Paris’te Seine Nehri Hakkında Her: Temel Bilgiler, Tarih ve Seyahat İpuçları

Posted on

Paris'te Seine Nehri Hakkında Her: Temel Bilgiler, Tarih ve Seyahat İpuçları

Muhtemelen dünyanın en ünlü nehir, Seine günümüze bizim hayal yakalar kalmayıp aynı büyüledi ve ön Ortaçağdan beri karşılaşmak edenler baştan etmiştir. Düzgünce ayırt edici sol ve sağ bankalar (içine Paris kenti bölen Rive Gauche ve Rive Droite ), nehir olarak bilinen bir balıkçı Kelt kabilesi beri rızık, ticaret ve nefes kesen perspektiflerden kaynağı olarak görev yapmaktadır Parisii arasında yerleşmeye karar onun bankalar, arazinin küçücük şeridinde bugün olarak anılacaktır  ile de La Cité M.Ö. 3. yüzyılda

Daha sonra adında Yani erken yerleşim, Lutetia , Romalılar tarafından sonunda yayılan bildiğimiz metropol ve Revere’nin bugün içine büyümeye oldu. Ama Seine, şimdi çoğunlukla güzel fotoğraf ops için bir kaynak olarak kabul ve gezi yolculukları sabit bir akışı için bir yol sağlanmış olduğunu unutacak kadar kolay nüfusun can damarı ve erken yerleşimciler için çizildi ana nedenlerinden biriydi başlamak için alan.

1991 yılından bu yana, Sen Nehri, önemli bir doğal ve kültürel site olarak yasal koruma ve tanınırken demektir UNESCO Dünya Mirası, olmuştur. onun geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya ve Fransız başkentine sonraki ziyaretinizde zevk ipuçları için.

Seine hakkında birkaç Gerçekler:

  • Nehir Fransa üzerinden ve Le Havre ve Honfleur de Manş (Belçika) içine 776 km (482 mil) için çalışır. Onun kaynağı Burgonya’nın Fransız bölgede olduğunu ve ağzı Manş olduğunu.
  • Paris’te, Seine bankalar Eyfel Kulesi yakınındaki Pont de l’Alma, Pont des Arts ve Pont Neuf dahil 37 köprü, toplam ile bağlıdır.
  • Nehrin adı bazı erken Kelt yerleşimciler tarafından atfedilen olurdu bir Gal adı ile ilgilidir inanmak latince kelime, “Sequana” in kaynaklanıyor. etimoloji konusunda görüş birliği ancak vardır.

Touring ve Seine sahip: En Şeyleri

Paris’i ziyaret Çoğunuz seyahatiniz sırasında Seine bankalar ziyaret etmek ve keşfetmek isteyeceksiniz: o Paris’te üst turistik bizim kılavuzunda önemli bir yer etmektedir nedenlerinden biri. Özellikle nehir etrafında aşağıdaki yerler ve etkinlikler biraz zaman harcamak öneririz.

Bir tekne turu atın.  Özellikle şehre ilk gezi, Seine bir gezi tekne turu size arka oturma ve sürüş keyfini çıkarırken kentte birçok önemli anıtlar ve yer yer alma fırsatı verecektir. Palais de Justice ve Louvre Müzesi’ne Notre Dame Katedrali’ne nazikçe nehir üzerinde yüzen city– özellikle rahatlatıcı ve yumuşak birinci deneyimi verecektir ve ayrıca sınırlı hareket kabiliyetine sahip ziyaretçiler Paris adlı bazılarını almak için büyük bir yol olabilir en ikonik yerleri.

Eğer kışın ziyaret ettiğiniz, endişe etmeyin: Hala bir seyir keyfini böylece nehir gezisi şirketlerin büyük çoğunluğu kapalı, ısıtmalı areas– sunuyoruz buzlu rüzgarlar ve hatta yağmur hakim bile.

Piknik Paketi ve bankalar üzerinde bir battaniye ile sprawl. Seine bankalar özellikle bahar ve yaz aylarında, rahat bir Parisli piknik için harika bir ortam sağlamaktadır.

Yani bazı baget, peynir ve meyve üzerinde stok ve nehir oturmak için güzel bir nokta bulmak. Alacakaranlık tekneler tarafından sürüngen olarak gökyüzünün kurnazca değişen renkleri ve su parıltı hayran özellikle harika bir zamandır …

piknik hediyeler üzerinde stok için, Paris’in en iyi pastaneler rehberimize yanı sıra Paris’in en iyi gurme gıda mağazaları ve süpermarketler listemize bakınız.

Romantik ya dalgın yürüyüşe çıkın. Nehir kıyıları doğal olarak özel biriyle bir yürüyüş için Paris’te en romantik yerlerinden bazıları sunuyoruz. Pont des Arts kapalı durdurun  su üzerinde batan güneşin, köprünün süslü ayrıntıları ve ufukta Eyfel Kulesi hayran.

bankalar da karmaşık bir problem veya proje hakkında düşünmelerini sağlamak olduğunu yalnız bir yürüyüş için harika bir yer vardır. Ben Ile de la içine bir köprüden geçerken, Hotel de Ville yakınında başlayan Cite ve (ı yön çekiyor hangisi içinde ambling öneririz), sağ ve sol kıyısında doğudan batıya ambling öneririz.

Eski kitapçılardaki kitaplar, posterler ve hatıra tarayın. Hemen hemen herkes eski Paris Seine tarafı kitapçıların yeşil metalik tezgahlarda tanıyacağını (bouquinistes) sayısız film ve şehrin fotoğrafları ortaya çıkmıştır. Aslında favori kitabın eski ve sevimli bir baskı bulmak istiyorum ya da sadece göz atmak isteyip, öğleden sonra harcamak için çok hoş bir yoludur.

Eğer bu Beğendim, Sen de bu Aktiviteler Enjoy Olabilir

Eski Paris suyun en ünlü vücut olabilir, ama kesinlikle zevk değer tek değil: Eğer Seine araştırdı sonra, Paris, kanallarla bir tur rezervasyon düşünün.

Hatta tekne-by Marne Nehri turu için bir günlük gezi rezervasyon yaptırabilirsiniz – şey çoğu turist yapmak asla düşünmem. Bir kez ilham empresyonist ressamlar Sisley ve Manet dahil yemyeşil bankalar, üzerine bir piknik, Paris bölgesinde en güzel bahar ve yaz etkinlikleri biri ve tam olarak tavsiye biridir.

Ayrıca onun güzel waterlilies ve sakin akışları ile, Giverny’deki Claude Monet ev ve bahçelerinin dahil, Paris dışında bir günlük gezi alarak düşünün.