Paris’te Dondurma ve Gelato İçin En İyi Yerler

Posted on

Ne olursa olsun yılın zamanı ve hatta derin kış zamanlarda, insanların, Paris sokaklarında farklı tatlar İtalyan tarzı gelato ayrıntılı koni yükselen keyfi ya da şehrin ünlü geleneksel dondurma içine çalmak görebilirsiniz satıcısı, Berthillon ya da diğer herhangi bir sayıda , buzul  ilahi malzeme büyük bir fincan müsamaha güçlü espresso, belki de, takip etti.

Yaz aylarında, tabii ki, dondurma tercih edilen öğün yerine görünüyor yerli hem de turistler için. Özellikle Gelato çılgınca hiçbir stabilizatör ile taze yerinde yaparak ve sadece doğal tatlar ve malzemeler kullanarak küçük özel mağazaların bir mahsul ile son yıllarda aranan hale geldi. Burada daha geleneksel, buzlu-kremsi çeşitli ya da İtalyan gelato lezzetli yoğun henüz havadar kalitesini tercih edip sevdiğim yerlerden bazıları, dondurulmuş davranır katılmak için vardır.

Berthillon: Yerli Fransız gurme için “Glaces”


Fransız dondurmada altın standart olarak birçok kişi tarafından kabul edilen Berthillon üzerinde 1928 90 küsur yıl içinde büyüleyici Ile St Louis Ayrıca bir restoran ve çayevi olarak kurulmuş olup, bu için, özellikle sıcak aylarda, turistler ve yerli sürüleri çeken onun kremsi henüz hala nispeten hafif ve serinletici dondurma ( creme glacée ) ve sıklıkla sıradışı meyve sorbeler. Ayrıca yetkili satıcılardan dondurma satın alabilirsiniz, ancak bu şehirde sadece resmi dükkan ve çay bahçesi olduğunu.

Krema ve yalnızca bir karışım ile yapılan  krem şanti (çok hafif bir çeşit), yumurta, şeker, ve doğal tatlandırıcı, Berthillon sıfır yapay renkler, tatlar, ya da stabilize edici maddeler kullanılarak kendilerini duymaktadır. Şefler yerinde günlük dondurma yapmak ve onların menüleri 60 küsur tatlar bazıları (vanilya, çikolata, fıstık, tuzlu tereyağı karamel) sabit iken, kişniş ve limon ile prailine dahil kaprisli ve lezzetli tatlar için dikkat kaz ciğeri , Earl Grey (çikolata ile fındık fındık birleştirerek benim kişisel favorilerimden biri,) çay, portakal ile Gianduja, Grand Marnier, ve diğerleri.

Biraz daha hafif bir şey mi tercih ediyorsunuz? Serinletici Şerbetler gül özü ile cassis’i, kireç, litchi meyve, nane yaprakları ile şeftali, limon kekik ve ahududu bulunur. Paris’te Noel kutluyoruz, güzel geleneksel Noel günlüğünü (tedarik düşünün buche de Noel dondurma ve pasta ile dolu).

Buna ulaşmak için:  29-31 rue aziz Louis en l’île, 4 idari bölgesinde

Metro: Pont Marie veya Sully-Morland

Tel: +33 (0) 143543161

Saat: Pazar Açık Çarşamba, 10 de 10:00. Kapalı Pazartesi ve Salı günleri, orta Temmuz ve Ağustos aylarında birkaç hafta. Şüphe durumunda, devam diyoruz.

Pozzetto: Favori Gelato, Eller aşağı


Kalbindeki bu küçücük gelato dükkan Marais  Paris İtalyan dondurma benim mutlak favori olduğunu: Bunun üzerine tökezledi beri, gelen fantastik falafel zevk sonra bunun bir tencerede düşkünlük bir ritüel bir şey yaptık As du Fallafel yakındaki L’. Tercih ettiğim donmuş ilaç? Yoğun çatlak krem fıstık Gianduja ait kurnazca tatlı, çikolata-fındık lezzetleri ile eşleştirilmiş.

Bütün dondurma bitişiğindeki mutfakta, burada günlük yerinde yapılır, herhangi bir zamanda sadece on iki tatlar sunan yayılan seçim üzerinde tatlar kalitesini ve yoğunluğunu vurgulayan. “Pozzetto” “küçük de” anlamına gelir ve Gelato depolanır (ve sevk edilen doğrudan sunulmaktadır) olan metal kapaklı kutunun karşılık gelir. Aksine birçok gelenek olduğu gibi, büyük, görsel olarak çekici dağlarda dondurma görüntülemek yerine gelaterias , Pozzetto millet o kuyularda saklanan tutmak demek tatlar ve tutarlılık korur.

Genellikle sevimli küçük penceresinden gidip keyifini sürerek dolaşmak için koni veya fincan sipariş ama oturup tercih ederseniz, minik kafe oturmak ve otantik bir İtalyan espresso veya hot yapışkan kalınlığındaki katılmak için izin verir çikolata.

Buna ulaşmak için: 39 rue du roi de Sicile,  4 idari bölgesinde (köşeyi ikinci konum 16 yaşında da var, rue du Temple Vieille)

Metro: Hotel de Ville veya St Paul

Tel:  +33 (0) 1 42 77 08 64

Saat:  12:45 (cuma ve cumartesi) 11:45 pm (Pazartesi-Perşembe ve Pazar), 12:15-00:15 saatleri arasında günlük açın

Amorino: Birkaç yerler ile Mükemmel Gelato

Bu Gelato zincir şehir etrafında çeşitli konumlarda çok iyi İtalyan tarzı dondurma hizmet vermektedir. Bir düzine tatlar yerinden seçebilir, çünkü çocuklarla aile gezileri için iyi bir seçimdir ve bir koni veya bir fincan yaprakları içinde ustaca düzenlenmiş (teorik olarak, istediğiniz kadar gibi).

Buna ulaşmak için: 119/121 Rue St Martin, 3 idari bölgesinde

Metro: Rambuteau

Daha fazla yerler için resmi web sitesine bakın