening içinde ne Wear
Fransız başkentine ilk kez genellikle ziyaretçiler lüks bir restoranda ya da popüler gece kulübüne gidiyoruz olsun, bir gece gezintisinde ne giyeceğimi üzülmek. Paris’i Düşünme tavizsiz şık ve modaya olmak, birçok kişi bir tişört ve kot pantolon giyen şehir etrafında en gece hayatı noktalar kadar gösteremez varsayalım, ancak bu genellikle yanlıştır.

Flip-tarafında, bazı talihsiz turist restoranlar veya dikkatlice ütülenir iş gündelik garb spor kulüpleri, daha seçici sadece alaylı bir fedai tarafından kapıda uzakta açık olması veya keskin hatlı artık tablolar zaman available– söylendi kadar göstermek Eğer doğru önünüzde güzel, boş olanları bir çift görebilirsiniz. Yani düz bir durum komedisi (ve bir kesinlikle kaçınmak istiyorum) dışında bir durum.

Şehir etrafında barlar, restoranlar ve kulüplerde tipik elbise kodları (veya bunların eksikliği) hakkında daha fazla bulmak için okumaya devam edin. Biz de karanlıkta sonra dolaşmak tercih edebilir her yerde, uygun kıyafetleri giyen emin olmak için nasıl ipuçları sunuyoruz.

Restoranlar ve Barlar 

Basit bir elbise ve ceket veya ceket, etek veya pantolon ve hatta güzel ütülenir, iç açıcı kot ve gömlek gelen şey attire– iş rahat ile yapışmasını Fransız başkentinde restoran ve barlarda büyük çoğunluğu, başta / iyi– olduğunu kesinlikle iyi. Özellikle sokak tarafındaki geleneksel bar ve bir fedai yoksun brasseries, “Gerekli gömlek” dan kenara hiç zorlanan hiçbir kıyafet gerçekten var. Yerliler genellikle düşündüğünüzden daha rahat: onlar eğilimi yok ederken, ortalama olarak, rahat bir gece için sohbet bu hiç alışılmadık halk kot, gevşek ceket giyen nokta değil, oldukça şık ve birlikte iyi koymak olabilir ve hiç mahalle Bistro’da arkadaşlar veya akşam yemeği ile içecekler.

Bu, elbette, otomatik fashionistaların olarak Parisliler hakkında tipik klişeleri ele veriyor.

Yine de, hala sen düşünmediğiniz takdirde, bir delik yemiş tişörtü ve kot giyen dahi rahat görünümlü bar ya da restoran gösterilmiyo tavsiye gerçekten  bir çekip Vivienne Westwood / neo-serseri özensiz ve dağınık bakmadan görünüm çeşit. Eğer kırmızı alt çizgi karışımı istediğiniz ve hemen turist olarak tespit edilemez ise spor ayakkabılar ve sarkık, özensiz kıyafet giyen karşı Biz de avukatı.

Şapkalar ve beyzbol şapkaları birçok köşelerinde hoş karşılanmıyor ama rahat bir mahalle barı veya brasserie canlı spor oyunları oynarken, herhangi bir kaş yükseltmek gerekir. Genellikle bir restoranda yemek tüm şapkalar ve kapaklar, oldukça rahat görünüyor ve / veya şapka giyilmesi yenilikçilerle uğrak rağmen– bile birini kaldırmak gerekir.

Ne zaman restoranlar ve barlar Düzende Biçimsel Kıyafet mı? 

Eğer akşam yemeği ya da Paris’te bir Pricier, daha özel bir restoran veya kokteyl barda kokteyllerin tadını planlıyorsanız, bu durumda sadece, kot (hatta en güzel olanlar) ve diğer daha rahat giyim önlemek için genellikle en güvenli bu. Bazı yerlerde kendi web siteleri açıkça them– söz etmeyin, yani zımni elbise kodları kullanılmasını zorunlu ama sen bir nokta elde etmeye çalışmak ve istenen standartlara giymiş değilse boşluk mevcuttur söylenebilir.

