Paris’te Yankesici kaçının nasıl – Bazı Önemli Önlemler almak için

Posted on

Paris'te Yankesici kaçının nasıl - Bazı Önemli Önlemler almak için

Önemli Amerikan metropollerde olanlara düşük şiddetli suç seviyelerini karşılaştırarak özellikle İstatistiksel olarak, Paris, genellikle çok güvenli bir şehirdir. Ancak ne yazık ki, yankesicilik özellikle metro gibi kalabalık yerlerde ve Eyfel Kulesi ve Montmartre Sacre Coeur gibi popüler turistik etrafında, Fransız başkentinde bir sorun olmaya devam etmektedir. Yankesici turistler tarafından sıkça alanlara büyük işletmek ve habersiz rip oldukça öngörülebilir stratejilerini kullanmak bilinmektedir.

hoş olmayan ve hatta korkutucu bir deneyim önlemek için size yardımcı uzun bir yol gidecek her zaman bir kaç tuşları tedbirlerin alınması ve uyanık kalan bu stratejilerinin öğrenilmesi. Bunlar şehri keşfetmeye senin ilk gününde belirtildiği gibi hatırlanması gereken önemli kurallardır.

Turistik yerlerin sırasında Sadece Çıplak Essentials alın

Genel bir kural olarak, sen kalıyorsun otel veya daire bir kasada kasadan en bırakın. Paris’in sokaklarında içine sizinle birlikte pasaport veya başka değerli öğeler getirmek için gerekli değildir. kimlik alternatif forma boyunca alın ve pasaportunuzun önemli sayfalarının sadece bir kopyasını getirmek. Bir para kemeri takan sürece başka, sizinle nakit olarak yaklaşık 50 veya 60 Euro fazla tutmak için genellikle ihtiyatlı bulunuyor.

Kişisel Cepler boşaltın ve doğru senin Çantalar Wear

yankesici önce sessizce, ceplerini boşalt iç bölmeleri olan bir torbaya nakit veya cep telefonu gibi değerli eşyalarınızı aktarmak için bir şans.

Bu çok kolay yankesici özellikle bunu hissetmek için daha az olasıdır kalabalık koşullarda Durdur– tokatlamak kolaylaştırır shoulder– birinde çantanızı veya çanta giymek asla. Yerine Çapraz tarzında göğsünüzün üzerine çantasıyla dolaşın ve size yakın ve görünür tutun. Eğer bir sırt çantası giymek varsa, gereken asla dışarıda fermuar bölmeleri değerli eşyalarınızı tutun.

Sen açmadan birisi hissedeceksiniz düşünüyorum, ama yankesici kaygan ve kaçamak olmayı uzmanlar vardır ve bunlar genelde gruplar halinde çalışırlar.

ATM / Cashpoint Dolandırıcılar dikkat

ATM makineleri potansiyel sahtekarlardan ve pickpocketers için favori noktalar olabilir. nakit çekme ve ya kim Pin kodunuzu girerken konuşma size yürütmektedir “makineyi kullanmayı öğrenmek” isteyen herkese yardım sunmuyoruz zaman son derece uyanık kalın. Makineyi nasıl kullanılacağını anlamaya yapamıyorsanız, ya da nasıl kullanılacağı hakkında “yardım” veya tavsiye asla kabul etmiyoruz. toplam gizlilik içinde kodunuzu yazıp geri adım çok yakın kalıcı kimseye söyleme. onlar gezinip inat veya başka agresif davranmak ederse, işlemi iptal edip başka atm bulmak gidin.

Boğmakta ve Dikkatiniz dikkat

Özellikle Paris metrosu gibi yerlerde değil, aynı zamanda (hatlar dahil) popüler turistik civarındaki bölgelerde, yankesici genellikle gruplar halinde çalışırlar. Başka ceplerini ya da çanta için giderken bir “takım” bir üyesi, para isteyen veya size küçük bir biblo gösteren konuşma başlatarak dikkatini dağıtmak çalışabilir. Çok kalabalık koşullarda, yankesici karışıklık yararlanabilir. Senin değerli güvenle depolandığından emin olun para kemer ya da taşıyorsanız torbanın içi bölmelerde ve tam görebileceği bir yere, tercihen, sana yakın tutun.

Ne zaman Metroda, bazı yankesici çanta veya değerli kapma ve kapılar kapanıyor gibi metro araba çıkmadan stratejisini benimsemek beri kapılara yakın koltuk önlemek için iyi olabilir.

Paris’te ne pickpocketed Been varsa?

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği onlar gibi olur suç farkına varırsak Paris’te yankesici kurbanı polis için hemen bağırmaya önerir. hiçbir yardım (ne yazık ki bir olası senaryo) gelirse, o bir rapor en yakın polis karakoluna için düz kafa genellikle en iyisidir. Sonra derhal elçilik veya konsolosluğuna herhangi önemli değerli kaybı raporu.

Not : Bu ipuçları üzerine bir makale kaynaklı bölümünde olduğumuzu  Paris sitesinde ABD Büyükelçiliği’ne ancak resmi bir tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Evinizin Paris için ülke ve Fransa geri kalanı tarafından verilen mevcut güvenlik uyarıları ve kılavuzlar için sizin Büyükelçiliği veya Konsolosluk sayfasını danışın.