Eğer bir restoran veya selektif barda bir rezervasyon yapılırsa, herhangi bir spesifik kıyafet gerekli olup olmadığını sormak için önde aramak iyi bir fikir olabilir. Eğer dokuzlu için giyinmiş kot eski bir çifti ve müşterilerin geri kalanını giyiyorsanız Sonuçta, sizi içeri ve tabloya yol açtı bile, sen yersiz hissetmek ve garip olabilir.

Böyle Ritz’deki Hemingway Bar, veya rezervasyon gerektiren herhangi çubuğu olarak meraklısı restoranlar ve daha özel barlar için alt çizgi? Bir elbise, etek ya da iyi ütülenir pantolon, güzel bir gömlek ya da üst, ceket ve daha resmi ayakkabı anlamı: resmi kıyafetleri için yarı resmi için Opt.

Kadınlar topuklu giymek zorunda hissetmek olmamalı ve erkekler genellikle spor bağları beklenmez bir gömlek ve ceket genellikle ince restaurants– hatta meraklısı içinde. Yine, ancak, sadece emin olmak için, Pricier restoran ve barlarda kıyafet kodları hakkında öncesinde kontrol önerilir.

Son olarak, Seine günü yapılacak resmi akşam yemeği seyir Pricier restoranlar için yukarıda açıklanan kurallara uymak emin olun (biz Paris’e ilk ziyaret tavsiye ilk 10 turistik bir) rezervasyon yaptıysanız. Bunların çoğu erkek hem de kadınlar için resmi elbise SEMIFORMAL gerektirir.

Kulüp Sahne Surly fedailer kaçının nasıl 

onun ünlü görüldüğüne ve fashionistas için bilinen özel bir kulüpte arkadaşlarıyla bir gece planlıyorsanız olsun (David Lynch’in Silencio Kulübüne düşünüyorum) ya da keyifli dans ve tapas gece salsa çubuk vurarak, kulüpler açısından biraz zor olabilir aşınmasından bilmeden.

trendy gece kulüplerinden bazılarına kot ve daha rahat kıyafetleri tanır, ancak fedailer genellikle keyfi bu kot diğer parçaları ile birlikte konur olmadığına bağlı sizi içeri karar verecek: Gerçekten bir vaka ile ayrı ayrı faaliyet yok yeterince “klas” görünüyor yolu. Bu yüzden herhangi bir risk almak istemiyoruz.

En iyi yaklaşım, o zaman? clubbing gidiyoruz ve kapıda bir fedai olacaksa biliniyor, bunu hızlandırmaya. kot ve tee ve daha resmi aşınma spor ayakkabıları (hatta trendier olanlar) kaçınmaktadır.

Ne topuklar olacak? Bazı kulüpleri herkesin bildiği cinsiyetçi ve kadın topuklu giymek bekliyoruz, bu yüzden daha az acı verici ayakkabı spora tercih eden kadınlar için, bazen maalesef fedailer gelen hoş olmayan tedavi ile karşılayabilir. Ben başka türlü rapor isterdim ama Paris yine şovenizm belli köşelerde canlı ve iyi bir yerdir ve başkentte bazı kuruluşlar başka yerlerde düpedüz cinsiyetçi olarak decried olacağını elbise kodları kullanılmasını zorunlu.

Kabareler, Tiyatro, Opera, ve gösteriler: Ne Giysem? 

Geleneksel kabare gösterisinde bir akşam için her şey hazır Son olarak, Filarmoni, tiyatro ya da opera bazı temel tavsiye geçerlidir. Özellikle opera, Paris Filarmoni ve tiyatroda, rahat giyim spor önlemek için genellikle en iyi çözümdür. (Yine bağları genellikle erkekler için tören kıyafetleri Fransa’da opsiyonel olarak kabul edilir), erkekler için kadınlar, gömlek, pantolon ve ceket için bir elbise veya etek ve bluz: mekanlarından Bu tür genellikle resmi kıyafetleri gerektirir. Kadınlar daire giyebilir, ancak güzel ve düzgün (yani scuffed ve yıpranmış görünümlü değil) muhafaza olmalıdır.

bu kadar çok turist çekmek için Moulin Rouge gibi Kabareler genellikle biraz daha esnek elbise kodları ile vardır. Eğer bir akşam gösterisi katılmak planlıyorsanız Yine de, daha resmi giyim hala önerilir. Her zaman olduğu gibi, şüphe durumunda mekan ile kontrol edin.